Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 21 maja 2024 21:14

Weekend na Żoliborzu: Pielęgnacja drzew w Sadach, sąsiedzkie spotkanie na plaży i nocne tańce

Nadchodzący weekend upłynie pod znakiem plenerowych wydarzeń. Oprócz tańców czy spacerów, będzie można spędzić czas w sąsiedzkiej atmosferze na plaży albo w Sadach przy pielęgnacji drzew.

Cd. usuwania sucharów z drzew owocowych pod nadzorem merytorycznym pomologa. Zapraszamy do pomocy

W ubiegłotygodniowym przeglądzie zabrakło tego wydarzenia. Teraz naprawiamy swój błąd, bo przecież Sady to jeden z najwartościowszych skarbów dzielnicy.

Mieszkańcy Żoliborza w ramach sąsiedzkiej inicjatywy Owocowe Sady Żoliborskie postanowili sami zadbać o rosnące w parku drzewa. Podobnie jak w minioną niedzielę, tak i w nadchodzącą pod okiem pomologa mieszkańcy będą prowadzić prace pielęgnacyjne polegające na usuwaniu suchych gałęzi.

Kiedy? – Niedziela, 29 maja o godz. 11.00
Gdzie? – Zbiórka przy placu zabaw

Spacerem Po Woli Na Żoli z Westfield Arkadia

Westfield Arkadia organizuje cykl spacerów. W ubiegłą sobotę po Woli uczestników spaceru oprowadzał ELDO. W kolejną sobotę, 28 maja odbędzie się spacer po Żoliborzu Oficerskim. Po urokliwej części dzielnicy oprowadzi Rafał Dąbrowiecki, autor bloga “Butem po Wawie”.

„Wspólnie z Rafałem spacerowicze zwiedzą słynny Żoliborz Oficerski. Będzie to okazja, by zobaczyć willowe osiedle mieszkaniowe w stylu dworkowym zatopione w zieleni i pełne klimatycznych zaułków” – czytamy w zapowiedzi wydarzenia.

Kiedy? – Sobota, 28 maja o godz. 14.30
Gdzie? – Zbiórka przy pomniku I Dywizji Pancernej generała Stanisława Maczka na placu Inwalidów

Stare Piosenki Nocą

W Letnisku Żoliborz będzie można rozpocząć weekend od nocnych tańców w rytmie rock’n’rolla, soulu, funku i bluesa. Za konsoletą stanie Bartosz Mindewicz. Tej nocy zagra również Wiktor Klemensiewicz. „To sugarman Półwyspu helskiego, perkusista, bębniarz, producent. On jest rytmem. Potrafi palcami zrobić piekne wspomnienie wszystkim, którzy go słyszą. Na djembe będzie dodawał nowa warstwę starym piosenkom oraz tworzył własne kosmosy z syntezatorami w tle” – czytamy w zapowiedzi wydarzenia.

Kiedy? – Piątek, 27 maja o godz. 20
Gdzie? – Letnisko Żoliborz

SILNE KOBIETY XXI WIEKU

W Forcie Sokolnickiego odbędzie się spotkanie z kobietami, które na co dzień swoją postawą, siłą i determinacją motywują i inspirują.

Wśród zaproszonych kobiet znalazła się m.in. Beata Tadla, Paulina Malinowska-Kowalczyk, prof. Monika Płatek, Aleksandra Gajewska, Magdalena Popławska, Julia Kamińska.

Tego dnia wystąpi również Maria Sadowska wraz z zespołem.

Kiedy? – Niedziela, 29 maja o godz. 16.00
Gdzie? – Fort Sokolnickiego

Afterparty po Marszu Wyzwolenia Konopi: Jah Love Soundsystem in open air session ft. Jabbadub

Już 28. maja ulicami stolicy przejdzie Marsz Wyzwolenia Konopi. Wszyscy uczestnicy i uczestniczki po całym wydarzeniu mogą potańczyć przy dźwiękach DUB’u w jednej z żoliborskich miejscówek.

Za muzykę tego wieczora będzie odpowiadał Jah Love. „To nie koniec niespodzianek! Gościem specjalnym tego wieczoru będzie wrocławski skład JABBADUB, który zaprezentuje swój live dub mix! Usłyszycie ich klasyczne numery, niewydane produkcje i szalone remixy, które powstają w ich Astralnym Studio!” – zapowiadają organizatorzy wydarzenia.

Kiedy? – Sobota, 28 maja o godz. 21.00
Gdzie? – Boogaloo Beach Bar

Plażing MALowy 2.0.-Piknik z okazji Dnia Sąsiada / Пікнік на День сусіда/Picnic

Miejsce Aktywności Lokalnej na Marii Kazimiery w sobotę zaprasza na piknik na Plaży Żoliborz. „Ten piknik, jak żadne inne wydarzenie udowodni nam, że wszyscy jesteśmy sąsiadami i możemy się świetnie bawić! W planach pyszności, muzyka, gry i warsztaty!” – czytamy w opisie wydarzenia.

Kiedy? – Sobota, 28 maja o godz. 13.00
Gdzie? – Plaża Żoliborz


spacer-westfield-arkadia

spacer-westfield-arkadia

silne-kobiety

silne-kobiety

marsz-wolnych-konopi

marsz-wolnych-konopi

mal-plaza-zoliborz

mal-plaza-zoliborz

letnisko-zoliborz-stare-piosenki

letnisko-zoliborz-stare-piosenki


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 24°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1012 hPa
Wiatr: 13 km/h