Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 17 czerwca 2024 05:01

Darmowe wejścia do kina dla seniorek i seniorów. W repertuarze m.in. polska komedia oraz dramat a także zagraniczne produkcje

W ramach darmowych seansów, mieszkańcy dzielnicy będą mieli okazję zobaczyć emocjonujące produkcje takie jak "Chrzciny", "Młodzi Kochankowie" czy "Śubuk".

W tym artykule przeczytasz m.in.:

- o tym jakie produkcje będą wyświetlane,
- o tym jak zdobyć bilety.

W kinie Wisła w te wakacje rozpocznie się inicjatywa, która na pewno ucieszy wielu miłośników kina w podeszłym wieku. W ramach darmowych seansów filmowych, żoliborscy seniorzy i seniorki będą mieli okazję zobaczyć kilka produkcji filmowych.

Na liście filmów, które będą prezentowane, znalazły się tytuły takie jak "Chrzciny", "Młodzi Kochankowie", "Śubuk", "Niebezpieczni dżentelmeni" oraz "Powodzenia Leo Grande".

- Komedia "Chrzciny" to opowieść o rodzinnych relacjach i próbie pogodzenia skłóconych bliskich. Akcja filmu rozgrywa się w czasach stanu wojennego i skupia się na gorliwej katoliczce Mariannie, która stara się zjednoczyć swoją rodzinę podczas chrztu najmłodszego wnuka. Film ten zapewni widzom wiele śmiechu i poruszających chwil. (5 lipca o godz. 11.00)

- "Młodzi Kochankowie" to dramat obyczajowy, który przedstawia historię dawnych kochanków, którzy przypadkiem spotykają się po latach. Ich uczucia ożywają, pomimo że oboje mają już swoje rodziny. To film, który porusza tematykę skomplikowanych relacji międzyludzkich i życiowych wyborów. (12 lipca o godz. 11.00)

- "Śubuk" to polski dramat filmowy, który opowiada historię młodej dziewczyny Marysi, która zachodzi w nieplanowaną ciążę. Jej syn zostaje zdiagnozowany z autyzmem, co stawia przed nią wiele trudności. Film porusza temat niezrozumienia i walki o normalność dla dziecka. (19 lipca o godz. 11.00)

- "Niebezpieczni dżentelmeni" to komediowy kryminał, który przenosi nas do tętniącego życiem Zakopanego. Bohaterowie filmu, cztery znakomitości zakopiańskiej bohemy, muszą rozwiązać zagadkę tajemniczej śmierci i uniknąć podejrzeń oraz plotek. Ta pełna humoru produkcja zapewni widzom niezapomnianą rozrywkę. (26 lipca o godz. 11.00)

- "Powodzenia Leo Grande" to brytyjski komediodramat, który skupia się na emerytowanej nauczycielce Nancy. Postanawia ona skorzystać z usług młodego mężczyzny, Leo Grande, aby odkryć swoje pragnienia i zaspokoić swoje potrzeby. To film poruszający tematykę akceptacji siebie i odkrywania nowych stron życia. (2 sierpnia o godz. 11.00)

Darmowe seanse filmowe w Kinie Wisła są skierowane głównie do seniorów i seniorek z Żoliborza, którzy mają 65 lat lub więcej. Liczba biletów jest ograniczona, więc warto być czujnym i zapewnić sobie miejsce na wybrane seanse. Bilety będą dostępne w kasie kina przed pokazami oraz kilka dni wcześniej.

fot. Łukasz Bąk

Przeczytaj również: Gościł w nim Ken Kesey, Allen Ginsberg czy Peter Greenaway. Prawie stuletnia historia budynku kina Tęczy w niezwykłej wystawie

7 ujęć Tęczy. Kino, architektura, ludzie”, tak nazywa się wystawa, której wernisaż odbędzie się w czwartek, 7 lipca. Budynek kina Tęcza od prawie stu lat pełni rolę ważnego ośrodka kulturalnego na mapie Warszawy. Zapowiadana wystawa ma przybliżyć i zobrazować historię tego miejsca.

seanse filmowe sma

seanse filmowe sma


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zamglenia

Temperatura: 15°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1010 hPa
Wiatr: 11 km/h