Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 15 kwietnia 2024 20:13

Westfield Arkadia to nie tylko zakupy [Materiał partnera]

Centrum handlowe, które znane jest z niestandardowych pomysłów, w ubiegłym roku skupiło się na realizacji licznych inicjatyw, których celem było wsparcie i integracja lokalnej społeczności oraz wspólne budowanie przyjaznego środowiska rozwoju.

Jedną z najważniejszych akcji była odpowiedź na apele lekarzy o oddawanie krwi w związku z problemami wynikającymi z panującej pandemii. Mimo rozwoju medycyny krew wciąż jest lekiem, którego nie można zastąpić. Bardzo potrzebują jej pacjenci w stanach zagrożenia życia. W związku z tym na terenie Westfield Arkadia w 2021 roku aż czterokrotnie organizowano zbiórkę krwi, wspólnie z działającym od 43 lat na warszawskich Bielanach Klubem Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża „Dar Serca”. Prawie 200 osób zarejestrowanych do krajowej bazy Honorowych Dawców Krwi, 114 dawców i ponad 55 litrów krwi i jej składników – to efekty zbiórki w ramach akcji „Razem Pomocni” w 2021 r. Było to możliwe dzięki zaangażowaniu dawców – współczesnych bohaterów, którzy mimo trwającej pandemii, zdecydowali się na bezinteresowną pomoc innym.

Honorowe krwiodawstwo to szczytny cel. Oddając krew, często możemy komuś uratować życie. Dodatkowo, w czasie pandemii koronawirusa, liczba honorowych dawców spadła, a potrzeby nie maleją. Dlatego też Westfield Arkadia ponownie odpowiedziała na apele lekarzy i wspólnie z bielańskim Klubem Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża „Dar Serca” zorganizowała w 2021 roku cztery zbiórki krwi mówi Sławomir Kuliński, rzecznik prasowy Westfield Arkadia.

Westfield Arkadia angażuje się w działania na rzecz lokalnych społeczności i wspiera również fundacje działające w obrębie dzielnic Wola i Żoliborz. Jedną z form wsparcia było przekazanie części zysku z grudniowej sprzedaży opłatków Fundacji NEBO, która działa od 2012 roku. Jej celem jest pomaganie rodzinom w kryzysie i osobom wykluczonym społecznie – bez względu na powód wykluczenia. Westfield Arkadia przekazała zarządowi Fundacji kwotę 6 500 zł, która została przeznaczona na organizację ferii zimowych dla podopiecznych NEBO – warsztaty, zorganizowane wyjścia i jedzenie. Za część środków fundacja ufundowała dzieciom zmagającym się z depresją terapię psychologiczną, a pozostałym podopiecznym korepetycje.

Kolejną inicjatywą było wsparcie Domu Samotnej Matki i Dziecka przy ulicy Szymanowskiego w Warszawie w okresie przedświątecznym. To szczególny czas, w którym warto dzielić się z innymi. Dlatego wspólnie z najemcami Westfield Arkadia przekazało placówce artykuły pierwszej potrzeby takie jak chemia i środki czystości, ale także produkty bardziej „prezentowe” jak: ubrania, artykuły szkolne, zabawki, kosmetyki. To jednak nie wszystko –Westfield Arkadia oraz najemcy centrum przyczynili się do organizacji w ośrodku kolacji wigilijnej. W akcję zaangażowali się: Denique Sieć Salonów Piękności, Levi's, L'OCCITANE en Provence, Patrizia Aryton, Rossmann Polska, restauracja Street, Tchibo Polska, Flying Tiger Copenhagen, Under Armour, Wrangler Europe.

Dodatkowo w ramach wsparcia 30. Finału WOŚP Westfield Arkadia udostępniła swoje przestrzenie dla kwestujących wolontariuszy z zaprzyjaźnionego sztabu OSP Czosnów. To już kolejny rok współpracy z tymi wolontariuszami i kolejny rekord zbiórki. Tegoroczne skarbonki klienci Westfield Arkadia wypełnili 63 534,77 złotymi. Kwestowanie i wsparcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy stało się już tradycją w Westfield Arkadia.

- Od początku funkcjonowania Westfield Arkadia staramy się wspierać lokalne społeczności oraz inicjatywy, a wszelkie działania CSR, które popieramy, mają na celu poparcie idei, że centrum handlowe to nie tylko miejsce zakupów, ale i ważna część życia społecznego — mówi Sławomir Kuliński, rzecznik prasowy Westfield Arkadia.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ