Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 15 kwietnia 2024 01:04

Weekend na Żoliborzu: koncert Żoliborskiego Chóru Sąsiedzkiego, warsztaty i joga

Kolejny weekend przed nami. Na Żoliborzu czeka nas koncert kolęd Żoliborskiego Chóru Sąsiedzkiego a także okazje do tego, by podjąć się nowych aktywności fizycznych i nie tylko.

W tym artykule przeczytasz m.in. o:

  • gdzie i kiedy odbędą się warsztaty z szycia na maszynie
  • jakie nowe aktywności fizyczne będzie można doświadczyć zupełnie za darmo
  • o wystawie zdjęć, które po raz ostatni będzi można zobaczyć w sobotę

Koncert kolęd Żoliborskiego Chóru Sąsiedzkiego

W najbliższą niedzielę, 16 stycznia odbędzie się pierwszy koncert kolęd Żoliborskiego Chóru Sąsiedzkiego.

To iście żoliborska inicjatywa zapoczątkowana w maju 2021 roku. Chór jest owocem sąsiedzkiej inicjatywy i zaangażowania ludzi, których łączy pasja do muzyki.

Koncert odbędzie się w kościele p.w. Św. Jana Kantego przy ulicy Krasińskiego 31 po mszy świętej rozpoczynającej się o godzinie 14. To oznacza, że chór wystąpi około 14:45.

Dzień Otwarty w szkole Joga Żoliborz

W najbliższą sobotę w ramach dnia otwartego będzie można odwiedzić szkołę Joga Żoliborz. To oznacza, że będzie można wziąć udział w bezpłatnych lekcjach jogi. Niezależnie od stopnia zaawansowania, każdy znajdzie coś dla siebie. Ponadto jak informują organizatorzy wydarzenia na uczestników czekają dodatkowe atrakcje, nagrody, promocje i spotkania z doświadczonymi nauczycielami jogi.

Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego należy się zarejestrować za pośrednictwem udostępnionego poniżej adresu strony internetowej.

http://www.stara.joga-joga.pl/sondaz.php?id=374

Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 15 stycznia w godzinach od 18:00 do 20:00 przy ulicy Rydygiera 19 w lokalu U13.

Dzień Otwarty w Hikari Dojo Fundacja Hikari

To może być kolejna okazja w ten weekend by spędzić go aktywnie. Tym razem jednak jest możliwość spróbowania swoich sił w Aikido.

„Pokażemy, dlaczego miecz jest sercem aikido, jak ważne jest skupienie, ale także, jak logiczne w swoim ruchu potrafi być i jak skuteczne” – zapowiadają organizatorzy.

Aikido to japońska sztuka walki, która jest sztuką ruchu, skupienia i pracy ze świadomym ruchem.

Wstęp na wydarzenie, które odbędzie się w niedzielę, 16 stycznia w godzinach 12:00-15:00 jest wolny. Miejsce: Krasińskiego 35 A.

Warsztaty z szycia na maszynie

To wydarzenie to niezwykła gratka dla osób, które chciałby nauczyć się korzystać z maszyny do szycia. W końcu to urządzenie, dzięki któremu tak wiele można dokonać. Przerobić ubrania, naprawić je, albo nawet uszyć coś wyjątkowego.

W najbliższy piątek, 14 stycznia odbędą się warsztaty. „Po raz kolejny będziemy mieć możliwość zasiąść przy maszynie do szycia, pod czujnym okiem instruktora - Pani Eweliny. Szyjemy w godzinach 15:00 – 18:00 – czytamy w zapowiedzi wydarzenia, które odbędzie się w Bibliotece dla dzieci nr XX przy ulicy Śmiałej. Obowiązują zapisy pod numerem telefonu 22 839 04 20.

SOFA – wystawa zwycięskich prac fotograficznych

Sobota, 15 stycznia to ostatni dzień, w którym można zobaczyć wystawę fotograficzną prac nagrodzonych na XIII edycji Scenicznego Otwartego Festiwalu Artystycznego SOFA w kategorii Sekcja Fotograficzna.

SOFA to jeden z największych młodzieżowych festiwali artystycznych w Polsce. Organizowany jest przez uczniów żoliborskiego liceum „Witkacego”. „Festiwal łączy wiele form wyrazu artystycznego – od tańca oraz muzyki, przez teatr i malarstwo, aż po film czy fotografię. Wzięcie udziału w konkursie daje możliwość pokazania swojego talentu całej Warszawie, usłyszenia komentarzy od specjalistów czy nawet wygrania nagrody o charakterze rozwojowym” – czytamy o festiwalu.

Wystawę zdjęć można oglądać do soboty, 15 stycznia w hallu Wypożyczalni nr 16 znajdującej się przy Teatrze Komedia.


joga-zoliborz

joga-zoliborz

hikari-dojo

hikari-dojo

warsztaty-z-szycia-na-maszynie

warsztaty-z-szycia-na-maszynie

sofa

sofa


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ