Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 25 czerwca 2024 03:38
Reklama

Jesień w Bielańskim Ośrodku Kultury. Listopad zapowiada się muzycznie, teatralnie, a nawet artystycznie! - Materiał partnera

Bielański Ośrodek Kultury, jak co miesiąc przedstawia szereg atrakcji dla dorosłych, dzieci, seniorów i całych rodzin. Zresztą w przypadku kultury, wiek nie ma znaczenia. Poniżej przedstawiamy pełny rozkład kulturalnej jazdy!

Monodram „Olga Boznańska – Sceny z życia artystki”

Nadchodzące wydarzenie to psychologiczny portret wyjątkowej osobowości artystki, której życie nie skąpiło dramatów jako córce, jako siostrze, jako kobiecie. Akcja spektaklu rozgrywa się w pracowni malarki w Monachium, następnie w Paryżu oraz epizodycznie w Krakowie, rodzinnym mieście artystki. Wstęp na wydarzenie po pobraniu wejściówki dostępnej od 25 października w Bielańskim Ośrodku Kultury i na evenea.pl.

Występuje - Małgorzata Trybalska

Scenariusz, reżyseria, scenografia, produkcja - Blanka Konopka

Wydarzenie odbędzie się 3 listopada w środę o godz. 18:00.


Muzyczne Podróże: Koncert Doroty Lanton pt.: „Miłość w Paryżu”

Aktorka i piosenkarka (znana m. in. z roli zwariowanej Julii w serialu Klan). Dorota Lanton wykonuje w oryginale największe przeboje Edith Piaf, Jacquesa Brela, Juliette Greco, Charlesa Aznavoura, Josephine Baker oraz Carli Bruni. Podczas koncertu artystki usłyszymy również jej własne piosenki, nawiązujące do klimatu paryskich kabaretów lat 30-tych i 50-tych. 

Koncert można określić jako brawurowe cabaret/varietes. Efekt wizualny całego wydarzenia uzupełnią specjalne, wysmakowane stroje PRADY i Evy Minge. Zapowiadany repertuar grany był na wielu dużych scenach muzycznych, teatralnych oraz w klubach w kraju i za granicą. Artystce na scenie towarzyszą Marek Stefankiewicz oraz Bogusław Nowicki.

Wstęp na wydarzenie jest płatny. Bilet kosztuje 20 zł, a przedsprzedaż rusza 26 października i można je kupić w kasie BOK i na eventim.pl.

Koncert odbędzie się 6 listopada w sobotę o godz. 18:00.


Podróżniczek we Francji

Podczas niedzielnego wydarzenia dzieci poznają historię pewnego Lwa, który postanowił opuścić swą afrykańską sawannę, aby zyskać pracę, miłość i przyszłość. “Lew w Paryżu” to fantastyczna bajka w formie japońskiego Teatrzyku “Kamishibai” włoskiej autorki Beatrice Alemagna. Całość tworzą jej przepiękne ilustracje. Opowieść zabiera czytelnika w niezwykłą podróż. Lew przybywa do Paryża i odkrywa miasto dalece inne od tego, które zna.

Prowadzenie Aleksandra Lasek

Po bajce dzieci będą mogły wziąć udział w animacjach plastycznych, które poprowadzi Agata Dąbrowska.

Bilet na wydarzenie kosztuje 10 zł. Przedsprzedaż rusza 2 listopada. Bilety dostępne są w kasie Bielańskiego Ośrodka Kultury i na eventim.pl.

Wydarzenie odbędzie się 7 listopada w niedzielę o godzinie 12:30.

Opowieść muzyczna „Dwanaście scen z życia Eulalii”

Spektakl powstał w oparciu o wieloletnie doświadczenia związane z praktykowaniem śpiewu wiejskiego Polski i Ukrainy, a także liczne rozmowy z wiejskimi śpiewaczkami pokolenia przedwojennego. „Dwanaście scen z życia Eulalii” opowiada o życiu, śpiewie, ciężkiej pracy, różnych koniecznościach, tradycjach, smutkach i radościach o zwykłym życiu wiejskich kobiet, dla których codziennymi towarzyszami były i są pieśni.

Spektakl w reżyserii Anny Jakowskiej, przygotowywano w ramach stypendium Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Wejściówki będą dostępne od 8 listopada w Bielańskim Ośrodku Kultury i na evenea.pl.

Wydarzenie odbędzie się 19 listopada w piątek o godzinie 19:00.

OPPA 2021 - 38. Międzynarodowy Festiwal Bardów; Koncert „Hommage à Georges Brassens”

Wykonawcom akompaniuje zespół w składzie: Rafał Grząka – akordeon, aranżacje, kierownictwo; Andrzej Olewiński – gitara; Wojciech Gumiński – bas i Adeb Chamoun – instrumenty perkusyjne, bęben ramowy. Scenariusz i reżyseria – Piotr Bakal.

OPPA co roku składa hołd jednemu z nieżyjących bardów. W 2021 roku zostanie uczczona pamięć urodzonego dokładnie 100 lat temu (w 1921 r.) i zmarłego 60 lat później (w 1981 r.) najwybitniejszego z francuskich bardów, jednej z ikon francuskiej kultury, Georges'a Brassensa.

Wystapią: Justyna Bacz, Dominika Świątek, Piotr Bakal i Stanisław Waszak. Komentarz czyta Krystyna Czubówna.

Bilety na wydarzenie można nabyć w cenie 35 zł w kasie Bielańskiego Ośrodka Kultury i na eventim.pl. Przedsprzedaż rusza 9 listopada.

Wydarzenie odbędzie się 24 listopada, w środę o godzinie 19:00.

Festiwal Muzyki Kameralnej na Bielanach: Koncert „Marek Bracha gra Chopina”

Marek Bracha to wszechstronny pianista wykształcony w Warszawie i Londynie. Aktywnie koncertuje z repertuarem muzyki klasycznej, który wykonuje na instrumentach współczesnych oraz historycznych.
Pianista współpracuje także z polskimi kompozytorami poszerzając repertuar o nowe pozycje solowe, kameralne oraz z towarzyszeniem orkiestr. W swoim artystycznym dorobku ma prawykonania utworów I. Zalewskiego, D. Przybylskiego, J. Bruzdowicz. M. Majkusiaka.

Wejściówki dostępne będą od 22 listopada na stronie evenea.pl. Obowiązują nowe wejściówki!

Wydarzenie odbędzie się w 27 listopada w środę o godzinie 18:00.


Dwie Godziny dla Rodziny: Spektakl muzyczny
Popieluszka

Adaptacja baśni „Popieluszka” Janiny Porazińskiej przedstawiona, zagrana i zaśpiewana przez Kamilę Papaj, Paulinę Karczewską, Zbigniewa Rusiłowicza, Marka Papaja (Projekt „Popieluszka”) to widowisko, zawierające elementy performansu, tradycyjnego opowiadania baśni, muzyki i tańca ludowego oraz teatru ożywionej formy.
„Popieluszka” z tomu „U złotego źródła” była dla twórców inspiracją do stworzenia całkiem nowej, eksperymentalnej formy teatralnej dla dzieci do lat trzech.

Projekt „Popieluszka” odwołuje się do starej tradycji opowiadania baśni, kiedy to całe rodziny zbierały się razem przy świeczce i słuchały opowieści pełnych przygód, a każda z obecnych tam osób znajdowała w niej coś dla siebie. Historie pełne symboli i archetypów oferowały bogactwo znaczeń, zarówno dla starszyzny, jak i dla najmłodszych członków rodu.

Wstęp na wydarzenie kosztuje 10 złotych. Bilety w przedsprzedaży dostępne będą od 23 listopada w kasie Bielańskiego Ośrodka Kultury i na eventim.pl.

Wydarzenie odbędzie się 28 listopada, w niedzielę o godzinie 12:30.

„Malarstwo w czasach pandemii”

To wystawa, w ramach której prezentowane będą dokonania twórcze klasy III B z Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Warszawie pod kierunkiem Tomasza Barszcza. Wstęp wolny.

Wystawę będzie można zobaczyć do 26 listopada tego roku.

Warsztaty „Terapia ręki przy muzyce”


W programie warsztatów przewidziano:
– muzyczne zabawy z ćwiczeniem małej i dużej motoryki
– rysowanie przy muzyce
– zabawy z różnymi gadżetami i niekonwencjonalnymi środkami dydaktycznymi
– taniec rąk w stylu bollywood
– inne zabawy terapeutyczno-muzyczne

Zajęcia poprowadzi Eliza Czachorowska – muzyk, nauczyciel rytmiki, pedagog, była Solistka Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca Mazowsze.
W zajęciach udział może wziąć maksymalnie 20 osób.

Zapisy przyjmowane są w Bielańskim Ośrodku Kultury i na strefazajec.pl lub pod nr tel. (22) 8346547. Opłaty można dokonywać do 29 października 2021 roku.

Wydarzenie odbędzie się 6 listopada w sobotę w godzinach od 10:00 do 14:00.

Gra terenowa „Bielańskie Duszki!”

To wydarzenie organizowane przez Bielański Ośrodek Kultury i Urząd Dzielnicy. Gra odbędzie się 28 października w czwartek w godzinach od 17:00 do 20:00.

Bielańskie Duszki to współczesna, zabawa dla dzieci nawiązująca do obchodzonych w różnych krajach zaduszek. W ten wyjątkowy wieczór spotkacie m.in. duchy z Polski, Hiszpanii, Japonii, Meksyku, Hiszpanii, Gwatemali, Francji, Ekwadoru, USA i Filipin, ale zapewniamy, że wszystkie będą przyjazne, wesołe i rozbrykane.

Powołujemy zespoły specjalnych pomocników, które dzięki wykonywaniu rozmaitych zadań charakterystycznych dla danego kraju zdobędą przychylność duchów, zdobywając jednocześnie naklejki, za które na końcu czeka nagroda. Do dzieła!
Punkty mieszczą się przy następujących lokalizacjach:

  1. START i META - Urząd Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy, ul. S. Żeromskiego 29,
  2. Zapiekanki u Pandy przy skrzyżowaniu ul. Żeromskiego i ul. Jarzębskiego,
  3. Wake Cup Cafe, al. Zjednoczenia 1,
  4. Slou, al. Zjednoczenia 11,
  5. Cafe de la Poste, ul. E. Schroegera 72,
  6. Roślina Cafe, ul. E. Schroegera 80,
  7. Jadłostacja, ul. J. Kasprowicza 48,
  8. Ministerstwo Kawy na Bielanach, al. Zjednoczenia 46,
  9. Kawiarnia Czytelnia, al. Zjednoczenia 50,

Zasady Gry

1.  Do zabawy niezbędna jest Karta Gry, którą możecie odebrać w dniu wydarzenia z punktu przy Urzędzie Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy ul. Żeromskiego 29 od godz.17:00. Pamiętajcie, że mamy ograniczoną liczbę miejsc.

2.  Na mapie zaznaczonych jest 9 punktów - w każdym z nich czekają zadania, które należy wykonać.

3.  Udział w zabawach w każdym z punktów, potwierdzany jest naklejką w odpowiednim miejscu na karcie gry. Każde dziecko otrzymuje oddzielną kartę gry.

4.  Po przejściu 7 punktów i wykonaniu zadań, możecie odebrać pamiątkowe nagrody przy Urzędzie Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy.

5.  Punkty gry możecie odwiedzać w dowolnej kolejności. Zadania nie są punktowane, a czas gry zespołu nie jest mierzony.

6.  Gra dla wszystkich zespołów kończy się o godzinie 20.00.

Jeśli macie ochotę wczuć się bardziej w klimat gry to oczywiście zapraszamy w przebraniach JDodatkowo na starcie gry czekają na dzieci 2 stanowiska z malowaniem buziek, dla wszystkich którzy, chcieli a nie zdążyli wejść w klimat naszej gry. Do wyboru będzie kilka wzorów.

Na mecie oprócz pamiątkowych dyplomów i drobnych upominków będzie czekała na wszystkich gorąca herbata i kawa.

Dodatkowo, każdy z punktów, przy których toczy się gra, przygotował tego dnia coś specjalnego. W niektórych miejscach będziecie mogli kupić charakterystyczne dla danego kraju smakołyki.

Więcej informacji znajdziecie na wydarzeniu oraz w mediach społecznościowych Bielańskiego Ośrodka Kultury oraz Urzędu Dzielnicy Bielany.

Mamy nadzieję, że spośród powyższych propozycji, każdy znajdzie coś dla siebie. Nam pozostało życzyć wszystkim udanej zabawy! A gwarantujemy, że w tym miesiącu będzie ona przednia.
Zapraszamy do śledzenia facebooka Bielańskiego Ośrodka Kultury, gdzie znajdziecie bieżące informacje.


2_bielanskieduszki_FB_coverevent

2_bielanskieduszki_FB_coverevent

bok_szablon_FB_MarekBracha

bok_szablon_FB_MarekBracha

bok_oppa_FB_coverevent2

bok_oppa_FB_coverevent2

bok_podrozniczekwefrancji_FB_coverevent

bok_podrozniczekwefrancji_FB_coverevent

bok_olgaboznanska2_FB_coverevent

bok_olgaboznanska2_FB_coverevent

bok_12scen2_FB_coverevent

bok_12scen2_FB_coverevent


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ