Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 21 lipca 2024 11:32
Reklama

Warsztaty, koncerty i spektakle, czyli luty w Bielańskim Ośrodku Kultury. Materiał partnera

Luty w Bielańskim Ośrodku Kultury zapowiada się intensywnie i różnorodnie. Ciekawe wydarzenia znajdą dla siebie zarówno dorośli jak i dzieci. Szczegóły w repertuarze na luty.

Wieczór peruwiański

Impreza odbędzie się pod honorowym patronatem Ambasady Republiki Peru.

W programie wydarzenia przewidziano prezentacje multimedialną Elżbiety Wichrowskiej-Janikowskiej „Peru oczami podróżniczki oraz promocja książki „Peru costa, sierra y selva”.

Ponadto odbędzie się otwarcie wystawy fotografii „Poznaj Peru” autorstwa Ryszarda Sobolewskiego. O muzyczną oprawę wydarzenia zadba z kolei zespół peruwiański CHOQUEQUIRAO.

W trakcie wydarzenia dostępny będzie kiermasz z rękodziełem oraz będzie można skosztować peruwiańskie przysmaki. Z kolei w konkursach będzie można wygrać atrakcyjne nagrody.

Bilety na wydarzenie kosztują 30 złotych. Przedsprzedaż rusza od 10 stycznia w kasie Bielańskiego Ośrodka Kultury i na eventim.pl.

Kiedy? – Sobota, 4 lutego o godz. 18.00
Gdzie? – Bielański Ośrodek Kultury

Marek Majewski zaprasza

Gośćmi wieczoru zapowiadanego wydarzenia będzie Dorota Osińska i Jacek Fedorowicz.

Jacek Jan Fedorowicz – polski satyryk, aktor, prezenter telewizyjny, artysta, malarz, rysownik i felietonista.

Dorota Osińska – z wykształcenia jest andragogiem i animatorem kultury, od 2003 r. aktorką warszawskiego Teatru Rampa, finalistka II edycji „The Voice of Poland”. Zachwyciła widzów i jurorów wzruszającą interpretacją „Calling you”. Jej dotychczasowy repertuar tworzyli najwybitniejsi autorzy i kompozytorzy: Włodzimierz Korcz, Jerzy Satanowski, Zygmunt Konieczny, Magda Czapińska, Jacek Cygan, Ernest Bryll. W 2004 roku pod opieką Włodzimierza Korcza nagrała swój debiutancki album pod tytułem „Idę”, wydany w Polsce i USA, w 2010 roku wydała drugi album pod tytułem „Kamyk Zielony” z utworami pióra Magdy Czapińskiej. Trzy lata później ukazała się jej trzecia solowa płyta zatytułowana „Teraz”. W grudniu 2015 r. jako jedyna artystka w Polsce wystąpiła w duecie z Jose Carrerasem, a rok później wystąpiła w finale polskich eliminacji do konkursu Eurowizji z piosenką „Universal”. Dorota Osińska Zaskakuje lekkością i dynamizmem brzmień, zachowując przy tym charakterystyczną dla siebie liryczność. Niezmiennie zachwyca siłą swojego głosu.

Bilety na wydarzenie kosztują 35 złotych. Przedsprzedaż rusza 10 stycznia w kasie Bielańskiego Ośrodka Kultury i na eventim.pl.

Kiedy? – Niedziela, 5 lutego o godz. 19.00
Gdzie? – Bielański Ośrodek Kultury, ul. Carla Goldoniego 1.

Wernisaż wystawy Teresy Zaborowskiej pt. „Akwarele”

Autorka prezentowanych prac w swojej twórczości posługuje się różnymi technikami plastycznymi. Głównymi tematami, na których skupia swoją uwagę, stanowią kwiaty i pejzaż. Jest to specjalność artystki i w tych tematach czuje się najlepiej jednak podejmuje również inne wyzwania choćby w czasie plenerów malarskich, o czym będzie można przekonać się w czasie wystawy.

Zapowiadana wystawa ukazuje szerokie zainteresowania tematyczne artystki. Na wystawie będzie można podziwiać akwarele, szczególnie preferowaną technikę, ale nie zabraknie również suchych pasteli i malarstwa akrylowego.

„Teresa Zaborowska od ponad 20 lat jest związana z naszym Ośrodkiem, poprzez uczestnictwo w zajęciach malarskich najpierw prowadzonych przez Danutę Luśtyk, a obecnie przez Renatę Szymanowską” – zdradzają pracownicy Bielańskiego Ośrodka Kultury.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Wystawa jest czynna do 5 marca 2023 roku.

Kiedy? – Piątek, 10 lutego o godz. 18.00
Gdzie? – Bielański Ośrodek Kultury

Koncert zespołu Taraka

Zespół TARAKA to słowiańska muzyka w połączeniu z elementami żydowskimi oraz cygańskimi, w nowoczesnych aranżacjach. Zespół powstał w 2012 roku. Jego założycielem, pomysłodawcą, autorem piosenek jest solista Karol Kus (kompozytor, producent, autor tekstów takich przebojów jak „Nie kłam, że kochasz mnie”, „Barwy Szczęścia” i wielu innych).

Grupa występuje rozbudowanym składzie instrumentalnym. Jest coraz bardziej znana w Polsce, wystąpiła m.in. w 2018 roku podczas Polsat Super Hit Festiwal i Festiwalu Weselnych Przebojów w Mrągowie. Uczestniczyła w wielu programach TV w Polsce, a także na Ukrainie – tam również jest popularna (można ją było spotkać podczas Majdanu, gdzie obejrzało ją 150 000 osób).

Grupa wykonała za naszą wschodnią granicą utwór „Podaj rękę Ukrainie”, który spotkał się z wielką aprobatą publiki, a nawet Lwowskiej Rady Obwodowej. Zaowocowało to wydaniem płyty o tym samym tytule.

W trakcie zapowiadanego koncertu artyści zagrają piosenki autorskie z przesłaniem oczywistym w dzisiejszych czasach straszliwej wojny za naszą wschodnią granicą.

Wejściówki dostępne są od 23 stycznia w Bielańskim Ośrodku Kultury i na bielański.waw.pl.

Kiedy? – Piątek, 10 lutego o godz. 19.00
Gdzie? – Bielański Ośrodek Kultury

Spotkanie z Podróżnikiem – Kamilą Kielar „Pacific Crest Trail”

Bohaterką zapowiadanego wydarzenia jest Kamila Kielar, która dokonała niezwykłego wyczynu. Udało jej się przejść jeden z najdłuższych szlaków trekkingowych w Stanach Zjednoczonych, należący do tzw. „Potrójnej Korony”, czyli trzech najdłuższych szlaków na terenie USA. Jest to dodatkowo pierwsze polskie przejście szlaku „Pacific Crest Trial”.

„Kilka miesięcy rocznie spędzam na wyjazdach adventure i reporterskich, zazwyczaj na północ. Samotnie pływałam kajakiem po wodach Pacyfiku w poszukiwaniu niedźwiedzi-duchów, najrzadszego typu niedźwiedzi na świecie, zimą przejechała rowerem i na nartach biegowych kanadyjski Jukon, przeszłam górami prawie 5 tys. km z Meksyku do Kanady szlakiem Pacific Crest Trail. Również samotnie przejechałam rowerem Alaskę oraz Kamczatkę. Przeszłam pieszo kawał Laponii i Szkocji, także zimą. Mieszkałam i pracowałam z kanadyjskimi i alaskańskimi traperami, biologami i rangersami” – podkreśla Kamila Kielar.

Za swoje podróże podróżniczka została nagrodzona Kolosem, najbardziej prestiżową nagrodą na największym festiwalu w Polsce oraz nagrodą National Geographic Traveler w kategorii Podróż Roku.

Wejściówki na wydarzenie dostępne są od 23 stycznia w Bielańskim Ośrodku Kultury i na bielański.waw.pl.

Kiedy? – Sobota, 11 lutego godz. 18.00
Gdzie? – Bielański Ośrodek Kultury

 Koncert dla dzieci „Moniuszko na uszko” | Fundacja MUNIANIA | Dla dzieci do lat 3

Najmłodsi słuchacze spotkają się z twórczością Stanisława Moniuszki jednego z najwybitniejszych kompozytorów polskiego romantyzmu, nazywanego ojcem polskiej opery narodowej. W koncercie dzieci usłyszą pieśni takie, jak jak „Kotek”, „Grajek” czy „Prząśniczka”, a ponad to „Na głowie ma kraśny wianek” oraz walce na fortepian solo. Koncert ma formę interaktywną, dlatego w przerwach pomiędzy utworami dzieci i ich opiekunowie będą zapraszani do muzycznych zabaw opartych na rytmie, ruchu i wspólnym śpiewaniu.

Bilety na wydarzenie kosztują 20 złotych. Przedsprzedaż biletów od 10 stycznia w kasie Bielańskiego Ośrodka Kultury.

Kiedy? – Niedziela, 12 lutego o godz. 12.30
Gdzie? – Bielański Ośrodek Kultury

Koncert Marcina Stycznia „Jeszcze mocniej mnie pokochaj”

Artysta zaprezentuje najpiękniejsze piosenki o miłości ze swojego bogatego repertuaru. Razem z artystą na scenie wystąpi Tomasz Pfeiffer (gitara) i Adam Szuraj (instrumenty perkusyjne).

Marcin Styczeń jest pieśniarzem, kompozytorem i autorem tekstów. To artysta niezależny od wielkich wytwórni, czasowych mód i dyktatury mainstreamowych mediów. Zależny za to od swoich słuchaczy. To dla nich tworzy. Wspólnie z nimi odbywa podróż, która wiedzie w głąb. Obdarzony przejmującym, ciepłym głosem, który koi i niepokoi, pobudza do refleksji i daje nadzieję.

Od ponad 20 lat śpiewa, komponuje, pisze teksty. Koncertuje w kraju i zagranicą. Jego artystyczny dorobek to jedenaście płyt. Pięć z nich stworzył wspólnie z poetą, Ernestem Bryllem, z którym współpracuje od 2009 roku.

Bilety kosztują 30 złotych. Przedsprzedaż rusza 10 stycznia w kasie Bielańskiego Ośrodka Kultury i na eventim.pl.

Kiedy? – Niedziela, 12 lutego o godz. 18.00
Gdzie? – Bielański Ośrodek Kultury

Swingowa potańcówka

Lazy Swing Band jest młodym, dynamicznym zespołem, a jego pasją jest muzyka i kultura swingowa. Wykonuje muzykę lat 30 i 40 rodem z amerykańskich ball roomów i zawsze stara się to robić na najwyższym poziomie. Z nimi na pewno nie będzie nudy na parkiecie!

Wstęp na wydarzenie kosztuje 35 złotych. Bilety w przedsprzedaży od 17 stycznia dostępne są w Bielańskim Ośrodku Kultury na eventim.pl.

Kiedy? – Sobota, 18 lutego o godz. 18.00
Gdzie? – Bielański Ośrodek Kultury

Spektakl „Jeszcze w zielone gramy”

Sztuka Jerzego Szczudlika to swawolna komedia, przechodząca niekiedy w farsę. Nie dotyczy jednak spraw bagatelnych i obojętnych. To teatr zamieniający się miejscami z życiem i życie przechodzące w teatr. Słowo „teatr” jest tu nieprzypadkowe nie tylko dlatego, że jak w wielu wcześniejszych dramatach tego autora, akcja rozgrywa się środowisku aktorskim. To opowieść o blaskach i cieniach zawodu aktorskiego, ale przede wszystkim o dopadającej nas starości, szczególnie w tym środowisku trudnej do zaakceptowania. Jesień życia to ulubiony temat Jerzego Szczudlika, który próbuje oswoić widza z problemami podeszłego wieku, przedstawiając je w sposób żartobliwy, ironiczny, uświadamiający nadludzką przewagę życia z jego urokami i pokusami nad wiszącą nad głową śmiercią.

Rywalizacja znakomitych aktorów: Leosia (Wojciecha Duryasza) oraz Wicia (Stanisława Banasiuka) o względy znacznie młodszej, urodziwej Milenki (Ewy Lorskiej) to gwarancja spektaklu z dużą dawką humoru i refleksji.

Bilet na wydarzenie kosztuje 35 złotych. Przedsprzedaż od 17 stycznia w kasie Bielańskiego Ośrodka Kultury i na eventim.pl.

Kiedy? – Niedziela, 19 lutego o godz. 18.00
Gdzie? – Bielański Ośrodek Kultury

Spektakl „Jeszcze w zielone gramy”

Sztuka Jerzego Szczudlika to swawolna komedia, przechodząca niekiedy w farsę. Nie dotyczy jednak spraw bagatelnych i obojętnych. To teatr zamieniający się miejscami z życiem i życie przechodzące w teatr. Słowo „teatr” jest tu nieprzypadkowe nie tylko dlatego, że jak w wielu wcześniejszych dramatach tego autora, akcja rozgrywa się środowisku aktorskim. To opowieść o blaskach i cieniach zawodu aktorskiego, ale przede wszystkim o dopadającej nas starości, szczególnie w tym środowisku trudnej do zaakceptowania. Jesień życia to ulubiony temat Jerzego Szczudlika, który próbuje oswoić widza z problemami podeszłego wieku, przedstawiając je w sposób żartobliwy, ironiczny, uświadamiający nadludzką przewagę życia z jego urokami i pokusami nad wiszącą nad głową śmiercią.

Rywalizacja znakomitych aktorów: Leosia (Wojciecha Duryasza) oraz Wicia (Stanisława Banasiuka) o względy znacznie młodszej, urodziwej Milenki (Ewy Lorskiej) to gwarancja spektaklu z dużą dawką humoru i refleksji.

Bilet na wydarzenie kosztuje 35 złotych. Przedsprzedaż od 17 stycznia w kasie Bielańskiego Ośrodka Kultury i na eventim.pl.

Kiedy? – Niedziela, 19 lutego o godz. 18.00
Gdzie? – Bielański Ośrodek Kultury

Recital Jacka Borkowskiego

Kameralny recital, podczas którego aktor zaprezentuje kilkanaście spośród wielu utworów, często przebojów, artystów, których ten z powodzeniem śpiewający aktor uważa za swoich mistrzów, od lat będących jego inspiracją. Usłyszymy m.in. piosenki Wojciecha Młynarskiego, Charlesa Aznavoura, Ludwika Sempolińskiego i Franka Sinatry. Te zagraniczne w pięknych, poetyckich przekładach na język polski.

Jacek Borkowski – śpiewający aktor filmowy, teatralny i telewizyjny, którego oglądać można m.in. w serialach “Klan”, “Matki, żony i kochanki”, a ostatnio w filmie “Prorok”.

Bilety kosztują 30 złotych. Bilety w przedsprzedaży od 17 stycznia w kasie Bielańskiego Ośrodka Kultury i na eventim.pl.

Kiedy? – Sobota, 25 lutego o godz. 18.00
Gdzie? – Bielański Ośrodek Kultury

WARSZTATY W BIELAŃSKIM OŚRODKU KULTURY

Warsztaty rękodzielnicze | Kwietnik z makramy

Podczas warsztatów wykonasz wiszący kwietnik na Twoją ulubioną roślinę!

Zapraszamy na twórcze warsztaty (bezpieczne, małe grupy), w miłej  atmosferze, zapewniamy radość tworzenia pod okiem fachowca, poprawę humoru, nabycie nowych umiejętności, wyciszenie przez plecenie! Oczywiście materiały w cenie!

W trakcie spotkania:

 • poznasz podstawowe rodzaje sznurków używane do makramy;
 • dowiesz się jak prawidłowo ciąć sznurki;
 • nauczysz się mocować sznurki za pomocą węzła mocującego;
 • nauczysz się wiązać węzeł skręcany (spiralny);
 • nauczysz się wiązać węzeł płaski;
 • nauczysz się jak zakończyć pracę za pomocą węzła rybackiego;
 • nauczysz się wykonywać ozdobne beczułki.

Koszt: 100 zł/osoba
Czas trwania: 2 godziny
Prowadząca: Sylwia Kubicka savena.com.pl
Liczba miejsc ograniczona!

Zapisy i wpłaty do 24 lutego 2023 r.
Potwierdzeniem zapisu jest wpłata należności za warsztaty w terminie.
Brak wpłaty w terminie powoduje skreślenie z listy i umożliwienie osobom z listy rezerwowej udział w warsztatach.
Zapisy on-line przez strefę zajęć  lub mailowo: [email protected]
Wpłata na konto BOK : 29 1240 1037 1111 0010 0499 5433 lub w kasie BOK wg godzin pracy kasy.

Kiedy? – Niedziela, 5 marca o godz. 11.00
Gdzie? – Bielański Ośrodek Kultury

Dziennikarz Radiowy | warsztaty

Celem warsztatów, zaproponowanych przez Damiana Sawickiego – redaktora prowadzącego w RadioPraga.pl jest wprowadzenie młodych adeptów zawodu dziennikarza radiowego (i nie tylko) w podstawowe zagadnienia pracy radiowca. Pokazanie mu narzędzi służących do przygotowania programu. Przybliżenia zasad działania sprzętu do nagrania, emisji i rejestracji dziennikarskiego materiału. A także i przede wszystkim – realizacji audycji, wywiadu i relacji radiowej na podstawie autorskiego scenariusza.

Dla kogo? Dla młodzieży w wieku 14-16 lat
Miejsce warsztatów: Radio Praga, ul.Szwedzka 6 lok.82 Warszawa
Termin zajęć oraz godziny uzgadniane z instruktorem warsztatów – p. Damianem tel. 729924770
Zapisy przez strefę zajęć, a terminy uzgadniane z instruktorem!
Koszt warsztatów: 140 zł/osoba

Kurs podzielony będzie na cztery moduły warsztatowe i jeden podsumowujący.

Uwagi!
Każdy uczestnik w trakcie kursu i po jego zakończeniu będzie miał możliwość mailowego kontaktowania się z prowadzącym w celu konsultacji warsztatów. Wówczas, chętni uczestnicy warsztatów będą mieli okazję “popraktykować” swoją wiedzę w studio.

Uczestnicy kursu otrzymają specjalny certyfikat ukończenia warsztatów przygotowany przez Bielański Ośrodek Kultury i RadioPraga.pl.

Osobom wyróżniającym się zaproponujemy stałe miejsce w ramówce.

W planach jest także wizyta w agencji PR, w której uczestnicy warsztatów dowiedzą się o innych możliwościach komunikowania w mediach.

Zapisz się!

Kiedy? – Środa, 8 marca o godz. 18.00
Gdzie? – Radio Praga, ul.Szwedzka 6 lok.82 Warszawa

Warsztaty rękodzielnicze | Drzewko z chrobotkiem

Podczas warsztatów wykonasz makramowe drzewko życia!

Zapraszamy na twórcze warsztaty (bezpieczne, małe grupy), w miłej atmosferze, zapewniamy radość tworzenia pod okiem fachowca, poprawę humoru, nabycie nowych umiejętności, wyciszenie przez plecenie! Oczywiście materiały w cenie!

W trakcie spotkania:

 • poznasz podstawowe rodzaje sznurków używane do makramy;
 • dowiesz się jak prawidłowo ciąć sznurki;
 • nauczysz się mocować sznurki za pomocą węzła mocującego;
 • nauczysz się wiązać węzeł skręcany (spiralny);
 • nauczysz się wiązać węzeł płaski;
 • nauczysz się jak zakończyć pracę za pomocą węzła rybackiego;
 • nauczysz się wykonywać ozdobne beczułki.

Koszt: 100 zł/osoba
Czas trwania: 2 godziny
Prowadząca: Sylwia Kubicka savena.com.pl
Liczba miejsc ograniczona!

Zapisy i wpłaty do 10 marca 2023 r.
Potwierdzeniem zapisu jest wpłata należności za warsztaty w terminie.
Brak wpłaty w terminie powoduje skreślenie z listy i umożliwienie osobom z listy rezerwowej udział w warsztatach.
Zapisy on-line przez strefę zajęć lub mailowo: [email protected]
Wpłata na konto BOK : 29 1240 1037 1111 0010 0499 5433 lub w kasie BOK wg godzin pracy kasy.

Kiedy? – Sobota, 18 marca o godz. 17.00
Gdzie? – Bielański Ośrodek Kultury

Zachęcamy do odwiedzania naszych socjali!

Facebook

Instagram

YouTube


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 28°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1010 hPa
Wiatr: 11 km/h