Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 21 kwietnia 2024 01:19

Przetarg na remont Przasnyskiej unieważniony

Dzielnica szykuje się do kolejnej inwestycji na Żoliborzu Południowym. Przeprowadzony przetarg, w ramach którego miał zostać wyłoniony wykonawca został unieważniony, mimo że zgłosiło się dwóch chętnych by przeprowadzić remont Przasnyskiej.

W tym artykule przeczytasz m.in.:

- o tym, dlaczego unieważniono przetarg,
- co obejmuje remont ulicy Przasnyskiej,
- jaki los czeka drzewa.

W środę, 29 czerwca w Biuletynie Informacji Publicznej pojawiła się informacja u unieważnieniu przetargu na wykonanie projektu i przebudowę ulicy Przasnyskiej na odcinku od ulicy Krasińskiego do ulicy Duchnickiej wraz z budową ronda na przecięciu Przasnyskiej z Rydygiera.

W piątek 24 czerwca nastąpiło otwarcie ofert. Chętnych do wykonania projektu i wykonania prac było dwóch. Spółka Balzola Polska zaoferowała swoje prace za 12,9 mln zł. Drugi wykonawca, spółka Wegarten wyceniło oferowane usługi na 9,2 mln zł.

Jak poinformowała Donata Wancel, rzeczniczka prasowa żoliborskiego urzędu, obie oferty są zbyt drogie dla dzielnicy, dlatego przetarg unieważniono. Dzielnica na całą inwestycję ma w budżecie zarezerwowane 8,3 mln zł.

Compensa dokłada się do ronda

W tej kwocie znajdują się też pieniądze wynegocjowane od Compensy, której nieruchomość znajduje się przy skrzyżowaniu ulicy Rydygiera z Przasnyską. Z racji, że firma planuje zrealizować tam inwestycję mieszkaniową, dzielnica zawarła w kwietniu umowę z Compensą w sprawie przebudowy ulicy Przasnyskiej wraz z przebudową skrzyżowania. „Kwota 60 tys. zł + VAT przeznaczona zostanie na pokrycie kosztów przygotowania dokumentacji projektowej. Natomiast 760 tys. zł + VAT – na wykonanie robót w terenie” – wymienia wynegocjowane sumy Donata Wancel.

Poza rondem, prace będą obejmowały również odcinek Przasnyskiej od Rydygiera do Krasińskiego. Planowane prace obejmą remont chodnika i ścieżki rowerowej. Na tym odcinku układ ścieżki i chodników pozostanie bez zmian. Kierowcy będą mieli do dyspozycji 30 miejsc parkingowych wyznaczonych prostopadle do jezdni. Wszystkie miejsca postojowe wyznaczono po wschodniej stronie jezdni, czyli tam, gdzie obecnie znajdują się zatoki. Po zachodniej stronie, czyli tam, gdzie znajdują się bloki i sklepy Żabka, zaprojektowano wyłącznie chodnik. Jednak, jak czytamy w dokumentacji przetargowej: „Po południowozachodniej stronie ulicy Przasnyskiej na odcinku między ulicą Krasińskiego a Rydygiera należy utrzymać szeroki chodnik, na którym będzie możliwe parkowanie samochodów osobowych. Rozważyć wybudowanie tego chodnika jako dwudzielnego, w wyróżnieniem części przeznaczonej pod parkowanie”. Ponadto przejścia dla pieszych wyposażone będą w azyle.

Przeczytaj również: Co z rondem u zbiegu ulicy Rydygiera i Przasnyskiej na Żoliborzu?

Remont Przasnyskiej i zieleń. Co z aleją kasztanowców?

Jeśli chodzi o istniejącą zieleń, według projektu do przesadzenia wskazano jedno młode drzewo rosnące w okolicy obecnego przystanku autobusowego(obecnie wyłączonego z użytku), gdzie ma być chodnik. Jako że ogłoszenie dotyczy inwestycji w formule zaprojektuj i wybuduj, przyszły wykonawca musi w ramach opracowanego projektu przygotować inwentaryzację drzewostanu i projekt gospodarowania zielenią. W ten sposób ma wskazać, które drzewa miałby ewentualnie zostać wycięte. Jednak dzielnica zastrzega, że „oczekuje od wykonawcy realizacja prac projektowych i wykonawczych nie będzie powodowała wycinki drzew, a jeżeli wystąpi taka konieczność to przedstawi szczegółowe uzasadnienie w tej sprawie.”

Większe zmiany mają zajść z kolei na odcinku od ulicy Rydygiera do Duchnickiej. Tam, po wschodniej stronie, gdzie znajduje się zabudowa mieszkalna a obecnie jest kawałek dzikiej zieleni wytyczono ścieżkę rowerową oraz chodnik. Po tej stronie ma znaleźć się również 6 miejsc postojowych wytyczonych równolegle do jezdni. Po przeciwnej stronie wytyczono chodnik. Na całej ulicy Przasnyskiej według dołączonego projektu mają znaleźć się krzewy i 20 nowych drzew.

Według wstępnych założeń prace miałby rozpocząć się w tym roku i zakończyć w przyszłym.

Przeczytaj również: Remont dwóch żoliborskich ulic, inwestycje oświatowe i pieniądze na Dom Kultury. Budżet Żoliborza na 2022 rok


przasnyska-1-1

przasnyska-1-1

przasnyska-3

przasnyska-3

przasnyska-drzewo-do-przesadzenia

przasnyska-drzewo-do-przesadzenia

przasnyska-2

przasnyska-2


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 4°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1014 hPa
Wiatr: 17 km/h