Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 19 maja 2024 05:00

Cosmos w Westfield Arkadia. Materiał partnera

Eksponaty z wystawy Cosmos Discovery, która cieszy się niezwykłym zainteresowaniem na całym świecie, już od 10 stycznia można oglądać w centrum handlowym Westfield Arkadia. Wyselekcjonowane eksponaty pozwolą poznać z bliska świat astronautów, poczuć dreszcz kosmicznej przygody oraz zrozumieć czemu ten jeden krok był tak ważny dla ludzkości.


Cosmos Discovery to wyjątkowa wystawa, która powstała we współpracy z amerykańską NASA oraz muzeum i centrum edukacyjnym Cosmosphere. Prezentuje ona autentyczne eksponaty z misji kosmicznych USA i Rosji. Wystawa poprowadzi publiczność przez historię załogowych lotów kosmicznych od jego początków do obecnych i planowanych misji. Od 10 do 26 stycznia wybrane eksponaty będzie można obejrzeć w Westfield Arkadia. Na odwiedzających centrum handlowe czekają modele statków kosmicznych oraz symulatory wirtualnej rzeczywistości, które pozwolą doświadczyć ekscytacji podróży kosmicznych.

Wystawa Cosmos Discovery,  w której tworzeniu brała udział również Polska Agencja Kosmiczna oraz Centrum Badań Kosmicznych PAN jest jedną z największych na świecie wystaw prezentujących tajniki kosmonautyki. Wiele ze zgromadzonych eksponatów jest oryginałami, które były używane w kosmosie czy robiącymi niemałe wrażenie replikami ,wykonanymi w skali 1:1.

- Dbamy, aby centrum handlowe Westfield Arkadia było nie tylko miejscem dokonywania zakupów, ale również przestrzenią wystaw o różnorodnej tematyce i miejscem spędzania wolnego czasu. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że we współpracy z wystawą Cosmos Discovery możemy  zaprezentować naszym klientom wyjątkowe modele prawdziwych pojazdów kosmicznych oraz dać wyjątkowe doświadczenie przy wykorzystaniu technologii VR, które pozwoli poznać tajniki zawodu astronautów i przeżyć niezapomniane chwile podczas wirtualnych lotów – powiedział Sławomir Kuliński, Rzecznik Prasowy Westfield Arkadia.

Wystawa znajduje się w Theatrum – na parterze, w przestrzeni za wejściem głównym.


Cosmos-w-Westfield-Arkadia-3

Cosmos-w-Westfield-Arkadia-3

Cosmos-w-Westfield-Arkadia

Cosmos-w-Westfield-Arkadia

Cosmos-w-Westfield-Arkadia-2

Cosmos-w-Westfield-Arkadia-2

Cosmos-w-Westfield-Arkadia-4

Cosmos-w-Westfield-Arkadia-4


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ