Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 20 kwietnia 2024 19:01

Z końcem roku znikną dwa duże parkingi z Żoliborza

Z końcem 2018 roku znikną z mapy Żoliborza dwa parkingi z ul. Krasińskiego.

W 2019 roku zostanie wreszcie zrealizowany projekt z budżetu partycypacyjnego o nazwie "Skwer Krasińskiego" (wkrótce opiszemy szczegółowo zakres projektu). Przypomnijmy, że projekt ten otrzymał najwięcej głosów, w przeliczeniu na jednego mieszkańca, spośród wszystkich projektów, złożonych w budżecie partycypacyjnym w 2017 roku. Zakłada on zagospodarowanie rezerwy ul. Krasińskiego (na odcinku ul Broniewskiego do ul Powązkowskiej) a wiąże się to z likwidacją dwóch dużych parkingów.
Umowa wygasa z początkiem przyszłego roku
Jak wynika z informacji jakie do nas dotarły, umowę na użytkowanie ogrodzonego parkingu na ul. Krasińskiego została wkrótce wypowiedziana a obecny najemca będzie mógł korzystać z niego do końca tego roku. Po tym czasie zostanie zlikwidowany. Drugi parking był nielegalny a jego zarządcą jest Zarząd Mienia Skarbu Państwa, który również odda go do dyspozycji związanej z projektem Skwer Krasińskiego.
Parking u zbiegu ul Krasińskiego i ul. Broniewskiego
 
Zdania mieszkańców są podzielone
Ta część realizacji wzbudza jednak różne emocje. "Zieleni jest tutaj pełno, i aranżowanie kolejnych przestrzeni na zieleń jest przesadą, ludzie jeśli chcą więcej zieleni to chodzą do parków albo do lasów. Parkingi są lepsze ze względów ekonomicznych, ludzie nie muszą płacić - mówi Pani Kinga Biernacka, jedna z osób przyjeżdżających do pracy na Żoliborz".
Parking u zbiegu ul Krasińskiego i ul. Broniewskiego
"Wiadomo, że tereny zielone są potrzebne i bardzo się cieszę, że ten obszar zostanie zagospodarowany, ale miejsc parkingowych jest jak kot napłakał. Ciekawe co zrobi nowa rada dzielnicy i jak podejdzie do sprawy ewentualnej strefy płatnego parkowania - mówi z kolei Piotr Pierzak, mieszkaniec jednego z bloków na ul. Krasińskiego. Likwidacja miejsc parkingowych w tym obszarze jest również zgodna z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego dla Żoliborza Południowego.      

Nielegalny parking u zbiegu ul. Krasińskiego i Broniewskiego

Nielegalny parking u zbiegu ul. Krasińskiego i Broniewskiego

Parking przy ul. Broniewskiego i Krasińskiego

Parking przy ul. Broniewskiego i Krasińskiego

DCIM/101MEDIA/DJI_1088.JPG

DCIM/101MEDIA/DJI_1088.JPG

DCIM/101MEDIA/DJI_1089.JPG

DCIM/101MEDIA/DJI_1089.JPG


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
słabe przelotne opady deszczu

Temperatura: 7°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1011 hPa
Wiatr: 9 km/h