Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 21 kwietnia 2024 00:50

Co robić w weekend na Żoliborzu? Lodowisko, bieg po Kępie Potockiej i koncert w Potoku

Po tygodniu pełnym wyzwań pora na aktywny odpoczynek! Co robić w wolnym czasie? Gdzie iść, żeby nabrać sił lub dowiedzieć się czegoś nowego? Przygotowaliśmy dla Was 5 aktywnych pomysłów na weekend (12-13 stycznia)!

Do biegu, gotowi, start, czyli żoliborski Parkrun!

Nie straszne Wam minusowe temperatury, a średnie dystanse nie są najmniejszym problemem? Już w sobotę (12 stycznia) o godz. 9:00 na Kępie Potockiej startuje kolejny Parkrun. Biegacze pokonają 5-kilometrową trasę, która prowadzi alejkami parkowymi o różnej nawierzchni. Dystans jest precyzyjnie odmierzony i atestowany. Organizatorzy stawiają na ochronę środowiska, więc proszą uczestników, by na start porannego biegu dotarli pieszo, na rowerze, biegnąc lub korzystając z komunikacji miejskiej. Trasę, którą będą mieli do pokonania biegacze, prezentujemy poniżej. Więcej informacji o wydarzeniu znajdziecie na stronie ParkRun.

Koncert zespołu Tune w Potoku

Pochodzą z Łodzi, grają szeroko pojętego rocka alternatywnego, a szerszą popularność zyskali po występie w czwartej odsłonie Must Be The Music. Zespół Tune zagra w Potok Barze kolejny koncert w ramach drugiej części trasy promocyjnej najnowszego krążka. Oprócz najnowszych utworów, które pojawiły się na antenie radiowej Trójki i Antyradia, nie zabraknie kompozycji z powstającej właśnie czwartej płyty zespołu. Grupę wyróżniają niekonwencjonalne brzmienie i stylistka, niejednokrotnie doceniona przez krytyków. Jakub Krupski, Adam Hajzer, Leszek Swoboda, Wiktor Pogoda i Janusz Kowalski mają na koncie trzy ciepło przyjęte albumy studyjne „Lucid Moments”, 'Identity' oraz 'III', który został wydany w grudniu 2017 roku. Zespół powstał w 2011 roku w Łodzi.
Tego samego wieczoru w ramach supportu wystąpi Oink, warszawska grupa alt-rockowa, która łączy funk z psychodelią, okraszoną noise'owym brzmieniem lat 90. Na koncercie w Potoku zagrają numery z debiutanckiej EP-ki oraz premierowy materiał - ujrzy światło dzienne wiosną 2019 r.

Tune / Oink - 12 stycznia - Potok: Drugi Dom Ludzi Rocka, otwarcie bram: 18:00, start koncertu: 20:00. Link do wydarzenia na FB

Lodowisko OSiR Żoliborz

Pływalnia, skatepark, siłownia czy odnowa biologiczna to ledwie część atrakcji, które czekają na nas w OSiR Żoliborz. Od 1 grudnia codziennie od godz. 9:00 do 21:00 czynne jest kryte lodowisko (przerwa techniczna od 15:00 do 16:00). Na miejscu można wypożyczyć łyżwy wraz z niezbędnymi akcesoriami. Regulamin i cennik możecie znaleźć na stronie żoliborskiego OSiRu.

Muzeum Sportu i Turystyki: Wystawa „Dyplomy sportowe Drugiej Rzeczpospolitej”

100 dyplomów na 100 lat niepodległości Polski! Sukcesami i osiągnięciami rozsławili Polskę na całym świecie, a mimo to nie są znani szerszej publiczności. Jerzy Braun, Henryk Chmielewski, Franciszek Szymczyk czy Leszek Lubicz-Nycz - dyplomy tych niezwykłych sportowców możecie zobaczyć od 29 października na wystawie "Dyplomy sportowe Drugiej Rzeczpospolitej" w Muzeum Sportu i Turystyki. Twórcy ekspozycji chcą podkreślić mnogość form, wzorów i technik wykonania, jakie można zaobserwować na przestrzeni 21 lat II RP. Projekty zaskakują różnorodnością i pomysłowością, tworząc z nich wyjątkowe dzieła sztuki. Konwencjonalne inspiracje kontrastują z odważnym podejściem do projektu, zgodne z nowymi prądami w sztuce, a w roli głównej są niesłychane zwycięstwa. Wystawę "Dyplomy sportowe Drugiej Rzeczpospolitej" możecie oglądać w Galerii Północnej Centrum Olimpijskiego przy ul. Wybrzeże Gdyńskie 4. W soboty wstęp bezpłatny. reprodukcje: Muzeum Sportu i Turystyki

muzeumsportu-dyplom4

muzeumsportu-dyplom4

muzeumsportu-dyplom3

muzeumsportu-dyplom3

muzeumsportu-dyplom2

muzeumsportu-dyplom2

muzeumsportu-dyplom1

muzeumsportu-dyplom1


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 4°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1014 hPa
Wiatr: 17 km/h