Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 21 lipca 2024 12:24
Reklama

Koniec z darmowym parkowaniem na terenie OSiRu? "Jedno z aut stoi na parkingu już od kilkunastu dni"

Czy parkowanie na terenie żoliborskiego OSiRu będzie płatne? Dyrekcja rozważa wprowadzenie opłat, ponieważ okoliczni mieszkańcy zostawiali tam samochody na cały dzień. Pierwsze 20 minut parkowania byłoby za darmo, dzięki czemu rodzice odwożący dzieci na zajęcia będą mogli przywieźć je samochodem bez konieczności ponoszenia dodatkowych opłat. Dwie godziny parkowania mają kosztować 3 złote, tyle samo zapłacimy za każdą kolejną godzinę. Nieco więcej zapłacimy za parking podziemny, na razie jednak żoliborski OSiR nie ustalił cennika. Od kiedy zaczną obowiązywać opłaty? Dyrekcja ośrodka nie wskazuje konkretnych terminów, ponieważ trwają jeszcze prace przygotowawcze do wdrożenia systemu pobierania opłat za parking. - Czekamy na podpisanie umowy w sprawie realizacji płatności zbliżeniowych - wyjaśnia w rozmowie z Gazetą Żoliborza Michał Szpakiewicz, dyrektor OSiR Żoliborz.

Rekordzista zostawił auto na kilka tygodni

Przez ostatnie lata na Żoliborzu zwiększył się ruch samochodowy, wskutek czego brakuje miejsc parkingowych. Na dodatek administracja pobliskiego osiedla postawiła szlabany przed wjazdem na parking, wskutek czego tylko mieszkańcy mogą skorzystać z bezpłatnych miejsc postojowych. Dla kierowców kuszące więc okazały się miejsca na terenie OSiRu. - Jedno z aut stoi na parkingu już od kilkunastu dni, a jego właściciel nie pojawił się od tamtego czasu ani razu - mówi Michał Szpakiewicz, dyrektor OSiR Żoliborz. Czy za kilkudniowy postój grożą konsekwencje, np. odholowanie samochodu lub nałożenie mandatu? - Podjęcie działań w tej sprawie nie jest takie proste. Dopóki nie wycieka z niego olej lub nie stanowi ono zagrożenia bezpieczeństwa, dopóty może zajmować miejsce parkingowe, ponieważ nie dochodzi do łamania prawa, więc auto z pewnością nie będzie odholowane przez policję czy straż miejską. Chodzi nam o to, by z tego miejsca mogli korzystać użytkownicy OSiRu. - Obiekt jest czynny od godz. 6:00, więc niektórzy mieszkańcy zostawiają samochody nawet na cały dzień i noc. Nasze działania skierowane są więc na to, żeby miejsc postojowych nie zabrakło dla użytkowników ośrodka. - Moje dzieci uczęszczają na zajęcia na pływalni dwa razy w tygodniu. Córka szkoły chodzi na Przasnyskiej, z kolei syn uczy się na Bielanach, więc samochodem jest o wiele wygodniej odebrać dzieci i zawieść na trening - mówi nam pani Marta, mama Jagody i Pawła. - Najwięcej czasu zajmuje jednak znalezienie miejsca parkingowego, co w Warszawie raczej nie jest zaskoczeniem. Wprowadzenie płatnego parkowania wzbudziło spore kontrowersje w internecie. "Bilet na basen powinien zawierać cenę za korzystanie z parkingu i po okazaniu biletu basenowego przy wyjeździe nie powinno się płacić" - pisze pani Milena w komentarzach pod postem opublikowanym przez Żoliborz Moje Miasto. Rozwiązanie z basenu na Inflackiej proponuje pan Karol. "Wychodząc, dajesz w kasie bilet ze szlabanu i dostajesz żeton, dzięki któremu wyjeżdżasz za darmo. Zarabianie na parkingu to szopka!". W dyskusję zaangażował się również Konrad Smoczny, radny MJN. "Rozpocząłem rozmowy z Dyrekcja OSiR, aby pierwsze 2 godziny dla użytkowników basenu były bezpłatne".
Od kiedy zapłacimy za parkowanie na terenie OSiR? - Czekamy na podpisanie umowy w sprawie realizacji płatności zbliżeniowych - wyjaśnia w rozmowie z Gazetą Żoliborza Michał Szpakiewicz, dyrektor OSiR Żoliborz.
Od kiedy zapłacimy za parkowanie na terenie OSiR? - Czekamy na podpisanie umowy w sprawie realizacji płatności zbliżeniowych - wyjaśnia w rozmowie z Gazetą Żoliborza Michał Szpakiewicz, dyrektor OSiR Żoliborz.
   

Czy rodzice zapłacą za kilka minut parkowania? "Za czas techniczny, czyli do 20 minut, parkowanie będzie darmowe"

Dyrekcja OSiR nie chce, żeby wprowadzenie płatnego parkowania na terenie ośrodka uderzyło w rodziców odwożących swoje dzieci na treningi czy też do szkoły na ul. Mścisławskiej skąd uczęszcza do nas na zajęcia wielu uczniów. - Ukłonem z naszej strony jest więc "czas techniczny", za który nie będzie pobierana opłata. Myślę, że 20 minut wystarczy na odprowadzenie dziecka na zajęcia lub też załatwienie innych spraw, które mogą się przy okazji pojawić - wyjaśnia Michał Szpakiewicz. - Zdajemy sobie sprawę, że problem z parkowaniem jest m. in. w pobliskiej szkole przy ul. Mścisławskiej, skąd uczęszcza do nas na zajęcia wielu uczniów. Dzięki wprowadzeniu płatnego parkowania będziemy mogli zadbać o lepsze oświetlenie parkingu, co z pewnością przełoży się na bezpieczeństwo.

DSC_0744_www

DSC_0744_www

DSC_0749_www

DSC_0749_www

DSC_0752_www

DSC_0752_www

DSC_0741_www

DSC_0741_www

DSC_0751_www

DSC_0751_www


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 28°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1010 hPa
Wiatr: 11 km/h