Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 14 czerwca 2024 13:45

Zrzutka na cebulki krokusów, żeby w Sadach Żoliborskich było kolorowo

W Sadach Żoliborskich po owocobraniach i jesiennych prządkach przyszedł czas na sadzenie cebulek krokusów. W minioną niedzielę w czasie wspólnej akcji zasadzono 1000 roślin. Teraz jest plan na dwa razy więcej. Potrzebne jest jednak wsparcie.

W tym artykule przeczytasz m.in.:

- o akcji sadzenia krokusów,
- o organizowanej zrzutce.

Z inicjatywy Owocowych Sadów Żoliborskich i stowarzyszenia Żoliborz Przyszłości, w Sadach Żoliborskich w ostatnich latach urosło tysiące krokusów, tworząc wiosną kolorowy dywan.

W czasie tegorocznej jesieni akcje sadzenia krokusów są kontynuowane. Pierwsze cebulki krokusów, które zakupiła Gazeta Żoliborza, zasadzono w tę niedzielę. W ziemi znalazło się 1 tys. sztuk cebulek, a to za sprawą mieszkańców i miłośników sadów.

Domki dla jeży w Sadach Żoliborskich. Ich budowa pomoże im przetrwać zimę

By było jeszcze bardziej kolorowo, różnorodnie pod względem przyrodniczym i po prostu ładnie powstała zrzutka na zakup kolejnych cebulek krokusów. Celem jest uzbieranie 800 złotych, dzięki którym będzie można kupić aż 2 tys. cebulek krokusów. Do zebrania pozostało jeszcze prawie 500 złotych. Link do zrzutki dostępny jest na końcu artykułu.

- Jedna z sąsiadek, pani Agata, która przyszła na akcje z córką, wpadła na pomysł, żeby następnym razem spróbować ułożyć napis SADY. Ze względu na to, że pogoda jest ciągle łaskawa, zdecydowaliśmy się nie czekać z pomysłem na kolejny rok, tylko założyć szybką zrzutkę i rzutem na taśmę jeszcze w tym roku zrealizować ten pomysł. Oczywiście na efekty trzeba będzie zaczekać kilka miesięcy, do wiosny, ale to zawsze wielka radość - opowiada Katarzyna Nowak, założycielka zrzutki ze stowarzyszenia Żoliborz Przyszłości.

Zwieńczeniem całej akcji będzie wspólne sadzenie cebulek, zapowiadane na niedzielę 20 listopada w parku Sady Żoliborskie. Każdy jest mile widziany. - Akcja wspaniale integruje sąsiadów w każdym wieku od 3 do 103 lat, również pieski - dodaje Kasia. Warto wziąć ze sobą coś czym można wydrążyć lub wykopać małą dziurkę w ziemi.

Link do zrzutki znajduje się poniżej.

https://zrzutka.pl/u5dnvm?fbclid=IwAR3KuokX0nFDVK7UoH9YVn2eK_KF8OG4f8Xw7LBqCqPu-C8UH8cT4S46b58


krokusy-2

krokusy-2

krokusy-5

krokusy-5

krokusy-4

krokusy-4

krokusy-3

krokusy-3

krokusy-6

krokusy-6


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ