Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 lipca 2024 22:44

Budowa 120 metrowego wieżowca przy granicy Żoliborza skończona

Nowy warszawski wieżowiec już może zostać oddany do użytku. Inwestor uzyskał pozwolenie na użytkowanie budynku znajdującego się na styku Żoliborza, Śródmieścia i Woli.

W tym artykule przeczytasz m.in.:

- o zielonym charakterze wieżowca,
- co jest wyróżnikiem budynku,
- kto wynajął przestrzenie biurowe wieżowca.

Wieża „Forest”, bo tak nazywa się nowy kampus biurowy, to budynek o łącznej powierzchnu 78 tys. m kwadratowych. Zakończona po 2,5 latach inwestycja znajduje się pomiędzy al. Jana Pawła II, rondem Zgrupowania AK „Radosław” i ul. Burakowską. W Warszawie jest to najdalej wysunięty na północ drapacz chmur.

Przeczytaj również: Biurowiec z widokiem na Żoliborz i remont Powązkowskiej. Szykują się duże inwestycje w okolicy

HB Reavis, do którego należy nowy wieżowiec chwali się, że jest to jeden z najbardziej zielonych projektów biurowych. „Projektanci inspirowali się naturą oraz trendem znanym jako biophilic design. Na otwartym dla pieszych dziedzińcu i wokoło budynków zasadzono 200 dojrzałych drzew i drugie tyle krzewów. Wyróżnikiem są też zielone tarasy na dachach, gdzie powstały strefy rekreacyjne i miejski ogród z widokiem na panoramę Warszawy” – informuje HB Reavis.

W okolicy trwają jeszcze prace – ma być więcej drzew i nowa ścieżka rowerowa

Inwestor uzyskał właśnie pozwolenia na użytkowanie liczącej 120 metrów wieży.  Oferowane w kampusie przestrzenie biurowe według relacji HB Reavis cieszą się dużym zainteresowaniem najemców, a tych przed ukończeniem budowy nie brakowało. Większość biur już wtedy została wynajęta.

W gronie najemców „Forest” znajdują się m.in. Leroy Merlin, Infor PL, PUMA, AmeriGas, Husqvarna, Vorwerk, Sweco, przychodnia Enel-med, przedszkole Ala ma kota oraz piekarnia Gorąco Polecam.

Pierwsi najemcy kompleksu już korzystają z nowych biur, a kolejne firmy wprowadzą się po zakończeniu prac wykończeniowych. W okolicy trwają jeszcze prace związane z remontem i zazielenieniem ulicy Burakowskiej oraz powstaniem nowej ścieżki rowerowej.

Przeczytaj również: Nagroda Architektoniczna Prezydenta Warszawy przyznana. Jeden zwycięzca z Żoliborza


forest-3

forest-3

forest-2

forest-2

forest 4

forest 4


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 20°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 24 km/h