Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 25 czerwca 2024 03:59
Reklama

Koronawirus w szkołach na Żoliborzu. Dziesiątki klas na nauczaniu zdalnym

Każdy kolejny tydzień w żoliborskich szkołach przynosi nowy rekord. Coraz więcej klas na nauczaniu zdalnym.

W tym artykule przeczytasz m.in. o:

  • w jakich szkołach najwięcej klas wysyłano na zdalne nauczanie? (lista)
  • o nowych obostrzeniach, które dotyczą uczniów i nauczycieli

O nieoficjalnym lockdownie w stołecznej oświacie mówi się od kilkunastu dni. „Pierwszy grudniowy raport, który rozpoczynamy z 404 placówkami oświatowymi z zawieszonymi zajęciami” – poinformowała wiceprezydent Warszawy odpowiedzialna m.in. za edukację Renata Kaznowska. Według przedstawionych przez nią 3 grudnia danych, w 10 stołecznych placówkach edukacyjnych całkowicie zawieszono zajęcia, a 349 działało, ale z częściowo zawieszonymi zajęciami.

Na zdalne nauczanie kierowane są całe klasy z powodu wykrycia nawet jednego przypadku zachorowania wśród uczniów lub nauczyciela. Taka sytuacja ma miejsce nie tylko w podstawówkach, ale także szkołach średnich, ponieważ prawo i zalecenia ministerialne wciąż nie dopuszczają możliwości organizowania zajęć stacjonarnych dla uczniów, którzy są zaszczepieni.

Według instrukcji sanepidu, jeżeli osoba zakażona ma typowe objawy choroby, do kwarantanny należy zgłosić również te, które miały z nią kontakt w okresie trzech dni od wystąpienia objawów. Taki schemat obowiązuje również po kontakcie z zakażonym, który przechodzi chorobę bezobjawowo.

Najwięcej wniosków o zawieszenie lekcji w podstawówkach

Sytuacja w żoliborskich przedszkolach i szkołach zmienia się z tygodnia na tydzień. Najgorzej jest w szkołach podstawowych. Ostatni tydzień przyniósł rekord. W poprzednim tygodniu na zdalne lekcje odesłano ponad 50 klas. Oprócz tego, w tym samym czasie wszystkie klasy Szkoły Podstawowej nr 392 im. Jana Bytnara ps. "Rudy" uczyły się zdalnie. Sporo wniosków o zawieszenie zajęć stacjonarnych złożono w SP nr 92. W minionym tygodniu według danych przekazanych przez Urząd Dzielnicy w szkole na Zatrasiu nie pojawili się uczniowie 10 klas.

Nieco lepiej jest w szkołach ponadpodstawowych. Najwięcej, 7 klas, odesłano do domu w Technikum Elektronicznym nr 3 im. Żołnierzy Armii Krajowej "Żywiciel".

O przybierającej na sile czwartej fali ma świadczyć liczba klas wysyłanych na zdalne nauczanie w poprzednich tygodniach. I tak w dniach 15 do 21 listopada na zdalnym nauczaniu było 45 klas. W kolejnym tygodniu 57. Od 29 listopada do piątku, 3 grudnia na zdalne nauczanie wysłano łącznie 53 klasy i jedną podstawówkę.

Zmiany w obostrzeniach

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o obowiązkowych szczepieniach dla wybranych grup pracowniczych w tym dla nauczycieli. Propozycja Niedzielskiego miałaby obowiązywać od 1 marca.

Uczniowie wszystkich szkół z kolei przechodzą na naukę zdalną. Ta będzie obowiązywać od okresu przedświątecznego a konkretnie od 20 do 23 grudnia i następnie po nowym roku dzieci do szkół mają wróć już 10 stycznia. Przedszkola i żłobki mają być otwarte.


kornowa-w-szkole

kornowa-w-szkole

korona-wirus-w-szkolach-2

korona-wirus-w-szkolach-2

korona-w-szkolach-3

korona-w-szkolach-3

korona-w-szkolach-4

korona-w-szkolach-4


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ