Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 17 czerwca 2024 05:51

Darmowe zajęcia sportowe na Żoliborzu: joga, gry zespołowe, gimnastyka i więcej!

Dzięki programowi "Otwarte sale" mieszkańcy mają szansę uczestniczyć w różnych darmowych zajęciach sportowych, takich jak joga, gry zespołowe, gimnastyka czy strzelectwo. Wszystko odbywa się pod okiem doświadczonych instruktorów w lokalnych instytucjach kulturalnych i szkołach.

W tym artykule przeczytasz m.in.:

- o tym jakiego rodzaju zajęcia sportowe na Żoliborzu są dostępne,
- dla kogo są przeznaczone darmowe zajęcia sportowe.

Już w środę 1 marca rozpoczynają się bezpłatne zajęcia jogi Vinyasa z Aktywną Warszawą. Dodatkowo żoliborski urząd również organizuje darmowe zajęcia jogi.

- Joga to specyficzny, ale i bardzo zdrowy sport. Ćwiczenia jedynie wyglądają na mało wymagające. Kto spróbuje ten się przekona, że joga jest wymagająca i niebywale podnosi sprawność całego ciała. Ćwiczenia pozwalają na głęboką regenerację czy to po innych, wysiłkowych treningach czy po stresującej pracy za biurkiem. Zapewniają też tak potrzebny relaks i chwilę oddechu – mówi wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska.

Rodzaj jogi, który będzie praktykowany sprawia, że udział w zajęciach będzie możliwy właściwie dla każdego, niezależnie od wieku i poziomu sprawności fizycznej. To dlatego, że joga Vinyasa odbywa się w wolniejszym tempie, co z pewnością stanowi duże ułatwienie zwłaszcza dla początkujących.

- Nie ma znaczenia czy jesteś biegaczem, pływakiem, czy też twoje mięśnie są spięte po pracy za biurkiem. Nasza joga nie będzie zbyt skomplikowana, będzie uniwersalna. Z nami nauczysz się ćwiczyć i będziesz mógł praktykować samodzielnie w domu, po pracy i po ciężkim treningu – przekonuje Bartłomiej Stępień z Aktywnej Warszawy.

Treningi zaczynają się w środę 1 marca i będą odbywać się w każdą środę o 19.00 w Ośrodku Rozbrat przy ul. Rozbrat 26. Zajęcia są bezpłatne, należy stawić się 15 minut wcześniej, żeby się zarejestrować. Ośrodek zapewnia maty i klocki do jogi, ale można przyjść z własnym sprzętem. Zajęcia poprowadzi Asia Głuchowska, współautorka książki „Liczy się każdy oddech”.

Szczegóły zapisów pojawią się na stronie Aktywnej Warszawy.

Zajęcia sportowe na Żoliborzu. Nie tylko joga

Bezpłatne zajęcia jogi organizują też stołeczne dzielnice. W sezonie wiosennym i jesiennym treningi są organizowane w salach sportowych – a w lecie przenoszą się do parków, na otwarty teren.

W ramach dzielnicowego programu "Otwarte sale" dla mieszkańców organizowane są zajęcia sportowe na Żoliborzu. W Społecznym Domu Kultury odbywają się darmowe zajęcia jogi, prowadzone przez Elżbietę Michałkiewicz, które trwają godzinę i odbywają się w każdy piątek od godziny 18:30.

Ponadto, w Szkole Podstawowej nr 92 prowadzone są zajęcia z gier zespołowych, takich jak siatkówka czy koszykówka. Spotkania odbywają się w soboty od godziny 10:00 do 13:00. Tego typu  zajęcia są również w Zespole Szkół Elektronicznych i Licealnych. Dla odmiany w gry zespołowe można pograć w poniedziałki i środy od godziny 17:00 do 19:30.

We wtorki i środy w Społecznym Domu Kultury organizowane są dla seniorów zajęcia gimnastyki usprawniającej oraz zajęcia usprawniające z elementami tańca.

W piątki od godziny 19:00 do 21:00 w Szkole Podstawowej nr 92 odbywają się zajęcia tenisa stołowego.

Dla dzieci i młodzieży szkolnej we wtorki i czwartki od 17 do 19 w Szkole Podstawowej nr 68 prowadzone są zajęcia judo, zajęcia ze strzelectwa sportowego prowadzone są w Zespole Szkół Samochodowych i Licealnych nr 3 przy ulicy Włościańskiej 35, z kolei w czwartki i piątki od godziny 16:00 do 18:00 odbywają się zajęcia ze strzelectwa sportowego.

Przeczytaj również: [Tydzień sportu] Rowerem z Żoliborza. Trzy trasy dla każdego

Wszystkie proponowane wycieczki zaczynają się na placu Wilsona. Dlatego, że jest to centralne miejsce na Żoliborzu, a dodatkowo znajduje się tu stacja metra, którym przemieszczają się mieszkańcy z innych dzielnic, niekiedy również z rowerami. Ten przewodnik jest skierowany również dla nich i Waszych znajomych, którzy nie mieszkają na Żoliborzu, a chcieliby z Wami wyruszyć w jedną z zaproponowanych przez nas wypraw.


sport

sport

Joga_Targówek_2m

Joga_Targówek_2m


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ