Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 15 kwietnia 2024 00:46

Remont Przasnyskiej. Formalności na finiszu, wkrótce ruszą prace

Tempo 30, mini rondo i ochrona drzew w czasie prac – to część postulatów, które zostaną uwzględnione.

W tym artykule przeczytasz m.in.:

- o postulatach, które zostały uwzględnione w projekcie,
- o tym na jakim etapie są wszystkie formalności,
- o tym, kiedy rozpoczną się prace.

W sprawie przebudowy ulic Przasnyskiej, w styczniu odbyły się konsultacje społeczne, o wyniku których dzielnica poinformowała w lutym. Mieszkańcy wyrażali opinie względem przedstawionej koncepcji, a firma odpowiedzialna za projekt i prace budowlane, sugestie mieszkańców miała uwzględnić w ostatecznym projekcie.

Na całej długości ulicy Przasnyskiej pozostanie ruch dwukierunkowy. Na odcinku od ulicy Przasnyskiej 7 do Krasińskiego powstanie dodatkowe przejście dla pieszych. Ruch samochodowy ma spowolnić częściowe zwężenie jezdni, wprowadzenie strefy tempo 30 i wyniesione przejścia dla pieszych.

- Prace związane z przebudową ulicy Przasnyskiej powinny rozpocząć się jeszcze w tym miesiącu. Kończymy właśnie uzgodnienia z Biurem Zarządzania Ruchem Drogowym oraz Biurem Architektury i Planowania Przestrzennego Warszawy i wykonawca wprowadza do projektu budowlanego ostatnie uwagi. Następnie zamierzamy wprowadzić wykonawcę na teren budowy – przekazała Donata Wancel, rzeczniczka żoliborskiego urzędu.

Zgodnie z postulatami mieszkańców, zlikwidowany zostanie dziki parking przy budynku Compensy. Jednocześnie ma pojawić się więcej miejsc parkingowych (równoległe lub ukośne).

Skrzyżowanie ulicy Rydygiera z Przasnyską zastąpi rondo, które ma być mniejsze od tego pierwotnie zaproponowanego, po to by uratować m.in. rosnącego ksztanowca.

Mniej betonu, więcej zieleni i szczególna ochrona drzew

Mieszkańcy Żoliborza stanowczo opowiedzieli się za zachowaniem zieleni i ochronę drzew w trakcie remontu ulicy Przasnyskiej. Ich postulaty są jasne i konkretne - żądają szczególnej ochrony drzew podczas prowadzonych prac, poszerzenia mis kasztanowców, oraz zazielenienia rozpłytowanej przestrzeni pomiędzy drzewami.

Prace i projekt wykona firma Wegarten, która wyceniła swoje usługi na 8,2 mln złotych.

Przeczytaj również: Na Przasnyskiej kierowcy zrobili sobie dwa dzikie parkingi. Do rozpoczęcia prac remontowych nic się nie zmieni

Zdjęcia nadesłane przez naszego czytelnika sugerują również, że przez parkowanie w tym miejscu cierpi zieleń, ponieważ widać ślady opon na trawie obok nowych nasadzeń. Nad Przasnyską wisi widmo przebudowy. Czy do tego czasu dzielnica zamierza interweniować w sprawie dzikiego parkowania?

przasnyska sm

przasnyska sm


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ