Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 24 lipca 2024 02:01

Umowa na przebudowę Śmiałej podpisana. Wkrótce mają ruszyć prace

Przebudowa kolejnego odcinka ulicy Śmiałej w tym roku stanie się faktem. Dzielnica podpisała umowę z wykonawcą prac.

W tym artykule przeczytasz m.in.:

- o tym co uwzględnia przebudowa ulicy Śmiałej,
- jaka zieleń pojawi się w ramach przebudowy,
- ile czasu na wykonanie prac ma wykonawca.

W środę, 7 czerwca Zarząd Dzielnicy Żoliborz podpisał umowę z wykonawcą, spółką RYMIX - BIS, na realizację II odcinka przebudowy ulicy Śmiałej. Inwestycja obejmie odcinek od al. Wojska Polskiego do ul. Hauke-Bosaka. Dzielnica nie podaje informacji, kiedy dokładnie ruszą prace, wiadomo jednak, że przebudowa  ma zostać ukończona w ciągu 6 miesięcy od podpisania umowy.

Przed rozpoczęciem prac, Zarząd Dzielnicy spotkał się i przeprowadził rozmowy z mieszkańcami, którzy mieli szansę wyrazić swoje preferencje dotyczące projektu. Mieszkańcy opowiedzieli się za zachowaniem obecnej szerokości jezdni i chodników po obu stronach ulicy.

W planach jest również wprowadzenie ruchu jednokierunkowego w kierunku od Al. Wojska Polskiego do ul. Hauke-Bosaka oraz jednostronnego parkowania, które będzie ograniczone tylko do mieszkańców. Ponadto, skrzyżowanie ulic Śmiałej i Mierosławskiego pozostanie bez zmiany geometrii drogi.

W ramach przebudowy ulicy Śmiałej powstaną nowe chodniki a ruch samochodowy spowalniać będą progi zwalniające. Dodatkowo, planowane jest wybudowanie nowych zjazdów z kostki kamiennej.

Pastorały trafią do renowacji

Jednym z elementów modernizacji jest kompleksowa modernizacja linii oświetlenia ulicznego. Latarnie typu "Pastorał Warszawski" zostaną zdemontowane i poddane odrestaurowaniu. Po odrestaurowaniu, latarnie zostaną uzupełnione o 3 dodatkowe sztuki i pojawią się w nowych lokalizacjach.

Dzielnica zapewnia, że w trakcie prac prowadzony będzie nadzór nad zielenią

Projekt zakłada także stworzenie nowej zieleni, która będzie oddzielać pas drogowy od posesji. Metalowe wygrodzenia zostaną zastąpione żywopłotami z irgi błyszczącej, cisów i ligustra pospolitego. Na przebudowywanym odcinku zostaną posadzone różne gatunki krzewów, takie jak pigwowiec, róża, śnieguliczka i lilak. Łącznie zostanie nasadzonych blisko 3,5 tys. nowych roślin. To równowartość liczby 70 rzędów po 50 roślin w każdym rzędzie.

Istniejące drzewa przy ulicy zostaną zachowane i będą poddawane pielęgnacji przez specjalistów ds. zieleni. Wykonawca będzie odpowiedzialny za należyte zabezpieczenie ich podczas prac budowlanych. Urząd zapewnia, że nad prawidłowym zabezpieczeniem zieleni będą czuwać inspektorzy nadzorujący przebudowę oraz pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska.

Przeczytaj również: Zmiany na Powązkowskiej: Roboty drogowe i objazdy od środy

Jedną z istotnych zmian będzie nowy układ pasów przed skrzyżowaniem ulicy Maczka z rondem Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Jeden z pasów, który dotychczas prowadził prosto, zostanie przekształcony w lewoskręt, natomiast drugi pas będzie zamknięty. Ponadto, na samym rondzie obowiązywać będzie nakaz skrętu w lewo w al. Armii Krajowej.

śmiała

śmiała


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 18°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 24 km/h