Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 1 grudnia 2023 11:11

Co nowego w Bielańskim Ośrodku Kultury? Więcej zajęć dla dzieci i dorosłych. Materiał partnera

Ruszył nowy sezon w Bielańskim Ośrodku Kultury. To oznacza nie tylko nowe wydarzenia dla mieszkańców, ale także rozbudowaną i powiększoną o dodatkowe zajęcia dla dzieci i dorosłych oferta.

W tym sezonie Bielański Ośrodek Kultury zaprasza dzieci do pracowni „Gipsiarni”. To przestrzeń, w którejmożna eksperymentować plastycznie, łącząc elementy rzeźby, grafiki, mozaiki i malarstwa, a głównym tworzywem jest gips.

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej: bielanski.waw.pl/zajecia/gipsiarnia/

„Mały Artysta”, to kolejna propozycja BOK. Są to zajęcia plastyczne, które uświadamiają dzieciom, że sztuka jest wokół nich. To zajęcia z elementami street artu, land artu, malarstwa, fotografii mobilnej i sztuki użytkowej z elementami makramy i pop mache.

Więcej na temat zajęć można przeczytać pod adresem: bielanski.waw.pl/zajecia/maly-artysta/

Dla młodych konstruktorów znakomitą propozycją mogą okazać się zajęcia „Jak zostać architektem”, gdzie powstają różne modele budynków, dzieci tworzą własne prace konstruktorsko-plastyczne. Zajęcia rozbudzają ciekawość otaczającego świata, zapoznają z podstawowymi pojęciami dotyczącymi architektury i otoczenia.

Więcej informacji: bielanski.waw.pl/zajecia/jak-zostac-architektem/

Od tego sezonu można uczyć się, poza grą na pianinie, którą prowadzimy od lat, również gry na gitarze. Zajęcia są indywidualne i dostosowane do wieku oraz umiejętności uczestników.

Szczegóły na: bielanski.waw.pl/zajecia/gitara-jest-fajna/

Nowością są również zajęcia teatralne dla dzieci „Spotkaj się z teatrem”, które pobudzają wyobraźnię, zapoznają z różnymi formami i odmianami teatru. Dają też możliwość eksperymentowania i tworzenia, wspólnego działania oraz poznawania się.

Więcej informacji znajduje się na stronie: bielanski.waw.pl/zajecia/spotkaj-sie-z-teatrem/

W ofercie Bielańskiego Ośrodka Kultury są również zajęcia, które od lat cieszą się powodzeniem: dla najmłodszych Mały Balecik, Nasze Słodziaki, naukę gry na gitarze (2 instruktorów do wyboru), dla trochę starszych zespół taneczny Indygo, zajęcia tańca hip-hop, Modern Jazz, Otwarty Warsztat Aktorski OWA , zajęcia w pracowni plastycznej Studium z natury.

Jeśli chodzi o ofertę dla młodzieży i dorosłych to z nowości dostępne są:

  • Warsztaty „Coś dla Ciebie” – warsztaty szydełkowe, na których uczestnicy poznają podstawowe ściegi szydełkowe, nauczą się czytać schematy oraz dobierać szydełko do włóczki. Zajęcia od listopada 2022 r.

Dodatkowe informacje na:  bielanski.waw.pl/zajecia/warsztaty-szydelkowe/

  • „Fotoopowieści” – warsztaty fotograficzne połączone z obserwacją i dokumentacją fotograficzną Bielan podczas wspólnych, sobotnich spacerów. W trakcie zajęć stacjonarnych instruktor, wspólnie z uczestnikami, omawiać będzie zrobione przez nich zdjęcia, podsuwając pomysły przydatne do dalszego rozwoju umiejętności.

Szczegóły znajdują się na stronie: bielanski.waw.pl/zajecia/fotoopowiesci-spacery-fotograficzne/

  • Zajęcia taneczne „Bielański swing” – to zajęcia dla miłośników swinga, tych klimatów muzycznych, tanecznych. Swing zaraża radością i spontanicznością, poprawia nastrój i kondycję fizyczną.

Więcej informacji:  bielanski.waw.pl/zajecia/taniec-swing/

  • „High heels-taniec na szpilkach” – to kolejna nowość taneczna, tym razem tylko dla pań. Obowiązkowe są szpilki, obcasy do tego tańca, który obecnie zyskuje ogromną popularność.

Więcej na temat zajęć można przeczytać pod adresem: bielanski.waw.pl/zajecia/high-heels-dance-taniec-na-szpilkach/

  • Chór żeński – „Eufonia” – zapraszamy dziewczyny, kobiety, panie do wspólnego śpiewania w chórze, w dwugłosie, przy akompaniamencie fortepianu i pod okiem dyrygentki. Wskazana umiejętność śpiewu i podstawowa znajomość czytania zapisu nutowego.

Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie:  bielanski.waw.pl/zajecia/eufonia-chor-zenski/

Poza nowymi propozycjami zapraszamy też na zajęcia, które na trwałe zagościły w naszym Ośrodku.

Proponujemy dla Państwa w dziedzinie tańca: „Tańce izraelskie”, „Tańce w kręgu”, „Taniec indyjski bollywood”, Taniec z wachlarzami bojowymi, „Floor-barre+ballet” (taniec klasyczny) oraz Ladies Latino.

Od października zapraszamy na zajęcia starochińskiej gimnastyki relaksacyjnej „Qi-gong”.

Więcej informacji: bielanski.waw.pl/zajecia/qi-gong/

Wznawiają swoją działalność pracownie „Rysunku i Malarstwa dla dorosłych” oraz „Pracownia Malarska Seniora”. Śpiewających seniorom proponujemy zajęcia wokalne w zespole „Bielańskie Głosy”, a osobom, które chcą śpiewać i gustują w utworach musicalowych, piosenki aktorskiej polecamy indywidualne zajęcia śpiewu u Maryli Gralczyk.

W ofercie jest też możliwość nauki języków obcych. Do wyboru są zajęcia z języka angielskiego, włoskiego i hiszpańskiego. Dla Seniorów istotną propozycją mogą okazać się warsztaty z nauki obsługi komputera, różne kursy doskonalące na różnych poziomach oraz kurs obsługi smartfona.

BIELAŃSKI UNIWERSYTET III WIEKU SEZON 2022/2023

Po latach wychowywania dzieci i współuczestnictwa w wychowywaniu wnuków, niekiedy utracie współmałżonka i znajomych, przeprowadzkach związanych z sytuacjami rodzinnymi nawet do miejscowości bardzo odległych, nagle okazuje się, że mamy nadmiar czasu wolnego. Wielu Seniorów nie znosi bezczynnego siedzenia w czterech ścianach, ale potrzebuje pretekstu do wyjścia z domu. Jedną z form aktywizacji starszych osób jest formuła Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Uczestnictwo w zajęciach Uniwersytetu stwarza możliwość ciągłego poszerzania wiedzy, pobudza do aktywności społecznej, ułatwia nawiązywanie przyjaźni, zapewnia możliwość dbania o kondycję fizyczną.

Celem naszego Uniwersytetu Trzeciego Wieku jest aktywizacja intelektualna, psychiczna, społeczna i fizyczna osób starszych, poszerzanie wiedzy i umiejętności seniorów, angażowanie słuchaczy w aktywność na rzecz otaczającego ich środowiska.

Bielański Uniwersytet Trzeciego Wieku zaprasza doświadczonych i lubianych prelegentów, którzy przygotowują naszym Studentom ciekawe wykłady połączone z pokazem multimedialnym. Tematyka wykładów dotyczy filmu, sztuki, etnografii, podróży, muzyki, kulturoznawstwa. Cześć wykładów ma miejsce poza naszym Ośrodkiem, zapraszamy naszych słuchaczy do Muzeum Warszawy, do Zamku Królewskiego, do Muzeum Polin, do Muzeum Sportu i Turystyki i innych.

Organizujemy wspólnie z Seniorami spacery z przewodnikiem po Warszawie, Ogrodzie Botanicznym w Powsinie, po Łazienkach Królewskich. W ramach działalności Uniwersytetu organizowane są również okazjonalne koncerty i spotkania. Proponujemy również warsztaty historyczne wyjazdowe w Białymstoku, Lublinie, Zamościu i w wielu innych miejscach.

Już 4.10 o godz. 11:00 zapraszamy Studentów na wykład inauguracyjny pt. „Chwała Aleksandra, czyli Aleksander Wielki jako wzór do naśladowania”. Wykład poprowadzi dr Stefan Artymowski. Po wykładzie zapraszamy na wernisaż fotografii naszej studentki Janiny Godlewskiej Gorczycy „Piękno w moim obiektywie”.

Ponadto w programie październikowym m.in.:

20.10.2022 r. warsztaty historyczne „Sandomierz i Baranów Sandomierski"

W programie: zwiedzanie Sandomierza z przewodnikiem a także zwiedzanie Zamku w Baranowie Sandomierskim wraz z ogrodami. Szczegóły na www.bielanski.waw.pl

22.10.2022 r. o godz. 10.45 Spacerkiem po Warszawie - „Odkrywamy Saską Kępę”

Podczas spaceru uczestnicy odkryją wiele perełek międzywojennej architektury, a także dowiedzą się który dom dzielnicy jest najstarszy. Przewodnik opowie o historiach związanych z tymi terenami oraz pomoże rozszyfrować skąd wzięła się nazwa. Wśród odwiedzanych obiektów nie zabraknie tych związanych ze słynną Agnieszką Osiecką. Szczegóły na www.bielanski.waw.pl

Program sezonu zimowego 2022/2023 znajdziecie na stronie: bielanski.waw.pl/butw/

Wszystkich chętnych, którzy chcieliby dołączyć do grona Studentów zapraszamy z początkiem października do zapisów osobiście lub on-line: www.strefazajec.pl/course/view/id/36973

Warto śledzić stronę internetową www.bielanski.waw.pl, Facebooka i Instagrama, gdzie znajdziecie najnowsze informacje dotyczące bieżących wydarzeń i zajęć.


Architekt
Architekt

Gitara
Gitara

Spotkaj-sie-z-teatrem
Spotkaj-sie-z-teatrem

BUTW-2
BUTW-2

Eufonia
Eufonia

High-Heels
High-Heels

Swing
Swing

Fotoopowiesci
Fotoopowiesci

Szydelko
Szydelko


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ