Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 1 marca 2024 21:39
Reklama

30. Finał WOŚP. Jak w tym roku „zagra” Żoliborz i Bielany?

Licytacje niezwykłych przedmiotów i finał na Bielanach ze Światełkiem do Nieba.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra niezmiennie od już od 30. lat. Tegoroczny cel Finału jest wyjątkowy, bo dla okulistyki dziecięcej Fundacja gra po raz pierwszy. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup najnowocześniejszych urządzeń medycznych i stworzenie pierwszego w Polsce centrum symulacji medycznych. Żaden dotychczasowy Finał WOŚP nie był dedykowany zakupowi sprzętu dla 25 funkcjonujących w naszym kraju ośrodków z oddziałami okulistyki dziecięcej w 17 miastach.

Komoda z czasów PRL, obraz i rękodzieła

Tradycyjnie, z WOŚP zagra Żoliborz i Bielany. W obu dzielnicach powstały sztaby, których wolontariusze będą kwestować. Na Żoliborzu zarejestrowano sztab działający przy Szkole Podstawowej nr 92 oraz przy „Witkacym”. Na Bielanach z kolei działa sztab przy LO im. gen. Stanisława Maczka, SP nr 77 imienia Wandy Zieleńczyk i Stowarzyszenia Razem dla Bielan.

Poza kwestującymi wolontariuszami poszczególne sztaby zbierają pieniądze organizując licytacje i różnego rodzaju atrakcje.

Sztab działający przy „Witkacym” wystawił na licytację komodę z czasów PRL. Mebel jest oryginalnie odrestaurowany.

https://allegro.pl/oferta/czerwona-komoda-w-stylu-prl-sztab-5399-11729546795

Miłośnicy malarstwa mogą wylicytować dość ciekawy obraz zatytułowany „Kobieta w płomieniach”. Autorką jest 18-letnia Julia Dąbrowska, artystka hobbystyczna. „Wizerunek namalowany został akrylem, na płótnie o wymiarach 40x50 cm. Przedstawia on niepełną postać nagiej kobiety, płonącej w ogniu” – czytamy w opisie aukcji.

https://allegro.pl/oferta/obraz-na-plotnie-sztab-5399-11756757377

Poza tym można wylicytować jeszcze m.in. ręcznie robioną torbę, urocze filcowane zwierzątka, rękodzieła, badania optometryczne i okulistyczne oraz sesję fotograficzną. Wszystkie licytacje sztabu dostępne są pod adresem: https://allegro.pl/uzytkownik/helena2210

W tym roku do wylicytowania jest również cykl grafik muzycznych mieszkanki Żoliborza i artystki Tali Gryzdy.

W tym roku swoje siły połączyło Stowarzyszenie Żoliborz Przyszłości wraz ze działającym przy LO. Stanisława Staszica na Ochocie. Wśród przedmiotów dostępnych do wylicytowania jest kalendarz przygotowany przez Mieszkańców Żoliborza z wykonanymi przez nich zdjęciami w Parku Sady Żoliborskie. „Absolutnie limitowana edycja, kalendarz drukowany był tylko >>dla znajomych<<.” – czytamy w opisie aukcji.

https://allegro.pl/uzytkownik/catnowak

Do wspólnego grania jak co roku dołącza również żoliborski Urząd. - Po raz drugi samorząd Żoliborza przyłącza się do finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem na aukcję oddajemy plakat z wrześniowego wydarzenia zorganizowanego Urodzin Placu Wilsona. Mimo, że wtedy pogoda nam nie dopisała, to mam nadzieję, że możemy liczyć na gorące zaangażowanie w aukcję uczestników tego koncertu oraz fanów zespołu – mówiprzewodniczący Rady Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy, Piotr Wertenstein-Żuławski.

Link do aukcji: https://allegro.pl/oferta/plakat-podpisany-przez-big-cyc-11757963458

Skok z 40 metrów i morsowanie

Z kolei na Bielanach odbędzie się finał w CRS Bielany. W ramach wydarzenia zaplanowano zawody pływackie, morsowanie z saunowaniem w Jeziorku Dziekanowskim od godz. 8.00.

Ponadto sześć bielańskich sztabów uszyje wielkie serce, które będzie można wylicytować. To nie jedyna licytacja, która odbędzie się tego dnia w CRS. Nie zabraknie również pokazów sportowych, tanecznych a także koncertów. Na scenie swój pokaz zaprezentuje iluzjonista Maciej Piskorz, uczestnik programu „Mam Talent”.

Podczas wydarzenia zaplanowano licytacje, loterie fantowe i festiwal ciast. Dla najmłodszych przygotowano dmuchańce oraz malowanie buziek. Na zakończenie imprezy, czyli na godz. 20.00 zaplanowano światełko do nieba.

W niedzielę przy ulicy Dantego 1 w godzinach od 10 do 17 Stowarzyszenie Zero Grawitacji organizuje skoki z wysokości 40 metrów. W ten sposób po raz kolejny będą wspierać warszawski sztab WOŚP. Żeby skoczyć wystarczy wrzucić do puszki wyliczone minium 50 złotych. Można także wylicytować pierwszy skok. Link do licytacji: allegro.pl/oferta/skok-z-wiezowca-dla-wosp

Wsparcie dla wolontariuszy

Jak co roku wiele lokali gastronomicznych otwiera swoje podwoje dla wolontariusz WOŚP. Jako że styczeń jest mroźnym miesiącem, a wielu wolontariuszy kwestuje właśnie na ulicach miast wejść i ogrzać się, a także napić się ciepłej herbaty będzie można m.in. w:
-Centrum Lokalnym Żoliborz
- Kawiarnia Magia Polski Wschodniej przy placu Inwalidów
- Stolica Lodów i Pączków na Bielanach przy ulicy Lekkiej i Przy Agorze
- Wege Umami przy ulicy Rydygiera
- Prochownia Żoliborz
- Kawowiec
- Sypka Mąka i Masło

fot. Marcin Zieliński


Obraz-na-plotnie-sztab-53991
Obraz-na-plotnie-sztab-53991

Czerwona-komoda-w-stylu-PRL-sztab-53991
Czerwona-komoda-w-stylu-PRL-sztab-53991


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 8°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1013 hPa
Wiatr: 26 km/h