Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 15 kwietnia 2024 01:51

Rusza asfaltowanie ulicy Sokratesa. Kierowcy pojadą w jednym kierunku

Od czwartku, 25 listopada zmieni się organizacja ruchu na ulicy Sokratesa na Bielanach. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami.

W tym artykule przeczytasz m.in. o:

  • na jakim etapie jest przebudowa ulicy Sokratesa?
  • z jakimi utrudnieniami w najbliższych dniach muszą się liczyć kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej?
  • jak wytyczono objazdy?

Prace przy przebudowie ulicy Sokratesa nie ustają i wkraczają w kolejny etap. W zeszłym tygodniu rozpoczęło się asfaltowanie południowo-wschodniej jezdni. „Kolejne jej fragmenty pokrywane są warstwą wiążącą masy bitumicznej. Widać tam rozłożoną i skropioną emulsją asfaltową siatkę z włókna szklanego, która połączy i wzmocni warstwę ścieralną. Właśnie z jej układaniem będą wiązały się najbliższe zmiany w organizacji ruchu” – informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Według zapowiedzi od 25 listopada od godziny 6 rano ulica Sokratesa stanie się jednokierunkowa. Ruch będzie odbywał się jedynie w kierunku ulicy Wólczyńskiej. Mieszkańcy wyjeżdżający z ulicy Kaliszówka i Cienkiej oraz spod budynków po stronie Młocin będą mieli do dyspozycji jedynie skręt w prawo.

Przeczytaj również: W poniedziałek zapadł wyrok w sprawie tragicznego wypadku na ul. Sokratesa.

Po drugiej stronie ulicy wszystkie wloty zostaną zamknięte. To oznacza, że do niefunkcjonujących wyjazdów ulicami Petöfiego i Tołstoja oraz spod parkingu na wysokości ul. Kaliszówka dołączą wloty ul. Szekspira i parkingu naprzeciwko ul. Cienkiej. „Tym samym mieszkańcy od strony Wawrzyszewa nie dostaną się bezpośrednio na ul. Sokratesa, a jeśli nie odjadą samochodami z placu postojowego vis-à-vis ul. Cienkiej do najbliższego czwartku do godz. 6, ich auta zostaną tam uwięzione do 2 grudnia do godz. 4 rano” – uprzedzają drogowcy.

Objazdy dla kierowców

Do 2 grudnia kierowcy będą mogli korzystać z wytyczonych objazdów. Kierowcy jadący od strony ulicy Conrada dojadą do ulicy Przy Agorze dwiema trasami. Pierwsza będzie prowadziła ul. Wólczyńską, al. Reymonta i ul. Kasprowicza, a druga – ulicami Wólczyńską, Nocznickiego i Kasprowicza.

Z kolei z ulicy Wólczyńskiej nie będzie można skręcić w ulicę Sokratesa oraz z ulic Conrada, która na wlocie do skrzyżowania z Wólczyńską zostanie zawężona do dwóch pasów – jeden będzie do skrętu w lewo, a drugi do skrętu w prawo.

Komunikacja miejska skierowana na objazdy

Od czwartku, 25 listopada, od początku kursowania linii dziennych do czwartku, 2 grudnia, do godz. 4 autobusy linii 114, 121, 203, 210, 250, 712, N01, N02 i N58 zostaną skierowane na trasy objazdowe.

Autobusy obsługujące linie 114, 203 oraz linie nocne N01 i N02 w kierunku Młocin i Nowodworów ominą utrudnienia ulicami Wólczyńską i Nocznickiego. Linia 121 w kierunku pętli Gwiaździsta zostanie skierowana na objazd ulicami Wólczyńską, Nocznickiego i Kasprowicza. Dla autobusów linii 210, 250, 712 i N58 jadących w kierunku Młocin, objazd będzie prowadził ul. Nocznickiego.

Przeczytaj również: Sokratesa z ogrodami deszczowymi. Najdłuższy będzie miał 80 metrów długości

W kolejnym tygodniu ruch będzie odbywał się w przeciwnym kierunku

W kolejny czwartek, 2 grudnia nastąpi kolejna zmiana w organizacji ruchu. Tym razem kierowcy będą poruszać się świeżo wyasfaltowaną częścią jezdni. „Ponieważ na przebudowanej połówce nie zmieszczą się dwa pasy, kierowcy będą poruszali się tylko w jednym kierunku – tym razem od ul. Wólczyńskiej w stronę ul. Kasprowicza” – informuje ZDM.

Wloty ulic Kaliszówka i Cienkiej zostaną zamknięte. Zostaną jednak zachowane wjazdy i wyjazdy spod budynków po stronie Młocin. Zmieni się jednak kierunek wyjazdu – będzie możliwy tylko w lewo. Wyjątek będą stanowiły dwa wyjazdy spod budynków przy powstającym rondzie na wysokości ul. Petöfiego. Z nich będzie można skręcić w prawo w stronę ul. Wólczyńskiej.

Po drugiej stronie ul. Sokratesa wszystkie wloty będą otwarte. Na ulice Petöfiego, Tołstoja i Szekspira oraz dwa parkingi będzie można wjechać, a także z nich wyjechać, przy czym wyjazd będzie możliwy wyłącznie w prawo – w kierunku ul. Kasprowicza.

W związku z przebudową jezdni północno-zachodniej obowiązywać będą objazdy. Będą analogiczne jak w poprzednim przypadku. To znaczy, że kierowcy poruszający się od strony ul. Przy Agorze dojadą do ul. Conrada dwiema trasami. Pierwsza będzie prowadziła ulicami Kasprowicza, Nocznickiego i Wólczyńską, a druga – ul. Kasprowicza, al. Reymonta i ul. Wólczyńską.

Z ul. Kasprowicza nie będzie możliwy skręt w ul. Sokratesa. Niemożliwy stanie się również wjazd na nią z ul. Przy Agorze, z której kierowcy pojadą tylko w prawo lub w lewo.

Przeczytaj również: Wiceprezydent Warszawy: „Ulica Sokratesa zmieni swój charakter”. Są ustalenia dot. przebudowy jednej z najniebezpieczniejszych ulic na Bielanach


image00015-3-1496x1000-1

image00015-3-1496x1000-1

image00020-1496x1000-1

image00020-1496x1000-1

image00010-2-1496x1000-1

image00010-2-1496x1000-1


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ