Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 25 czerwca 2024 01:28
Reklama

Wydarzenia na Żoliborzu. Spotkanie z grotołazem, koncerty i nauka szycia

W nadchodzacych dniach czekają nas różnorodne koncerty. W trakcie jednego z nich będzie można skosztować pyszności. Innym ciekawym wydarzeniem jest spotkanie miłośników szycia w żoliborskim MAL-u.

Astrolabe - Krzysia Górniak & Rui Teles - wieczór polsko-portugalski

To koncert, który nie tylko będzie pieścił uszy, ale również kubki smakowe. Astrolabe to zespół łączący polską, słowiańską wrażliwość z portugalską nostalgią fado. Zespół został założony przez portugalskiego wokalistę Rui Telesa i polską gitarzystkę Krzysię Górniak. W Kalinowym Sercu usłyszymy ich w trio, na drugiej gitarze andaluzyjskiej zagra Maciej Wieżyński.

W trakcie koncertu serwowany będzie typowu portugalski tapas przygotowany przez wokalistę zespołu.

Wstęp na wydarzenie kosztuje 60 złotych.

Kiedy? – Piątek, 13 stycznia o godz. 19.00
Gdzie? – Kalinowe Serce

Drugie szycie ubrań - spotkania upcyklingowe. ZAPISY

To cykliczne wydarzenie organizowane w Miejscu Aktywności Lokalnej. Jest o okazja by dać drugie życie ubraniom, które wymagają poprawek czy naprawy. „Spotkamy się, aby wymienić się doświadczeniem i pomysłami. Liczymy, że bardziej doświadczeni w technice szycia podpowiedzą początkującym” – zapowiadają organizatorzy.

Na wydarzenie obowiązują zapisy Szczegóły dostępne są w MAL-u przy ulicy Marii Kazimiery.

Kiedy? – Piątek, 13 stycznia o godz. 12.00
Gdzie? – Miejsce Aktywności Lokalnej przy ulicy Marii Kazimiery

KADETE

Na Żoliborzu wystąpi zespół Kadete. Jak czytamy w zapowiedzi wydarzenia, jest to klasyczne, akustyczne trio jazzowe z Warszawy. W trakcie swoich występów zespół wykonuje głównie własne kompozycje. Podczas zapowiadanego koncertu promowany będzie album „To The Sunset”.

Wstęp na wydarzenie kosztuje 20 złotych.

Kiedy? – Sobota, 14 stycznia o godz. 20.00
Gdzie? – PraCoVnia Art-Club

Motrame

Również w PanDymińskiej wystąpi trio. Motrame, które wystąpi w sobotę to improwizujący skład odwołujący się do idei cichego akustycznego grania. „Ma jednocześnie porywać gęstością rytmów oraz wątków narracyjnych” – czytamy w zapowiedzi wydarzenia.

Muzycy wchodzący w skład Motrame grają ze sobą od 2016 roku. W przeszłości występowali w takich projektach,jak Warsaw Improvisers Orchestra Raya Dickaty'ego, a także Śmierć i Łzy Marcina Gokieli.

Wydarzenie nie jest biletowane, ale będzie dobrowolna zrzutka do puszki.

Kiedy? – Sobota, 14 stycznia o godz. 20.00
Gdzie? – PanDymińska

Slajdy z podróży: W 80 jaskiń dookoła świata - Kasia Biernacka

Grotołaz i fotograf Kasia Biernacka opowie o swojej pasji, która zaprowadziła ją do jaskiń na różnych krańcach naszej planety.

Która jaskinia jest uznawana za najpiękniejszą na świecie? Co to są gipsowe kwiaty, jak wyglądają hawajskie tuby lawowe i jak się dostać na dno stumetrowej studni krasowej w środku dżungli? Na czym polega eksploracja jaskiń i dlaczego niektóre systemy bada się od ponad 50 lat? Jak się czuje speleolog po spędzeniu tygodnia pod ziemią? Odpowiedzi na te pytania będzie można poznać w czasie spotkania z Kasią Biernacką, która jaskiniami zajmuje się od 21 lat.

Bilety do nabycia w kasie kina.

Kiedy? – Niedziela, 15 stycznia o godz. 12.30
Gdzie? – Kino Wisła


kalinowe

kalinowe

szycie

szycie

motrame

motrame

kin

kin


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 19°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1016 hPa
Wiatr: 23 km/h