Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 15 kwietnia 2024 02:31

Piłkarze z FC Kramatorsk już trenują na Bielanach

Młodzi zawodnicy piłkarskiego klubu FC Kramatorsk ewakuowali się z atakowanej przez Rosję Ukrainy.

W tym artykule przeczytasz m.in.:
- o ewakuacji z atakowanej przez Rosję Ukrainy piłkarzy z juniorskiej drużyny FC Kramatorsk,
- o tym co dalej z ewakuowanymi zawodnikami i z jaką drużyną będą trenować.

Pomoc w organizacji ewakuacji zawodników FC Kramatorsk z Ukrainy zaoferowała warszawska szkółka piłkarska. Część z zawodników nie miała dokumentów, które uległy zniszczeniu, a są niezbędne do przekroczenia granicy. Po dopełnieniu wszystkich formalności, zawodnicy są już bezpieczni na Bielanach. ,

Przeczytaj również: Pomoc psychologiczna dla dzieci z Ukrainy. Na Żoliborzu i Bielanach po jednym punkcie

Przemierzyli prawie 1,5 tys. km by znaleźć się w bezpiecznym miejscu

Czworo z zawodników straciło w wojnie obydwoje rodziców. Ich opiekunem prawnym został Ihor Korotecki w przeszłości grający w barwach Szachtara Donieck, który pomagał przy ewakuacji młodych piłkarzy.

W pomoc sportowcom zaangażowała się również dzielnica. W sobotę Grzegorz Pietruczk, burmistrz Bielan poinformował, że zawodnicy klubu są już na Bielanach. Wcześniej by dostać się do dzielnicy pokonali prawie 1,5 tys. kilometrów. Zawodnicy zamieszkali w internacie LIX Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego im. J. Kusocińskiego, gdzie mają zapewnione pokoje, łazienki i posiłki.

„Część zawodników przyjechało z matkami, niektórzy jednak trafili do nas sami, bo przez wojnę stracili rodziców. Robimy co możemy, aby mieli u nas dobrze i byli przede wszystkim bezpieczni” – poinformował burmistrz Bielan.

Przeczytaj również: Bielany gotowe na przyjęcie 500 uchodźców z Ukrainy

Pierwszy trening na Hutniku już za nimi

Oprócz bezpiecznego kąta, młodzi zawodnicy FC Kramatorsk mają do dyspozycji dostępną infrastrukturę sportową. Zgodnie z zapowiedziami młodzi piłkarze dołączyli do drużyny TURBO Football Academy Talents, która to wyciągnęła pomocną dłoń do drużyny juniorskiej FC Kramatorsk. We wtorek na terenie Ośrodka Hutnik odbył się pierwszy trening gości z Ukrainy. Wkrótce piłkarze mają też rozpocząć naukę w szkole.  

Burmistrz Bielan podziękował również Mazowieckiemu Związkowi Piłki nożnej, który zorganizował transport oraz wszystkim, którzy pomogli przygotować ubrania i inne niezbędne przedmioty do funkcjonowania na co dzień dla piłkarzy.

Przeczytaj również: Żoliborz Przyszłości pomaga uchodźcom. Też możesz włączyć się do akcji

fot. Grzegorz Pietruczuk/Facebook


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 8°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1012 hPa
Wiatr: 7 km/h