Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 25 czerwca 2024 04:57
Reklama

Muzyczny luty w Bielańskim Ośrodku Kultury [Materiał partnera]

Tym razem zimowe wieczory w Bielańskim Ośrodku Kultury umilą przede wszystkim rozmaite koncerty. Będziemy mieli okazję posłuchać zarówno muzyki klasycznej - tej z nutą orientu, jazzu, czy wspaniałych utworów operetkowych i musicalowych. Nie zabraknie oczywiście spektakli teatralnych i wydarzeń dla dzieci!

Poniżej program nadchodzących imprez:

4.02 (piątek), godz. 18:00

„Dotknąć pejzażu” Wernisaż wystawy Jarosława Filipka

Jarosław Filipek urodził się w 1963 roku. Studiował architekturę na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej w pracowniach Franciszka Maśluszczaka i Henryka Dąbrowskiego i na University of Detroit w USA. Ukończył Warszawską Akademię Sztuk Pięknych. Malarstwo studiował w pracowniach Andrzeja Bieńkowskiego i Jacka Sempolińskiego. Obecnie tworzy w Izabelinie w Puszczy Kampinoskiej i w andaluzyjskim Jerez de la Frontera. Malarz uczestniczył w kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce, Szwecji, Hiszpanii, Belgii i Francji.

Swoje prace realizuje cyklami. Fascynacja architekturą i pejzażem szczególnie widoczna jest w malarstwie akwarelowym i rysunku.

Artysta tworzy m.in. cykle prac:

DWORY SZLACHECKIE to impresje na temat tradycyjnego budownictwa ziemiańskiego. Od małych dworków wiejskich, po rozbudowane rezydencje. Od budynków we wsiach i zaściankach po otoczone parkami okazałe założenia. Zawsze w otoczeniu zieleni.

PEJZAŻ POLSKI to notatnik z wypraw po Polsce, malarskie wspomnienia z miejsc fascynujących swoją naturalną urodą. Akwarele pełne światła i nastroju. Wnikliwa obserwacja przyrody w różnych porach roku.

PUSZCZA KAMPINOSKA to miejsce gdzie artysta mieszka i pracuje. Park narodowy z różnorodnymi krajobrazami: wydmami, mokradłami, łąkami, rozlewiskami i strumieniami. Wielkie dęby. Różnorodne klimaty i pory roku są inspiracją tego cyklu akwarel.

ARCHITEKTURA nawiązuje do architektonicznego wykształcenia artysty. Miasta, znane miejsca ale i unikalne, często ukryte urokliwe budynki i chałupy wiejskie. Malowane miękko, impresyjnie, zawsze w otoczeniu przyrody. Różnorodne w nastroju, tak jak zmienia się pora dnia i pora roku.

Wystawa czynna do 27.02.2022 roku. Wstęp wolny.

5.02 (sobota), godz. 18:00

Koncert karnawałowy „Miłość to niebo na ziemi” w wykonaniu Agaty Marcewicz - Szymańskiej

Usłyszycie najpiękniejsze utwory operetkowe, musicalowe i przeboje dwudziestolecia międzywojennego oraz ponadczasowe hity. To program klasyczny, w który wpleciono utwory z lżejszego gatunku muzycznego. Mamy nadzieję, iż ten wieczór przepełniony zarówno muzyką pełną nostalgii, gorących rytmów czardaszowych, jak i sentymentalnych przebojów, wywoła u słuchaczy uśmiech, wzruszenie, a może i łezkę...

Bilety w cenie 25 złotych. Przedsprzedaż od 25.01 na eventim.pl

6.02 (niedziela), godz. 18:00

Spektakl teatralny „Ławeczka”

Spektakl teatralny oparty na słynnym tekście Aleksandra Gelmana. Przed laty oklaskiwany w wykonaniu Joanny Żółkowskiej i Janusza Gajosa. Dzisiaj w odmiennej formie doceniany przez widzów w całej Polsce i nagradzany niewymuszonymi brawami oraz śmiechem.

O czym jest spektakl? O Was i o Nas, o Kobietach i Mężczyznach. O tym co nas zazwyczaj dzieli, ale też o tym co czasami łączy… Tak, łączy. Ona i On to różne kosmosy, ale w tej samej czasoprzestrzeni. Niemożliwe? A jednak… w Teatrze wszystko jest możliwe, bo Teatr to Sztuka wyobraźni, konwencji, porozumienia z widzem, rozmowy, ale takiej, gdzie tekst jest jedynie pretekstem, gdzie ważniejsza jest energia przekazu, aniżeli znaczenia słowa… Wymiana energii!  

Spektakl można określić również jako muzyczny, ponieważ wypełnia go od początku do końca muzyka – tango – specjalnie skomponowana do przedstawienia. 

Reżyseria: Krzysztof Pulkowski Występują: Honorata Magdeczko-Capote, Krzysztof Rogacewicz.

Bilety w cenie 25 złotych. Przedsprzedaż od 25.01 na eventim.pl

13.02 (niedziela), godz. 17:00

Koncert „W klimatach Armstronga” w wykonaniu zespołu Happy Play Dixieland (jazz nowoorleański)

Zagrają: Wojciech Milewski – trąbka, Lech Szprot – klarnet, wokal Jerzy Tkaczyk – puzon, Andrzej Jastrzębski – suzafon, Robert Barczyński – banjo, Stanisław Pietrzyk – perkusja.

Wejściówki od 7.02 w BOK i na evenea.pl

16.02 (środa), godz. 18:00

Spotkanie z Podróżnikiem Krzysztof Dworczyk „Singapur miasto lwa”

„…Singapur to jedno z najbardziej kosmopolitycznych miejsc na naszej planecie, które robi ogromne wrażenie swoją nowoczesnością, porządkiem i poszanowaniem wielu kultur. To fascynujące państwo - miasto tętni życiem dniem i nocą, a majestatyczne budowle sąsiadują z pięknie utrzymanymi parkami i futurystycznym ogrodem botanicznym.…” Krzysztof Dworczyk.

Wejściówki od 7.02 w BOK i na evenea.pl

19.02 (sobota), godz. 18:00

Muzyczne podróże „Fiesta Colombiana”

Ognista i barwna fiesta Colombiana zawita do nas już niebawem! Podczas niej usłyszycie kolumbijski zespół Macondo. Kolumbijska cumbia i rytmy latynoamerykańskie wprowadzą Was w gorący rytm karnawału. Atrakcją wieczoru będą występy taneczne. Pokażemy folklor i piękno kultury kolumbijskiej. Przygotowaliśmy jeszcze kilka niespodzianek.

Bilety w cenie 20 zł. Przedsprzedaż 08.02 w kasie BOK i na eventim.pl

20.02 (niedziela), godz. 12:30

Podróżniczek na Cyprze

Wybierzemy się tym razem na Cypr i spróbujemy doświadczyć tego miejsca poprzez smaki. Poznamy potrawy typowe dla kuchni tej magicznej wyspy, a także sposób ich podania. Odwiedzimy lokalną pracownię lukumi oraz słynne słone jezioro. Poznamy też puchatych wyspiarskich przyjaciół. Tyle atrakcji oferuje wyspa wielkości województwa opolskiego, najmniejszego województwa w Polsce. O tym wszystkim opowie Wam Marta Gawrychowska. Po spotkaniu zapraszamy na zajęcia artystyczne prowadzone przez Olę Bednarską - Paparo. 

Bilety 15 zł, przedsprzedaż od 15.02 w kasie BOK i na eventim.pl

20.02 (niedziela), godz. 18:00

Koncert Danuty Błażejczyk i Moniki Urlik

Wejściówki od 7.02 w BOK i na evenea.pl

26.02 (sobota), godz. 18:00

Koncert „Medytacje wiejskiego listonosza jazzowego” w wykonaniu Wojciech Gogolewski Trio

„Projekt "Medytacje wiejskiego listonosza jazzowego" jest hołdem oddanym najciekawszej i najlepszej polskiej grupie rockowej późnych lat 60-tych i 70-tych. Bazując na niewyczerpanych źródłach pomysłów Andrzeja Zielińskiego dokonaliśmy transkrypcji piosenek Skaldów na trio jazzowe. Harmonia i rytmika oryginalnych wykonań, trafiając na jazzowy grunt samoczynnie poddała się innemu feelingowi i czasom. The Beatles, do których śmiało można porównać naszych Skaldów, doczekali się tysięcy wersji swoich utworów, a teraz przyszedł czas na Skaldów. Utwory takie jak „Cała jesteś w skowronkach”, „Medytacje wiejskiego listonosza”, czy „Kulig”, to dzieła zasługujące od dawna na obecność na czele listy najczęściej granych standardów. Do projektu zaprosiłem wybitnych muzyków realizujących swoje zadania z największą rzetelnością, feelingiem i kulturą. Adam Lewandowski jest perkusistą, któremu znaczenie słowa „time” jakby wszczepiono pod skórę. Paweł Pańta to wspaniały muzyk, improwizator i melodyk. Jestem dumny, że mogę pracować z takimi ludźmi” - mówi autor Wojtek Gogolewski.

Bilety w cenie 35 złotych. Przedsprzedaż od 15.02 w kasie BOK i na eventim.pl

27.02 (niedziela), godz. 18:00

Koncert Tomek Olszewski Trio

Tytuł koncertu to także tytuł najnowszej płyty Tomasza Olszewskiego. Przekrojowy repertuar z sześciu płyt autorskich to swoiste ,,greatest hits”, na miarę niszowych możliwości. Czarna Tęcza to także nowe piosenki, które czekają na swoją płytową premierę oraz te, które - ,,najlepiej wykorzystać zimą”. Utwory (w nieco innych, niż na płytach opracowaniach) z wykorzystaniem talentów towarzyszących muzyków. Zespół w składzie: Tomasz Olszewski – gitara, wokal Paweł A. Nowak – akordeon i accordina Wojciech Kopylec – gitary, mandolina 

Bilety w cenie 25 złotych. Przedsprzedaż od 15.02 w kasie BOK i na eventim.pl

Przed przyjściem na imprezę zachęcamy do zapoznania się z obowiązującymi zasadami - Covid-19


Życzymy Wam miłych wrażeń :) i zapraszamy do śledzenia Bielańskiego Ośrodka Kultury na: Facebook, Instagram, YouTube.


bok-1

bok-1

Milosc-to-niebo-na-ziemi-1

Milosc-to-niebo-na-ziemi-1

Laweczka-1

Laweczka-1

Singapur-1

Singapur-1

Podozniczek-na-Cyprze-12

Podozniczek-na-Cyprze-12

Tomek-Olszewski-Trio-12

Tomek-Olszewski-Trio-12


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ