Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 7 grudnia 2023 05:03

Straż Miejska odholowuje samochody z Próchnika

"Prace związane z wycinką drzew na ulicy Próchnika. Kierowcy zostawiający auta narażeni na koszty odholowania przez Straż Miejską" - ostrzega Tomasz z Alert 24.

"Uwaga! Pilne! Rozpoczely sie prace na ul. Próchnika związane z przycinką drzew. Na miejscu jest Straż Miejska, która będzie odholowywać stojące tam auta, z czym wiążą się spore koszty. Jeśli znacie kogoś kto pozostawił tam auto to proszę o informowanie o tym właścicieli aut. Kilkanaście dni temu pojawiły się w tej okolicy specjalne znaki informujące o zmianie organizacji ruchu w dniach 4-5 maja. Zdecydowanie powinny zostać ustawione wcześniej" - pisze na Alert 24 pan Tomasz.

Alert 24 – zgłoś nam swój temat

Samochody rozjechały drzewo

Prace dotyczą wycinki topoli włoskiej. We wniosku o wydanie zezwolenia na wycinkę czytamy, że w koronie drzewa znajduje się suchy konar o długości 2 m. Drzewo zaatakowane jest łuskwiakiem topolowym. Ubytki w pniu miało potwierdzić badanie wykonane młotkiem. Do osłabienia drzewa, według informacji zawartych we wniosku przyczynili się kierowcy parkujący na korzeniach drzewa. „Wykonana próba obciążeniowa wykazała niewystarczającą stabilność w gruncie i duże ryzyko wykrotu” – czytamy we wniosku. Dzielnica zapewnia, że w celu oceny stanu drzewa wykonano ekspertyzę dendrologiczną.

fotografia tytułowa pochodzi z archiwum

Przeczytaj również: Kolejny fragment ul. Śmiałej zostanie wyremontowany

Co zmieni się na Śmiałej? Po remoncie piesi będą mogli poruszać się wybudowanymi po obu stronach chodnikami. Ruch samochodowy będą spowalniać dwa zamontowane progi. Całość rozświetlać będą odrestaurowane Pastorały Warszawskie. Dzielnica zamierza dołożyć trzy dodatkowe sztuki latarni.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zachmurzenie duże

Temperatura: -1°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 13 km/h