Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 17 czerwca 2024 07:09

Najlepsze podstawówki na Żoliborzu. Ranking szkół podstawowych 2023

Jak w najnowszym rankingu wypadły najlepsze podstawówki na Żoliborzu? W dzielnicy najlepsza okazała się prywatna szkoła.

W tym artykule przeczytasz m.in.:

- o tym jaką metodologię przyjęto do stworzenia rankingu,
- jak w rankingu wypadły żoliborskie podstawówki.

Ogólnopolski „Ranking szkół podstawowych 2023” sklasyfikował łącznie 10 306 publicznych i niepublicznych szkół podstawowych. Ranking stworzono na podstawie wyników z egzaminu ósmoklasisty oraz osiągnięć z olimpiad przedmiotowych. W celu opracowania rankingu dane zebrano z Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych, Centralnych Komisji Egzaminacyjnych oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Ranking opublikowano na portalu WaszaEdukacja.pl. Należy jednak pamiętać, że ranking nie uwzględnia opinii uczniów o danej placówce, a także nie ocenia atmosfery samej placówki oraz dostępnej infrastruktury. Są dzieci, które osiągają lepsze wyniki w nauce w kameralnej placówce inne zaś odnajdą się lepiej w klasie sportowej.

Jakie miejsce zajęły najlepsze podstawówki na Żoliborzu?

Tegoroczny ranking w skali ogólnopolskiej zdominowały warszawskie podstawówki. Najwięcej, bo prawie 93 punkty zdobyła niepubliczna Szkoła Podstawowa nr 81 Fundacji Rodzice Dzieciom z Ochoty. Drugie i trzecie miejsce z wynikiem powyżej 90 punktów zajęły również placówki z Warszawy. To Szkoła Podstawowa nr 6 Sióstr Niepokalanek im. bł. Marceliny Darowskiej oraz Szkoła Podstawowa nr 47 im. Roberta Schumana Fundacji Primus.

Na Żoliborzu w rankingu najwyżej znalazła się niepubliczna Szkoła Podstawowa Sióstr Zmartwychwstanek im. bł. Alicji Kotowskiej. W skali miasta szkoła zajęła 58 miejsce, zaś krajowej 155. Wśród żoliborskich publicznych podstawówek najwyżej w rankingu znalazła się Szkoła Podstawowa nr 65 im. Władysława Orkana. W zestawieniu stołecznych szkół zajęła 104 miejsce a w ogólnopolskim 412. Poniżej znajduje się zestawienie żoliborskich podstawówek ujętych w rankingu.

W tegorocznej edycji zestawienia nie znalazła się Szkoła Podstawowa nr 396, ponieważ jest to jej pierwszy rok szkolny.

SzkołaMiejsce w skali WarszawyMiejsce w skali Polski
Szkoła Podstawowa Sióstr Zmartwychwstanek im. bł. S. Alicji Kotowskiej58155
Szkoła Podstawowa nr 65 im. Władysława Orkana104412
Szkoła Podstawowa nr 92 im. Jana Brzechwy110430
Szkoła Podstawowa nr 391 im. Macieja Aleksego Dawidowskiego ps. Alek133542
Szkoła Podstawowa nr 267 im. Juliusza Słowackiego178740
Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 68 im. Artura Oppmana212983
Szkoła Podstawowa nr 392 im. Jana Bytnara2522021

Przeczytaj również: Kuratorium mazowieckie opublikowało harmonogram naboru do szkół średnich

Wiadomo już, kiedy można załatwiać pierwsze formalności związane z wyborem nowej szkoły. Warszawskie kuratorium oświaty ogłosiło harmonogram rekrutacji do liceów, techników i szkół branżowych. Absolwenci podstawówek o wynikach rekrutacji dowiedzą się wraz z końcówką lipca. Wcześniej jednak czeka ich szereg innych etapów.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zachmurzenie duże

Temperatura: 15°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1012 hPa
Wiatr: 11 km/h