Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 22 lutego 2024 02:55
Reklama

Wydarzenia na Żoliborzu: Debata, koncert i sportowa rocznica

Co ciekawego na Żoliborzu będzie się działo przed świętami?

Spotkanie autorskie ze Stanisławem Brejdygantem | Zwierzenia

Najlepsza księgarnia tradycyjnie już raczy nas kolejnym spotkaniem autorskim. Tym razem gościem będzie Stanisław Brejdygant, jeden z najwybitniejszych aktorów teatralnych w Polsce. Artysta zawita w żoliborskiej księgarni w związku z najnowszą książką „Zwierzenia”.

„Zwierzenia” Stanisława Brejdyganta to książka składająca się z pięciu osobnych opowiadań, a właściwie mikro-powieści, podejmujących takie społecznie ważne i trudne tematy jak pedofilia, mordowanie Żydów przez Polaków w czasie wojny, trauma wojenna Polaków i Żydów, losy polsko-żydowskie podczas II wojny światowej i po niej czy narkomania.

Kiedy? – Środa, 5 kwietnia o godz. 19.00
Gdzie? – Najlepsza Księgarnia

Warszawa wybiera: Równość

Centrum im. Ignacego Daszyńskiego we współpracy z Miasto Jest Nasze, warszawskimi strukturami Nowej Lewicy oraz partii Razem zapraszają do udziału w dyskusji pt. „Warszawa wybiera: Równość”. Wydarzenie poprowadzi Bartosz Machalica, współzałożyciel Centrum im. Ignacego Daszyńskiego.

W dyskusji wezmą udział:

• Martyna Jałoszyńska | członkini zarządu okręgu warszawskiego partii Razem

• Marta Szczepańska | radna Żoliborza, Miasto Jest Nasze

• Anna Maria Żukowska | posłanka na Sejm RP, współprzewodnicząca Nowej Lewicy w Warszawie

Kiedy? – Czwartek, 6 kwietnia o godz. 19.00
Gdzie? – Pawilon Kulturalny

9. urodziny parkrun Warszawa-Żoliborz 2023/04/08

„Od 9 lat żoliborscy miłośnicy biegania spotykają się w soboty o 9:00 rano na Kępie Potockiej, by wspólnie przebiec trasę o długości 5 km. Jest to część międzynarodowej sieci imprez pod nazwą parkrun, odbywających się w ponad 2000 miejscach na sześciu kontynentach. W najbliższą sobotę będą obchodzone 9. urodziny parkrun na Żoliborzu” – napisał na naszą redakcyjną skrzynkę czytelnik Gazety Żoliborza.

Szczegóły na temat wydarzenia oraz instrukcja, jak wziąć udział w wydarzeniu znajdują się po kliknięciu tutaj.

Kiedy? – Sobota, 8 kwietnia o godz. 9.00
Gdzie? – Park Kępa Potocka

Procesor Plus + Escape From Warsaw

Procesor Plus to jednoosobowy projekt electro-punkowy Grzegorz "Fagota" Fajngolda, założyciela i głównego kompozytora takich łódzkich zespołów jak 19 Wiosen, Demolka, Już Nie Żyjesz i Salvezza. Pomysł PP powstał w 1999, wtedy powstało też pierwsze demo, później płyta "Electricity" wydana przez ABRecords w 2001 roku. Procesor Plus działa koncertowo od 2001 roku bezustannie przemierzając nie tylko Polandię ale też Niemcy, Hiszpanię, Ukrainę, Włochy, Anglię i Rosję (do czasów agresywnych rzecz jasna czyli do 2014).

Tego samego dnia na scenie wystąpi Escape From Warsaw to projekt Karola Suskiego, który od trzech dekad tworzy w klimacie elektronicznego undergroundu na styku punk-rave-industrial. Uważany jest za jednego z pionierów tego zjawiska w Warszawie na początku lat 90.

Wstęp na wydarzenie kosztuje 20 złotych.

Kiedy? – Piątek, 7 kwietnia o godz. 20.00
Gdzie? - PraCoVnia


warszawa-wybiera
warszawa-wybiera

parkrun
parkrun

techno-w-pracovni
techno-w-pracovni


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 6°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1008 hPa
Wiatr: 11 km/h