Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 19 kwietnia 2024 14:21

Remont Przasnyskiej. Umowa na prace podpisana, a kiedy obiecane konsultacje?

Kurz po przebudowie ulicy Rydygiera już opadł, więc na Żoliborzu Południowym szykuje się kolejna inwestycja drogowa. Wszystko wskazuje na to, że ulica Przasnyska zostanie wyremontowana. Dzielnica rozstrzygnęła przetarg na projekt oraz prace i podpisała właśnie umowę.

W tym artykule przeczytasz m.in.:
- o tym, ile dzielnica przeznaczy na inwestycje,
- o tym kiedy planowane są konsultacje,
- co obejmuje przebudowa ulicy Przasnyskiej.

Dzielnicy udało się wyłonić wykonawcę na wykonanie projektu i jego realizację obejmującą ulicę Przasnyską na odcinku od Duchnickiej do Krasińskiego. Wcześniej były z tym problemy. Ogłoszony w czerwcu przetarg został unieważniony, ponieważ złożone oferty przekraczały kwotę jaką na inwestycję zarezerwowała dzielnica. Chętnych do wykonania projektu i prac było wówczas dwóch. Spółka Balzola Polska zaoferowała swoje prace za 12,9 mln zł. Drugi wykonawca, spółka Wegarten wyceniła swoje usługi na 9,2 mln zł. Dzielnica na całą inwestycję w budżecie miała zarezerwowane 8,3 mln zł. Kwotę tę zwiększono do ponad 9 mln złotych i w listopadzie udało się wyłonić wykonawcę przebudowy ulicy Przasnyskiej.

Prace i projekt wykona firma Wegarten, która zaproponowała najniższą stawkę, czyli 8,2 mln złotych. Pozostałe oferty były droższe o prawie 900 tys. zł, 2,4 mln zł i 6,7 mln złotych.

Rondo zamiast skrzyżowania u zbiegu ulic Krasińskiego z Przasnyską

Nowe ścieżki, chodniki i jezdnia. Burmistrz zapewnia, że nie dojdzie do wycinki drzew

„Przebudowa ma objąć ok. 600 m odcinek ulicy od ulicy Duchnickiej do ulicy Krasińskiego. W ramach prac powstanie także rondo na skrzyżowaniu z ulicą Rydygiera oraz prawidłowe dowiązanie ulicy Przasnyskiej do ulicy Krasińskiego (gdzie ma powstać rondo w ramach zadań Zarządu Dróg Miejskich). Wyremontowana ma zostać również ulica Duchnicka przy skrzyżowaniu z ulicą Przasnyską. Prace obejmą także całkowitą wymianę konstrukcji nawierzchni jezdni wraz z krawężnikami” – czytamy w komunikacie żoliborskiego urzędu.

Wyremontowane zostaną chodniki po obu stronach oraz ścieżka rowerowa ciągnąca się aleją Kasztanowców. Z kolei na odcinku od skrzyżowania z ulicą Rydygiera do Duchnickiej wybudowany zostanie nowy fragment drogi dla rowerów.

Według informacji przekazanych przez urząd, wykonawca jest zobowiązany do ochrony znajdującego się w tamtej części ulicy pomnika przyrody wiąza szypułkowego i pozostałych drzew rosnących wzdłuż ulicy Przasnyskiej. - Chcę podkreślić, że zakładamy i oczekujemy od wykonawcy, że zaproponowany przez niego projekt przebudowy ulicy nie będzie powodował wycinki drzew – zapewnia Paweł Michalec, burmistrz Żoliborza.

Lex Deweloper na Przasnyskiej z nowym projektem. Jest decyzja radnych!

źródło: Urząd Dzielnicy Żoliborz

Konsultacje dopiero po sporządzeniu projektu

Ponadto wykonawca ma też zasadzi nowe drzewa i krzewy. Oprócz nowej zieleni na Przasnyskiej ma pojawić się oświetlenie newralgicznych miejsc, jak przejścia dla pieszych, ronda, chodników i ścieżki rowerowej. „Wykonawca ma także zaproponować miejsce dla ok 15 nowych ławek i 7 stojaków na rowery. Natomiast dla osób korzystających z komunikacji miejskiej, za skrzyżowaniem z ulicą Rydygiera w stronę ulicy Krasińskiego, wybudowany ma być przystanek autobusowy” – czytamy w komunikacie żoliborskiego urzędu.

A co z obiecanymi konsultacjami? Dzielnica zapowiada je po sporządzeniu projektu. Oznacza to, że mieszkańcy będą wypowiadać się na temat gotowego projektu.

Przetarg na remont Przasnyskiej unieważniony


IMG_6211

IMG_6211

IMG_6203

IMG_6203

IMG_6207

IMG_6207

IMG_6200

IMG_6200

IMG_6216

IMG_6216

IMG_6221

IMG_6221

remont Przasnyskiej

remont Przasnyskiej

IMG_6204

IMG_6204

IMG_6209

IMG_6209

1

1


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
zachmurzenie małe

Temperatura: 11°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1003 hPa
Wiatr: 24 km/h