Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 lipca 2024 23:04

Dopełniają się zmiany na Słowackiego

Kolejna długo wyczekiwana „zebra” pojawiła się na ulicy Słowackiego. To element realizacji projektu budżetu obywatelskiego z 2017 roku.

W tym artykule przeczytasz m.in.:

- o tym jakie zaszły na ulicy Słowackiego w związku z realizacją projektu z budżetu obywatelskiego?
- gdzie konkretnie powstała nowa "zebra"?

Nowe przejście dla pieszych w ciągu ulicy Słowackiego wyznaczono na wysokości ulicy Szczepanowskiego. Jak przypomina Zarząd Dróg Miejskich jest to kontynuacja przejścia przez torowisko tramwajowe, które prowadziło na przystanek autobusowy.

Dzięki nowemu przejściu, z przystanku można przejść na przeciwną stronę ulicy. „Zebra” zabezpieczona jest azylem z czerwonych płyt oraz doświetlona dodatkową latarnią.

Wykonane przejście dla pieszych jest częścią większego projektu z Budżetu Obywatelskiego zgłoszonego 5 lat temu, w ramach którego wyznaczono również długo wyczekiwaną „zebrę” przy żoliborskim Urzędzie Dzielnicy. Wcześniej dość aktywnie o jej powstanie zabiegała radna Donata Rapacka, która organizowała przed laty heppening, pisała interpelacje, a pod apelem o jej utworzenie podpisało się 1000 osób. Na jej wykonanie mieszkańcy musieli poczekać około 2 lata od zgłoszenia projektu w budżecie obywatelskim z 2017 roku.

Przeczytaj również: Zebra przed urzędem już otwarta

Nowe miejsca parkingowe, ścieżka rowerowa i zieleń

W ramach prac nad realizacją zgłoszonego projektu wzdłuż ulicy wyznaczono około 60 miejsc postojowych, czyli dwa razy więcej niż było wcześniej. Stało się tak dzięki rezygnacji z jednego pasa jezdni. Dodatkowo w ramach wprowadzenia strefy płatnego parkowania, przeniesiono parkowanie z chodników na jezdnię. Dzięki temu miejsc postojowych zrobiło się więcej niż do tej pory.

W ramach rozpoczętych niespełna 3 lata temu prac wyremontowano na odcinku od ulicy Toeplitza do Krechowieckiej ścieżkę rowerową i przedłużono ją do zbiegu z ulicą Popiełuszki.

„Niezależnie Zarząd Zieleni realizuje w okolicy projekt »Dokrzewienia na Słowackiego« w ramach budżetu obywatelskiego polegający na nasadzeniu krzewów, traw ozdobnych oraz uzupełnienia szpaleru żywopłotów. Dodatkowo miejscy ogrodnicy znaleźli też wzdłuż ulicy miejsce na posadzenie nowych drzew” – informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Przeczytaj również: Nowy fragment trasy rowerowej na Żoliborzu


slowackiego-sciezka

slowackiego-sciezka

zebra-przed-urzedem

zebra-przed-urzedem

zebra-szczepanowskiego

zebra-szczepanowskiego


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 20°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 24 km/h