Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 lipca 2024 22:58

Ruszyła sprzedaż akcji Dharmy Żoliborz. Akcjonariuszek i akcjonariuszy przybywa dość szybko

To jedna z bardziej popularnych akcji na platformie crowdfundingowej. Od rozpoczęcia emisji akcji w biznes wspierający kobiety, który powstaje na Żoliborzu, postanowiło zainwestować ponad 40 inwestorów przeznaczając na rozwój konceptu niemal 200 tys. złotych.

Akcje Dharmy Żoliborz rozchodzą się jak ciepłe bułeczki. Przez tydzień wykupiono akcje o wartości ponad 1/3 całej kwoty emisji akcji, a do końca zostało jeszcze 36 dni. To pierwsza w Polsce kampania polegająca na społecznościowym finansowaniu udziałowym. „Ten projekt wyróżnia przede wszystkim, to że rzeczywiście będą mogli współtworzyć go ludzie. Inwestując w aplikację mobilną stajesz się udziałowcem, ale nie za bardzo masz wpływ na jej tworzenie. W moim przypadku kampania crowdfundingowa prowadzona jest ze względu na aspekt społecznościowy, a nie do końca finansowy. Chcę dać kobietom możliwość realizowania swoich pomysłów i wykorzystania ich potencjału, kiedy jeszcze nie są gotowe tworzyć same, a jednak bardzo by chciały zacząć coś robić. Mój projekt w odróżnieniu od innych ma za zadanie aktywizować społeczność i włączyć ją w proces tworzenia Dharmy” – mówiła w wywiadzie dla Gazety Żoliborza Izabela Górska, założycielka Dharmy.

Przeczytaj również: Miejsce mocy kobiet na Żoliborzu

Zebrane w ten sposób 550 tys. złotych zostanie wykorzystane na stworzenie miejsca znajdującego się na Żoliborzu przy ulicy Rydygiera 14. Według zapowiedzi ma to być miejsce od kobiet dla kobiet i ma opierać się na trzech filarach. Dharma ma być przestrzenią, w której odbywać się będą warsztaty np. z jogi czy malarstwa, kawiarnią i showroomem promującym kobiece marki.

Akcjonarjuszki wspólnie z zarządem będą miały wpływ na rozwój Dharmy. Co ważne, akcje mogą wykupić również mężczyźni.  

Dharma to pierwsza Prosta Spółka Akcyjna w Polsce i to prowadzona przez kobietę, która robi kampanię crowdfundingową. Do tej pory robiły to spółki akcyjne albo z o. o.

Przeczytaj również: Nawet 4 godziny dziennie pomagają dzieciom w nauce. Jak wygląda życie kobiet w trakcie pandemii?

Założenia Dharmy takie jak warsztaty, wyprawy zagraniczne, włączanie zajęć typu mindfulness do szkoleń dla pracowników od kilku miesięcy są sprawdzane. Jak się okazuje możliwość uczestnictwa w warsztatach zdobyło uznanie wśród kobiet. Tak samo wyprawa zagraniczna, która odbędzie się w listopadzie. Chętnych było tak dużo, że obecnie tworzona jest lista na kolejną wyprawę. Również pracodawcy wyrazili zainteresowanie zajęciami mindfulness w miejscu pracy.

„W perspektywie od 3 do 5 lat chciałabym, żeby Dharma była w każdej dzielnicy w Warszawie, a następnie w każdym większym mieście w Polsce. Chciałbym dać kobietom możliwość wymieniania potencjałów i rozwijania się nie tylko w ramach jednego miasta, ale całej Polski” – mówiła przed startem emisji akcji Izabela Górska, która o tworzeniu społeczności i ich ekosystemie wie dużo. Twórczyni Dharmy od lat zajmuje się tworzeniem przestrzeni biurowych czy eventowych.

Wsparcie Dharmie udzieliła m.in. Omenaa Mensah, Jarosław Kuźniar, Renata Kaczoruk czy Tim Rowe, założyciel Cambridge Innovation Center.

Otwarcie Dharmy na Żoliborzu zapowiedziano na pierwszy kwartał 2022 roku. Więcej szczegółów dostępnych jest na www.dharma-zoliborz.pl .

Przeczytaj również: Patronki żoliborskich ulic – czy wiesz, kim były te kobiety?


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 20°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 24 km/h