Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 2 grudnia 2023 08:41

Wymiana radnych PiS w Radzie Dzielnicy

W środę podczas sesji Rady Dzielnicy ślubowanie złożyła nowa radna dzielnicy z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

W tym artykule przeczytasz m.in. o:

- kto zrezygnował z mandatu radnego?
- kto jest nowym radnym?

Zmiany w szeregach klubu Prawa i Sprawiedliwości, który w Radzie Dzielnicy ma 6 radnych, to wynik złożenia mandatu przez Mateusza Kowalskiego. W czasie sprawowania mandatu radnego dzielnicy zasiadał również w Komisji Rewizyjnej oraz jako wiceprzewodniczący Komisja Skarg, Wniosków i Petycji.

Przeczytaj również: Z żoliborskiego OSiR-u na fotel dyrektora ZZW

Mateusz Kowalski złożył mandat radnego co oznacza, że zrezygnował z zasiadania w Radzie Dzielnicy. W wyborach samorządowych do Rady startował z okręgu 2 obejmującego obszar dzielnicy pomiędzy ul. J. Słowackiego, ul. Z. Krasińskiego, ul. ks. J. Popiełuszki, ul. W. Broniewskiego i północną granicą dzielnicy. Głos na Kowalskiego oddało 191 wyborców co dało mu 2,9 proc. poparcia.

W swojej kadencji Mateusz Kowalski nie złożył ani jednej interpelacji. Wrażenie robi za to frekwencja na posiedzeniach rady. Radnego nie było jedynie dwa razy w trakcie 33 posiedzeń.

Przeczytaj również: Jak oceniasz pracę Zarządu Dzielnicy Żoliborz ? – Ankieta

Mateusza Kowalskiego w Radzie Dzielnicy zastąpiła Agnieszka Makowska. W wyborach samorządowych uzyskała 147 głosów, co dało jej poparcie na poziomie 2,23 procent. „Magister ekonomii, zarządca nieruchomości, trener holistyczny, mama 2 synów, zamężna w latach 2000 – 2020. Po 22 latach znajomości postanowiła wyjść z iluzji szczęśliwego związku i podjęła najtrudniejszą decyzję w swoim życiu o rozwodzie i byciu samotną matką ku ogromnemu zdziwieniu i niedowierzaniu otoczenia” – czytamy na stronie internetowej nowej radnej, która jest autorką książki „Jak się rozwieść i nie zwariować. Poradnik”.

Agnieszka Makowska jako radna Żoliborza zdecydowała się zasilić szeregi Komisji Skarg, Wniosków i Petycji oraz Dialogu Społecznego.

fot. archiwalne

Przeczytaj również: Ranking Perspektywy 2022. Które miejsce zajęły żoliborskie i bielańskie szkoły?


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ