Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 lipca 2024 22:15

Na Żoliborzu otwarto nową przestrzeń coworkingową dla ukraińskich przedsiębiorczyń

Nowa przestrzeń coworkingowa skierowana do ukraińskich kobiet, uruchamiających swoje biznesy w kraju powstała na Żoliborzu, przy ulicy Rydygiera. Program "Odbudowa ukraińskiego biznesu" oferuje wsparcie techniczne, opiekę nad dziećmi i pomoc finansową, a także możliwość nauki i korzystania z porad ekspertów w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce.

W tym artykule przeczytasz m.in.:

- o nowej przestrzeni coworkingowej dla przedsiębiorczyń z Ukrainy,
- o programie wspierającym.

Na 9 piętrze biurowca przy Rydygiera 8 otwarto nową przestrzeń coworkingową dla ukraińskich przedsiębiorczyń. To jeden z elementów programu „Odbudowa ukraińskiego biznesu”, w którym do tej pory wybrano 80 przedsiębiorczych kobiet z Ukrainy będących na etapie uruchamiania własnego biznesu w Polsce. 

W ramach programu, jego uczestniczki otrzymują wsparcie w postaci pomocy specjalistów w kwestiach technicznych, w zakresie opieki nad dziećmi i w wymiarze finansowym. Taka pomoc, ma przyczynić się do szybkiego odzyskania źródła utrzymania.

Przestrzeń coworkingowa na Żoliborzu dla Ukrainek z opieką nad dziećmi

Ponadto sam program ma przyczynić się do zbudowania społeczności ukraińskich przedsiębiorczy i przedsiębiorców, którzy będą mogli czerpać wzajemnie ze swojego doświadczenia. Ma sprzyjać temu właśnie otwarta przestrzeń coworkingowa na Żoliborzu przy ulicy Rydygiera. Jest to przestrzeń, w której ukraińskie przedsiębiorczynie będą mogły również skupić się na swoich biznesowych celach zasięgając porad ekspertów w sprawie prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce, a także podnosząc swoje umiejętności w różnego typu działaniach dostępnych na miejscu. Otwarta symbolicznie w dzień kobiet, zgodnie z zapowiedziami będzie dostępna dla przedsiębiorczych kobiet i innych, zamieszkałych w Polsce Ukraińców.

Ponadto, w ramach przestrzeni coworkingowej zapewniana jest również opieka nad dziećmi. Dzięki temu, ukraińskie przedsiębiorczynie mogą skupić się na pracy, jednocześnie wiedząc, że ich dzieci nie tylko znajdują się pod dobrą opieką, ale też uczestniczą w szeregu angażujących zajęć.

Webinaria z ekspertami

Michał Kamińśki z Fundacji Impact zapowiada jednocześnie możliwość udziału w comiesięcznych webinarach prowadzonych przez specjalistów. - Wierzymy, że siła tego programu opiera się na idealnym połączeniu spotkań osobistych i on-line – z czołowymi ekspertami na naszym rynku – wyjaśnia Michał Kamiński z Fundacji Impact, która działa razem z Mastercard Center for Inclusive Growth i dodaje: - Zamierzamy skupić się na takich tematach jak sprzedaż on-line, marketing czy cyfrowe usługi finansowe.

Szczegółowe informacje na temat planowanych działań są publikowane na stronie https://ukrainianbusiness.impactcee.com.

Przeczytaj również: Rocznica wojny w Ukrainie. Jak mieszkańcy Żoliborza pomogli uchodźcom

Od początku inwazji na Ukrainę do Warszawy przybyło ponad 1,1 mln uchodźców. Jedynie część z nich postanowiła zostać w Warszawie. Jak informuje ratusz, aktywny status UKR uprawniający do korzystania z pomocy i świadczeń przysługujący osobom, które nie wróciły do Ukrainy na dłużej niż 30 dni, posiada w Warszawie 105 tysięcy osób (w całej Polsce jest to 985 tysięcy). „Nie ma danych pokazujących, ile uchodźców faktycznie przebywa w mieście, ale jest ich z pewnością więcej niż wynika to z samej rejestracji w Warszawie” – przekazał Ratusz.

cowork-10-of-11

cowork-10-of-11

untitled-8-of-30-1

untitled-8-of-30-1


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 25°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1012 hPa
Wiatr: 27 km/h