Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 24 lipca 2024 01:43

Od niemal roku była zepsuta. Winda na Marymoncie wreszcie zostanie naprawiona

Znajduje się ona tuż przy hali handlowej. Po awarii okazało się, że koszt naprawy windy jest na tyle wysoki, że bardziej opłacalne będzie zastąpienie jej nową.

W tym artykule przeczytasz m.in.:

- o usterce, z którą mieszkańcy musieli mierzyć się od niemal rok,
- o tym, kiedy winda zostanie naprawiona.

„Sprawna winda znajduje się po drugiej stronie stacji” – kartka z takim komunikatem wisiała przez wiele miesięcy na jednej z wind na stacji metra Marymont znajdującej się przy Hali Marymonckiej.

Konkretnie dźwig został wyłączony 22 sierpnia 2022 roku. Jak informuje Metro Warszawskie w odpowiedzi na interpelację radnego dzielnicy z ramienia PIS Grzegorza Hlebowicza, winda była używana od czasu otwarcia stacji metra, czyli od grudnia 2006 roku i dalsze jej użytkowanie mogłoby zagrozić bezpieczeństwu pasażerów.  

Czas naprawy wydłużony problemami z dostępnością części

Sytuacje miał komplikować brak części zamiennych a także wysoki koszt ich wyprodukowaniu. Metro Warszawskie podjęło więc decyzję o wymianie windy i zapowiada zakończenie prac w połowie lipca tego roku. Po zakończeniu prac oraz obowiązkowych odbiorach, wykonywanych przez państwowe organy dozoru technicznego urządzenie zostanie oddane do użytku.

Dlaczego niemal rok mieszkanki i mieszkańcy Żoliborza musieli czekać na naprawienie windy? Powodem miała być trudna dostępność nowych części, podzespołów elektronicznych i „ograniczenia na rynkach międzynarodowych”, które napotkała firma odpowiedzialna za naprawę windy. Ponadto, w celu dostosowania windy do obecnie obowiązujących przepisów konieczne jest przeprowadzenie prac budowlanych w szybie.

Przeczytaj również: Tajemniczy biurowiec na Marymoncie

Budynek położony jest w bezpośrednim sąsiedztwie Hali Marymonckiej, niedaleko wejścia do stacji metra Marymont. Pozwolenie na jego budowę zostało wydane przez miasto w 2007 roku. Wówczas prace ruszyły, budynek został wzniesiony do stanu surowego zamkniętego, ale inwestycja nagle zatrzymała się. Przez ten czas nastąpiła zmiana właściciela, którym jest firma specjalizująca się w wynajmie i zarządzaniu nieruchomościami. Po pewnym czasie prace zostały wznowione i budynek został doprowadzony do stanu deweloperskiego, wyposażony w windy, systemy przeciwpożarowe oraz klimatyzację.

IMG_7355

IMG_7355

IMG_7356

IMG_7356

Always Wearing Mask When You Go Outside

Always Wearing Mask When You Go Outside


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 18°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 24 km/h