Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 21 lipca 2024 11:43
Reklama

Wydarzenia na Żoliborzu. Koncert na Kępie Retro Bazar i Żoliborska Potańcówka

Nadchodzący weekend upłynie już w wakacyjnej atmosferze. Sprawdź co na Żoliborzu będzie się działo.

HALO WAKACJE - odlotowy koncert na zakończenie roku szkolnego!

Po długim, wytężonym roku nauki nadszedł czas na zasłużoną zabawę! Po uroczystym zakończeniu roku szkolnego, gdy już wszyscy odebrali swoje świadectwa, na Kępie Potockiej odbędzie się koncert artystów z młodego pokolenia.

Na scenie zobaczymy m.in. B24, Szmyta, Krzysztofa Polaka, Wojtka oraz Klau.

Nie tylko znani artyści będą miały okazję zaprezentować swoje umiejętności. Na scenie gościnnie pojawią się również Bambi, Waima, Young Leosia oraz tajemniczy artysta, którego tożsamość jeszcze nie została ujawniona. To zapewni nam dawkę nieoczekiwanych i zaskakujących wystąpień, które dopełnią atmosferę tego wyjątkowego wydarzenia.

Kiedy? – Piątek, 23 czerwca o godz. 18.00
Gdzie? – Park Kępa Potocka

Żoli Retro Bazar vol. 2 / Fort Sokolnickiego

Już niedługo odbędzie się wyprzedaż garażowa. To doskonała okazja, aby dać drugie życie przedmiotom, które niegdyś były ważne, ale teraz czekają na nowego właściciela.

Wśród przedmiotów, które będzie można kupić znajdą się ubrania, książki, płyty, a nawet meble.

Oprócz zakupów i wymiany, organizatorzy chcą zapewnić miejsce do relaksu i odpoczynku. W ramach wydarzenia przygotowano specjalną strefę relaksu, gdzie będzie można zrelaksować się po długim poszukiwaniu skarbów. Więcej szczegółów na temat tej strefy podamy bliżej terminu wydarzenia, więc bądźcie czujni!

Kiedy? – Sobota, 24 czerwca o godz. 11.00
Gdzie? – Fort Sokolnickiego

Spacer botaniczny tropem dzikich roślin jadalnych

Żoliborski Dom Kultury i Fundacja Alter Eko zapraszają na kolejne wydarzenie w ramach cyklu Ogrodnictwo w Wielkim Mieście!

Tym razem uczestnicy wydarzenia wybiorą się na spacer tropem dzikich roślin jadalnych. „Poznamy smak napotkanych roślin i najpopularniejsze przepisy z ich wykorzystaniem!” – zapowiadają organizatorzy.

Kiedy? – Sobota, 24 czerwca o godz. 12.00
Gdzie? – Fort Sokolnickiego

Żoliborska Potańcówka! (początek wakacji)

To będzie wieczór pełen energetycznych rytmów i wybuchowych dźwięków, które sprawią, że nie będziecie mogli usiedzieć w miejscu! Na deckach, dbając o niezapomnianą aurę imprezy, staną dwaj utalentowani DJ-e: Michał Fogg i Harry Harmonic. Muzyczny skład zaserwuje Wam najlepsze hity, które porwą Was na parkiet i nie pozwolą oderwać się od tańca przez cały wieczór.

Kiedy? – Niedziela, 25 czerwca o godz. 17.00
Gdzie? – Przed Teatrem Komedia

Własny rytm / wspólny rytm

Podczas tego niezwykłego spotkania będziemy tworzyć proste instrumenty perkusyjne z recyklingowych i znalezionych materiałów. „Poszukamy rytmu w sobie i w grupie, sprawdzimy, jak może zagrać nasze ciało - instrument, który zawsze mamy przy sobie. Poszukamy relacji między ruchem a rytmem, między biciem własnego serca a tempem” – zapowiadają organizatorzy wydarzenia.

Warsztat poprowadzi Magdalena Kordylasińska-Pękala, doświadczona marimbafonistka specjalizująca się w kameralistyce XX i XXI wieku oraz ceniony pedagog. Magdalena jest szczególnie związana z nurtem minimal music oraz szeroko pojętą muzyką elektroakustyczną. Wraz z mężem Miłoszem, współtwórcą zespołu DOM, współpracuje z wieloma artystami i zespołami, koncertując zarówno w kraju, jak i za granicą. Razem z pianistami Lutosławski Piano Duo tworzą zespół Kwadrofonik, który specjalizuje się w wykonawstwie muzyki XX i XXI wieku.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny jednak obowiązują zapisy dostępne tutaj.

Kiedy? – Niedziela, 25 czerwca o godz. 11.00
Gdzie? – Fort Sokolnickiego


dom w dom

dom w dom

koncert na piątke

koncert na piątke

spacer botaniczny

spacer botaniczny

żoli retro bazar

żoli retro bazar

żoliborska potańcówka

żoliborska potańcówka

wydarzenia sm

wydarzenia sm


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 28°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1010 hPa
Wiatr: 11 km/h