Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 21 lipca 2024 11:15
Reklama

Finalistki Żoliborzanki Roku 2022 wybrane!

Znamy finalistki Żoliborzanki Roku 2022. - Tegoroczną edycję wyróżnia to, że szansę na nagrodę mają społeczniczki, które nie zajmują się polityką – mówi Kasia Jaroszyńska, dziennikarka i członkini kapituły.

W tym artykule przeczytasz m.in.:

- o tym, kto trafił do ścisłego finału,
- co wyróżnia tegoroczną edycję,
- jaki jest kolejny etap plebiscytu.

W poniedziałek, 6 lutego rusza finałowe głosowanie na Żoliborzankę Roku 2022, w którym znalazło się 5 kandydatek do głównej nagrody.

Przez dwa tygodnie czytelniczki i czytelnicy Gazety Żoliborza zgłaszali żoliborzanki, które ich zdaniem zasługiwały na tytuł Żoliborzanki Roku 2022. Spośród blisko 40 zgłoszeń, kapituła wybrała finalistki Żoliborzanki Roku 2022. Członkinie i członkowie kapituły wybierali 5 swoich faworytek przyznając każdej z nich punkty w skali od 5 do 1. Mateusz Durlik nie przyznawał punktów żadnym kandydatkom. Jego rolą jako przewodniczącego kapituły, było nadzór nad przebiegiem głosowania i weryfikowanie poprawności zgłoszeń.

- Podobnie jak w zeszłym roku z łatwością przyszło mi wybranie pierwszej trójki. Jeżeli chodzi o miejsce 4 i 5 to bardzo się wahałam – mówi Katarzyna Jaroszyńska, dziennikarka i członkini kapituły. - To co różni tegoroczną edycję od poprzedniej to to, że w tym roku bardzo dużą szansę na nagrodę mają kobiety, które są po prostu miłośniczkami dzielnicy, bardzo dużo dla dzielnicy robią i są społeczniczkami a niekoniecznie zajmują się polityką – podkreśla Katarzyna Jaroszyńska.

Finalistki Żoliborzanki Roku 2022. „Wartością i jednocześnie przekleństwem tego plebiscytu jest to, że aż za bardzo masz w kim wybierać”

  • Maria Janiak
  • Marianna Zjawińska
  • Katarzyna Nowak
  • Barbara Szałowska
  • Katarzyna Zielińska

Sylwetki kandydatek przedstawimy w poniedziałek, 6 lutego, czyli w dniu, kiedy ruszy głosowanie.

- Wartością i jednocześnie przekleństwem tego plebiscytu jest to, że aż za bardzo masz w kim wybierać. Było to dla mnie stresujące, bo jakkolwiek by to banalnie nie brzmiało, w mojej ocenie każda ze zgłoszonych kandydatek mogłaby znaleźć się w finale. Ostatecznie kryterium jakie przyjęłam dotyczyło nie tylko wartości społecznej jaką dają naszej dzielnicy te kobiety, ale też to jak mało o nich wiemy - uzasadania Monika Sobień-Górska dziennikarka i członkini kapituły

- Chciałabym, by ten plebiscyt uczynił je bardziej rozpoznawalnymi w dzielnicy, bo na to zasługują. Wśród zgłoszonych kobiet było kilka takich, o których istnieniu nie wiedziałam, bo nie są aktywne w internecie, a ich codzienna, anonimowa, mrówcza praca na rzecz osób starszych, chorych, wykluczonych, czy na rzecz kultury wnosi bardzo konkretny wkład w podwyższenie jakości życia naszej żoliborskiej społeczności – dodaje Monika Sobień-Górska.

Kiedy finałowe głosowanie?

O tym do kogo trafi tytuł Żoliborzanki Roku 2022 zdecydują czytelniczki i czytelnicy Gazety Żoliborza. Kolejnym etapem Żoliborzanki Roku 2022 jest otwarte głosowanie, w którym może wziąć udział każdy. Głosowanie potrwa od 6 do 17 lutego.

Zwyciężczynię poznamy w czasie uroczystej gali finałowej, która odbędzie się 28 lutego w restauracji Moonsfera - partnera naszego plebiscytu.

Skład kapituły

Katarzyna Jaroszyńska - dziennikarka Dzień Dobry
TVN, konferansjerka,
prezenterka telewizyjna.

Magdalena Popławska -
aktorka teatralna, filmowa i serialowa, związana na stałe z Nowym Teatrem.

Monika Sobień-Górska -dziennikarka, scenarzystka, autorka pięciu książek z gatunku literatury faktu. Publikuje felietony w
"Zwierciadle" i "Claudii".

Aldona Machnowska - Góra - zastępczyni Prezydenta Warszawy. Nadzoruje obszar kultury, polityki lokalowej, rewitalizacji oraz spraw społecznych.

Justyna Glusman - autorka
publikacji nt. zielonych miast,
dyrektorka zarządzająca w Stowarzyszeniu Fala Renowacji,
miejska aktywistka.

Maciej Stuhr - aktor filmowy, serialowy i teatralny, reżyser, konferansjer i wykładowca akademicki.

Grzegorz Małecki - aktor
teatralny, filmowy, telewizyjny i dubbingowy. Na stałe związany z Teatrem Narodowym.

Mateusz Durlik - lokalny
aktywista, prezes
stowarzyszenia Żoliborz
Przyszłości, wydawca
portali gazetazoliborza.pl,
gazetawoli.pl, gazetabialoleki.pl i bielany.Info.

Przeczytaj również: Żoliborzanka Roku 2022

Żoliborzanka Roku 2022 to osoba tolerancyjna, szanująca prawa innych ludzi, aktywna i wyróżniającą się
w swojej dziedzinie.
Tegoroczna edycja jest już drugą odsłoną plebiscytu. Żoliborzanką Roku 2021 została Dorota Łoboda. Kto zostanie Żoliborzanką Roku 2022? O tym zdecydujecie Wy. Głosowanie rusza 6 lutego!

Patron honorowy:

Partnerzy strategiczni:

Partnerzy plebiscytu:

Obsługa prawna:


ten-sushi_edited

ten-sushi_edited

TWOJE-OKSY-LOGO-bia┼ee

TWOJE-OKSY-LOGO-bia┼ee

TWOJE-OKSY-LOGO-czarny

TWOJE-OKSY-LOGO-czarny

logo-zabka-01

logo-zabka-01

IMG_3844

IMG_3844

image0

image0

image1

image1

image1-1

image1-1


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 28°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1010 hPa
Wiatr: 11 km/h