Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 19 czerwca 2024 12:01

Rowerowy maj na półmetku. Żoliborska podstawówka w czołówce

Średnia frekwencja w Warszawie wynosi 41 proc., co oznacza, że w każdej 20-osobowej klasie lub grupie aż 8 dzieci dojeżdża do szkoły na rowerze.

W tym artykule przeczytasz m.in.:

- o zasadach akcji,
- poznasz wyniki z półmetka akcji.

Akcja Rowerowy Maj w Warszawie cieszy się ogromnym zainteresowaniem, o czym świadczy rekordowa liczba zgłoszeń - aż 441 placówek przystąpiło do udziału w tej inicjatywie. Uczniowie i przedszkolaki dojeżdżają na rowerach, hulajnogach, rolkach i deskorolkach. Widać to gołym okiem - co rano, gdziekolwiek spojrzeć, można zauważyć młodych rowerzystów. Stojaki pod szkołami i przedszkolami pękają w szwach, pełne dwukołowych pojazdów.

Wśród przedszkoli prowadzi Przedszkole nr 44 ze Śródmieścia, a wśród małych szkół (do 424 uczniów) liderem jest Szkoła Podstawowa nr 391 z Żoliborza. W kategorii szkół średniej wielkości (od 425 do 633 uczniów) prowadzi SP nr 403 z Woli, natomiast wśród dużych szkół (powyżej 634 uczniów) wiedzie SP nr 209 z Bielan. Wyniki w tabeli ulegają jednak zmianom, dlatego wszystko może się jeszcze wydarzyć.

Indywidualna aktywność również jest doceniana. Każdy uczeń, przedszkolak i nauczyciel może otrzymać zniżki i bezpłatne wejściówki, wystarczy okazać dzienniczek z naklejkami, które otrzymuje się za aktywne dojazdy. Nagrody można zdobyć już po pięciu przejazdach, jednak im więcej naklejek, tym lepsze nagrody.

Rowerowa parada na Bielany

Kulminacją Rowerowego Maja będzie finał, który odbędzie się 18 czerwca. Uczestnicy wspólnie przejadą ulicami Warszawy spod Stadionu Narodowego do Parku Herberta na Bielanach. Tam odbędzie się piknik, podczas którego zostaną uhonorowane zwycięskie przedszkola i szkoły. Uczestnicy będą mieli okazję skorzystać z licznych atrakcji, takich jak aktywności sportowe, konkursy z możliwością wygrania ciekawych nagród oraz bezpłatny serwis rowerowy.

Wszystko wskazuje na to, że tegoroczny Rowerowy Maj w warszawskich szkołach będzie rekordowy. Liczba przejazdów i uczestników rośnie z dnia na dzień.

Przeczytaj również: Kapituła wybiera finalistów plebiscytu na “Najlepszego Sportowca Żoliborza 2022”

Zakończył się etap nominowania kandydatów i kandydatek do tytułu „Najlepszego Sportowca Żoliborza 2022” w którym zgłoszono łącznie 22 kandydatów i kandydatek. Przechodzimy do drugiego etapu, czyli spotkania kapituły, która na podstawie otrzymanych uzasadnień będących częścią zgłoszeń wybierze finalistów.

rowerowy-maj-na-polmetku-1-miniatura

rowerowy-maj-na-polmetku-1-miniatura

rowerowy maj sm

rowerowy maj sm


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
pochmurnie

Temperatura: 29°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1009 hPa
Wiatr: 17 km/h