Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 7 grudnia 2023 05:24

Żoliborz gra z WOŚP! Wolontariusze, licytacje i akcje specjalne również w całej Warszawie

Przejście tunelem metra pod Wisłą, majówka na w pokojach Muzeum Warszawy, obraz szympansicy Lucy z warszawskiego zoo - Wielka Orkiestra gra, a z nią Warszawa! Gdzie w tym roku na Żoliborzu znajdują się sztaby Orkiestry? Wolontariusze z puszkami opatrzonymi sercem WOŚP pojawią się w niedzielę na żoliborskich ulicach. Do akcji włączył się także Zarząd Dzielnicy, który od godz. 12:00 będzie kwestował na Placu Wilsona. Wolontariuszy spotkamy też w wielu rejonach dzielnicy. Z kolei sztaby WOŚP znajdują się w Liceum Ogólnokształcącym im. gen. S. Maczka (ul. Gwiaździsta 35/35) i w Szkole Podstawowej nr 65 (ul. Mścisławska 1).

Warszawa gra z WOŚP

- Wielu mnie pytało, gdzie ta ławeczka jest – opowiada Rafał Trzaskowski. Prezydent stolic wystawił na aukcję ławkę, na której spotykał się w ubiegłym roku z warszawiakami jeszcze jako poseł na Sejm RP. - Towarzyszyła mi ona na nieformalnych i spontanicznych spotkaniach z mieszkańcami stolicy. Z radością przekazuję ten przedmiot na szczytny cel fundacji WOŚP. Pieniądze z tegorocznej aukcji pomogą doposażyć specjalistyczne szpitale dziecięce w nowoczesny sprzęt medyczny – podkreśla Trzaskowski.
Będziemy licytować bardzo różne i ciekawe rzeczy
Z kolei Paweł Rabiej, wiceprezydent Warszawy dla zwycięzcy licytacji przygotuje kolację, inspirowaną kuchnią azjatycką. Z ramienia ratusza powstała również licytacja, w ramach której można wygrać przejazd testowy na nowym, wschodnim odcinku II linii metra (od Dworca Wileńskiego przez stacje: Szwedzka, Targówek, do stacji Trocka).
Nagrodą w licytacji jest przejazd odcinkiem drugiej linii metra od Dworca Wileńskiego przez stacje: Szwedzka, Targówek, do stacji Trocka
Nagrodą w licytacji jest przejazd odcinkiem drugiej linii metra od Dworca Wileńskiego przez stacje: Szwedzka, Targówek, do stacji Trocka

Gratka dla fanów komunikacji miejskiej

Poza tym Metro Warszawskie wystawiło niecodzienny spacer - przejście się tunelem metra, prowadzącym pod Wisłą ze stacji Centrum Nauki Kopernik do stacji Stadion Narodowy. Miłośnicy komunikacji miejskiej będą mieli możliwość zawalczenia o przejęcie sterów tramwaju, a także po wygraniu aukcji zwiedzić zajezdnię tramwajową z Pawłem Burczykiem w roli przewodnika, spędzić dzień z Nadzorem Ruchu, czy nawet zorganizować imprezę z DJ Wiką w kultowym warszawskim tramwaju. Na dość interesujący pomysł wpadł Krzysztof Czubaszek, burmistrz Śródmieścia, który odstąpi na jeden dzień swój fotel.

Z serduszkiem wejdziesz bezpłatnie na wystawę „W Polsce króla Maciusia” w Muzeum Polin

Na internetowych aukcjach można również wylicytować majówkę na Rynku Starego Miasta w pokojach Muzeum Warszawy, wycieczki po terenie Stacji Filtrów czy kurs samoobrony ze szkoleniem udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej zorganizowany przez Straż Miejską. Do wygrania jest również piłka z podpisami piłkarzy Legii Warszawa oraz obraz namalowany przez szympansicę Lucy z warszawskiego zoo. Dodatkowo, w dniu finału, w niedzielę 13 stycznia każdy z przyklejonym serduszkiem będzie mógł wejść bezpłatnie na wystawę „W Polsce króla Maciusia” w Muzeum Polin, a na placu Defilad Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji będzie rozdawać gorącą zupę. W trakcie 27. finału WOŚP do kwestujących o 17.30 dołączy również Rafał Trzaskowski. - Ja też będę kwestował razem ze swoimi dzieciakami. Jest to niezwykle ważne dla mnie, bo moje dzieci korzystały ze sprzętu zakupionego przez WOŚP.

foto z aukcji
foto z aukcji

DSC01179
DSC01179

tunel pod wisłą fota z aukcji
tunel pod wisłą fota z aukcji

piłka z podpisami
piłka z podpisami


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zachmurzenie duże

Temperatura: -1°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 13 km/h