Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 15 kwietnia 2024 01:39

Rekrutacja 2023. Co warto wiedzieć o żoliborskich szkołach średnich?

Absolwenci podstawówek i ich rodzice będą mieli okazję wziąć udział w spotkaniu informacyjnym na Żoliborzu i poznać zasady rekrutacji do liceów, techników oraz zawodówek. Dostępne będą również konsultacje w sprawie wyboru szkoły.

W tym artykule przeczytasz m.in.:

- o spotkaniu informacyjnym,
- o tym jakie klasy są tworzone w żoliborskich szkołach średnich,
- o liczbie miejsc na Żoliborzu.

Od poniedziałku 15 maja rusza rekrutacja do szkół średnich. W związku z tym w czwartek, 11 maja w szkole przy Anny German o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie informacyjne o ofercie i zasadach rekrutacji do szkół ponadpodstawowych oraz konsultacje dotyczące wyboru odpowiedniej placówki.

O szczegółach opowiada Renata Kozłowska, wiceburmistrzyni Żoliborza

Kierunki artystyczne i z językami obcymi – profile klas w żoliborskich liceach

 Wśród uczniów i uczennic dużą popularnością co roku cieszy się „Witkacy” będący jedną z chętniej wybieranych szkół w Warszawie.

Jak informuje dzielnica, na przyszły rok szkolny 2023/2024 w „Witkacym” w pierwszych klasach utworzone zostaną 4 oddziały, dla 112 uczniów. W jednym z najchętniej wybieranych ogólniaków tegoroczni absolwenci podstawówek będą mieli do wyboru klasy z rozszerzonym jednym językiem obcym: angielskim, niemieckim, francuskim oraz hiszpańskim. Do każdej z klas możliwe jest przyjęcie maksymalnie 28 uczniów.

Wśród żoliborskich szkół, najwięcej nowych uczniów będzie w stanie przyjąć I LO przy ul. Felińskiego, gdzie rekrutacja będzie prowadzona do 8 klas pierwszych, które docelowo mają liczyć 244 uczniów i uczennic.

Przygotowane zostały profilowe klasy z takimi wiodącymi przedmiotami jak:

 • Historia-j. angielski-j. polski
 • Informatyka-j. angielski-matematyka/ fizyka-j. angielski-matematyka (klasa dzielona po 16 uczniów na każdej specjalizacji)
 • Historia sztuki-j. angielski-j. polski (klasa integracyjna)
 • Geografia-j. angielski-matematyka
 • Biologia-chemia-j. angielski
 • Geografia-j. angielski-WOS
 • Historia-j. angielski-WOS
 • Biologia-j. angielski-matematyka.

Miejsce dla 200 uczniów i uczennic w tegorocznej rekrutacji przygotowało również LO im. Stefanii Sempołowskiej. W każdej z klas na zajęcia będą uczęszczały 34 osoby. Tegoroczni absolwenci i absolwentki klas ósmych, w LO im. Stefani Sempołowskiej mają do wyboru klasy o profilach:

 • Geografia-j. angielski-matematyka
 • Geografia-historia WOS
 • Biologia-chemia-matematyka
 • Historia-j. angielski-WOS (2 oddziały, klasa dwujęzyczna)
 • J. francuski-j. angielski (klasa wstępna).

Na Żoliborzu są również szkoły z klasami o wyjątkowych profilach. W Zespole Szkół nr 31 przy Felińskiego otwarte zostały cztery klasy artystyczne i jedna klasa ratowniczo-pożarnicza dla 148 uczniów i uczennic. Przedmiotami wiodącymi w poszczególnych profilach są:

 • Historia-historia sztuki-j. polski (2 klasy + 1 integracyjna)
 • Historia sztuki-j. angielski-j. polski
 • Biologia-WOS.

Jubiler, lakiernik, programista – tych zawodów będzie można nauczyć się w szkołach na Żoliborz

W szkołach ponadpodstawowych, oferujących kierunki techniczne i branżowe, dostępnych jest łącznie 832 miejsc.

Zespół Szkół nr 28, przy ul. Gen. Zajączka, przyjmie 64 przyszłych techników elektryków oraz 34 teleinformatyków.

Również Zespół Szkół Elektronicznych i Licealnych, znajdujący się przy tej samej ulicy, będzie prowadził rekrutację na kierunki techniczne. Kandydaci będą mieli możliwość wyboru spośród technika elektryka, elektronika, programisty, informatyka, teleinformatyki oraz technika urządzeń dźwigowych. Szkoła ta zapewnia łącznie 262 miejsca w 8 pierwszych klasach.

W Zespole Szkół nr 31, mieszczącym się przy ul. Felińskiego 13, przygotowano po 34 miejsca dla techników optyków, reklamy oraz na kierunku złotnik-jubiler (szkoła branżowa).

Największą liczbę miejsc dla absolwentów klas ósmych, czyli 370, stworzył Zespół Szkół Samochodowych i Licealnych, zlokalizowany przy ul. Włościańskiej. W tej szkole będzie można wybrać takie techniczne kierunki jak logistyka, mechatronika oraz technik pojazdów samochodowych. Natomiast wśród kierunków branżowych znaleźli się lakiernik samochodowy, mechanik i elektromechanik pojazdów samochodowych oraz kierowca mechanik.

Przeczytaj również: Liceum na Żoliborzu przyjazne uczniom LGBTQ+. Tak wynika z najnowszego rankingu

LO im. Stanisława Ignacego Witkiewicza „Witkacego” znalazło się w pierwszej dziesiątce Rankingu Szkół Przyjaznych LGBTQ+ uwzględniających stołeczne licea. „Witkacy” od zawsze gości w czołówce stołecznego rankingu, a w poprzednich odsłonach nawet w ogólnopolskim zestawieniu.

rekrutacja do szkół średnich na żoliborzu sm

rekrutacja do szkół średnich na żoliborzu sm


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ