Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 7 grudnia 2023 04:47

Jesień w Bielańskim Ośrodku Kultury. Materiał partnera

Bielański Ośrodek Kultury przygotował na październik wiele ciekawych wydarzeń zarówno dla dzieci i dorosłych.

Jesienne, październikowe wieczory - to doskonały czas na skorzystanie z oferty wydarzeń kulturalnych w Bielańskim Ośrodku Kultury. W tym miesiącu przygotowaliśmy ciekawy program imprez odpowiedni dla widzów w każdym wieku. Najmłodszych zapraszamy na kolejną odsłonę “Podróżniczka”, gdzie spektaklem zachęcimy do wędrówki po Bliskim Wschodzie. Nie zabraknie oczywiście uwielbianych przez dzieci - animacji plastycznych! Nieco starsza publiczność będzie mogła skorzystać z weekendowych koncertów, wernisaży oraz przedstawień teatralnych. 

Wernisaż fotografii Janiny Godlewskiej-Gorczycy „Piękno natury w moim obiektywie”

Autorka od wielu lat jest związana z Bielańskim Ośrodkiem Kultury poprzez uczestnictwo w działaniach Bielańskiego Ośrodka Kultury oraz Bielańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy BOK. Od 2019 roku należy do Związku Polskich Fotografów Przyrody.

-
W tym prostym i jakże prawdziwym stwierdzeniu zawarte jest to wszystko, co chciałabym przekazać Zwiedzającym. Wybierzcie się ze mną w podróż do świata zwierząt i roślin, widzianych moim okiem i obiektywem.Wyruszcie śladami kolorów i zapachów, poczujcie ciepło słońca, chłód poranka, upojną woń kwiatów. Wierzę, że moje zdjęcia ucieszą nie tylko Wasze oczy, ale i serca… - zachęca Janina Godlewska-Gorczyca.

Kiedy? - Wystawa jest czynna do 30 października
Gdzie? - Bielański Ośrodek Kultury

Wernisaż wystawy malarstwa Małgorzaty Burcickiej „Barwy świata”

- Malarstwo jest dla mnie wyzwaniem i przyjemnością. Maluję w technice oleju, akrylu i akwareli. Tematyka moich prac jest szeroka w zależności od źródła inspiracji;  jest to natura, która nadaje rytm życiu ludzi i zwierząt oraz architektura. Fascynuje mnie gra świateł oraz bogactwo faktur i kolorów w otaczającej rzeczywistości. Malowane przeze mnie obrazy niosą ze sobą duży ładunek emocji budowany za pomocą szerokiej palety barw, odcieni i faktur. Najchętniej tworzę pejzaże abstrakcyjne, które powstają po kolejnych moich podróżach - opowiada Małgorzata Burcicka.

Prace artystki znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików oraz Warszawskiego Stowarzyszenia Plastyków.

Jej prace są dostępne na portalu: www.malgorzataburcicka.eu.

Kiedy? - Wystawa czynna od piątku, 7 października, godz. 18.00 do 13 listopada
Gdzie? -
Bielański Ośrodek Kultury

Wieczór satyryczny „Marek Majewski zaprasza…”

Gośćmi wierczoru satyrycznego Marka Majewskiego będzie Tadeusz Drozda, Wojciech Gęsicki i Marta Sosnowska.

Tadeusz Drozda to polski satyryk, komik, aktor i konferansjer, znany szerokiej publiczności prowadzący i twórca popularnych programów telewizyjnych (“Dyżurny satyryk kraju”, “Śmiechu Warte”, “Drozda Show Show”, “Sexscesy”, “Herbatka u Tadka”, “Drozda na weekend”). Literat, aktor, piosenkarz – z wykształcenia inżynier elektryk.

Jak mało kto potrafi wychwytywać paradoksy naszej codzienności. Jego koncerty to gęsta mieszanka humoru z gatunku stand-up i programu muzycznego. Stroni od wulgaryzmów i przebieranek, jego recitale to występy z klasą, wyczuciem ale nie bez scenicznego nerwu! W często aktualizowanych monologach doskonale oddaje surrealizm polskiego życia w jego wszelkich przejawach i sferach. Uwielbiany w równym stopniu przez rodaków w kraju jak i za granicą. Zjechał ze swoimi programami kabaretowymi nie tylko całą Polskę ale i Europę. Gościł także na scenach w Stanach Zjednoczonych, a nawet Australii.

Bawi Polaków już od niemal pół wieku. Niemijającą popularność zawdzięcza umiejętności improwizacji, obserwacji i wrodzonemu talentowi kabaretowemu. Jego ogromny wkład w historię polskiego kabaretu to także współpraca z takimi ikonami polskiej sceny kabaretowej jak Jan Kaczmarek, Jerzy Skoczylas, Bohdan Łazuka, Janusz Rewiński.

Tadeusz Drozda posiada ogromne doświadczenie w tworzeniu programów kabaretowych (scenariusze: Dr Ozda proponuje, Kaprys Studia GAMA, Łazuka&Co. i Tort.). Ze wspomnianymi już Janem Kaczmarkiem i Jerzym Skoczylasem założył w 1969 r. kultowy kabaret Elita.

http://www.drozda.pl/

Wojtek Gęsicki mieszka w Ciechanowie, urodził się w Makowie Mazowieckim. To bard, kompozytor, autor tekstów, konferansjer, wykonawca. Od 1991 roku członek Związku Autorów i Kompozytorów Polskich ZAKR.

https://www.wojtekgesicki.pl/

Bilety w cenie 35 zł, dostępne przedsprzedaży od 27.09 w BOK i na: eventim.pl.

Kiedy? - Sobota, 8 października o godz. 19.00
Gdzie? - Bielański Ośrodek Kultury

Spektakl komediowy „Dzień z życia Lucjana, Lusi i mamusi”

Jest to komedia pod tytułem „Dzień z życia Lucjana, Lusi i mamusi”, która powstała z inspiracji wiersza Ignacego Józefa Kraszewskiego, premiera odbyła się w lutym 2022 w Ośrodku Kultury Arsus. Spektakl w wykonaniu grupy teatralnej - Scena Przyfabryczna - Ośrodek Kultury Arsus.

Czas trwania: ok. 60 min. Wydarzenie organizowane jest w ramach Bielańskich Dni Seniora.

Scenariusz i reżyseria: Joanna Godlewska

Wejściówki dostępne są od 3.10 w BOK i na: bielanski.waw.pl.

Kiedy? - Piątek, 14 października o godz. 18.00
Gdzie? - Bielański Ośrodek Kultury

Spacerkiem po Warszawie | Odkrywamy Saską Kępę

To wydarzenie jest okazją do poznania w czasie spaceru po Saskiej Kępie. Podczas spotkania uczestnicy odkryją wiele perełek międzywojennej architektury, a także dowiedzą się który dom dzielnicy jest najstarszy. Przewodnik opowie o historiach związanych z tymi terenami oraz pomoże rozszyfrować skąd wzięła się nazwa. Wśród odwiedzanych obiektów nie zabraknie tych związanych ze słynną Agnieszką Osiecką. Spacer poprowadzi Karolina Głowacka.

Bilety na wydarzenie kosztują 10 zł. Przedsprzedaż rusza 4 października na eventim.pl.

Kiedy? - Sobota, 22 października o godz. 10.45
Gdzie? -
Zbiórka: przy restauracji Silk Spicy przy Rondzie Waszyngtona

Koncert | Dar MIŁOŚCI – Polskie piosenki o miłości

Fundacja "Dla Ciebie" i Bielański Ośrodek Kultury serdecznie zapraszają na koncert "DAR MIŁOŚCI", poświęcony polskiej piosence rozrywkowej o miłości. Piosenki przeplatane będą aforyzmami o miłości. 

Wystąpią: Robert Dymowski - basbaryton - solista Teatru Wielkiego

Tomasz Czerski - aktor i wokalista - Teatr Muzyczny "Sabat"

Natalia Napiórkowska - Wydział Wokalno-estradowy, Szkoła Muzyczna przy Bednarskiej

Mateusz Wierzbowski - Wydział Wokalno-estradowy, Szkoła Muzyczna przy Bednarskiej

Bezpłatne wejściówki dostępne są od 10.10 w BOK i na www.bok-bielany.eu.

Kiedy? - Sobota, 22 października o godz. 17.00
Gdzie? - Bielański Ośrodek Kultury

Podróżniczek | Spektakl Teatru Mozaika pt. ”Księga muzyki i opowieści - Wędrówki po Bliskim Wschodzie” oraz animacje plastyczne

Tym razem uczestnicy wydarzenia przeniosą się w świat bajek i baśni pochodzących z krajów Bliskiego Wschodu oraz poznają sztukę opowiadania i kunszt tradycyjnych opowieści. Ciekawi bohaterowie, przybliżą kulturę tych odległych zakątków. Opowieściom towarzyszyć będą muzycy, dzięki którym dzieci poznają tak mało znane w Polsce instrumenty jak: santur czy daf. Przed nami uczta dalekich brzmień i wędrówek wyobraźni. Gotowi? Ruszamy!

Spektakl był dotychczas prezentowany m.in. w Bramie Poznania ICHOT w ramach cyklu „Pograjki”, na festiwalu „Perspektywy 9Hills” w Chełmnie oraz w wielu domach kultury na terenie Wielkopolski

Wydarzenie dla dzieci w wieku od 3 lat.

Bilety w cenie 20 złotych. Przedsprzedaż rusza od 11.10 w BOK i na: eventim.pl.

Kiedy? - Niedziela, 23 października o godz. 12.30
Gdzie? - Bielański Ośrodek Kultury

Festiwal Muzyki Kameralnej na Bielanach | Koncert „Filmowo i jazzowo”

Wykonawcy: Watermelon Quartet w składzie: Monika Kręt – śpiew, Marcin Odyniec – saksofony, Grzegorz Karaś – fortepian, Rafał Hajduga – kontrabas

W programie usłyszymy znane wszystkim utwory, takie jak np. „Moon river” – Henry Mancini/Audrey Hepburn (Śniadanie u Tiffaniego); “Somewhere over the rainbow” – Harold Arlen/Judy Garland (Czarnoksiężnik z Oz z 1939), a także “I Will Always Love You” – Dolly Parton/Whitney Houston (Bodyguard) i inne.

Wejściówki dostępne od 10.10 w BOK i na: bielanski.waw.pl.

Kiedy? - Niedziela, 23 października o godz. 18.00
Gdzie? - Bielański Ośrodek Kultury

Koncert „Na drogę”. Wystąpi Irena Salwowska z zespołem

Irena Salwowska to laureatka Grand Prix im. Jonasza Kofty OPPA 2019 – 37. Międzynarodowego Festiwalu Bardów.
Artystce na scenie towarzyszyć będzie zespół w składzie:

  • Zbigniew Pomian – gitara, śpiew, perkusjonalia;
  • Maciej Kałamarski – gitary, ukulele; Sławomir Kubas – skrzypce, gitara, śpiew; Zbigniew Kamionka – gitara basowa

Poeta Edward Stachura pisał „Wędrówką jedną życie jest człowieka…”, zaś Bob Dylan w jednej ze swoich piosenek pytał „Przez ile dróg musi przejść każdy z nas…”  Istotnie, życie człowieka to ciągła wędrówka i podróżowanie. Koncert Ireny Salwowskiej „Na drogę”, to wspólne „wydeptywanie” ścieżek prowadzących w głąb siebie i w głąb drugiego człowieka. To wędrówka w nieznane, gdzie być może uda się odnaleźć odpowiedzi na trudne pytania.

Album pt. „Na drogę”, to zbiór piosenek inspirowanych własnymi przeżyciami, osobistymi wydarzeniami i obserwacjami artystki.

Bilety w cenie 25 złotych. Przedsprzedaż rusza od 11.10 w BOK i na: eventim.pl.

Kiedy? - Piątek, 28 października o godz. 18.00
Gdzie? - Bielański Ośrodek Kultury

Jak zawsze zapraszamy też na nasze sociale! Tam działamy prężnie, a dzięki temu możecie być z nami na bieżąco!


Majewski-2
Majewski-2

Dzien-z-zycia-Lucjana-Lusi-i-Mamusi
Dzien-z-zycia-Lucjana-Lusi-i-Mamusi

Spacer-Saska-Kepa
Spacer-Saska-Kepa

Dar-Milosci
Dar-Milosci

Podrozniczek
Podrozniczek

Festiwal-Muzyki-Kameralnej
Festiwal-Muzyki-Kameralnej

Irena-Salwowska
Irena-Salwowska


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zachmurzenie duże

Temperatura: -1°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 13 km/h