Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 1 marca 2024 23:23
Reklama

Dzwonią i oferują pomoc w uzyskaniu 14. emerytury. ZUS ostrzega seniorów przed oszustami

Podszywają się pod pracowników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i oferują pomoc w wypełnieniu wniosku rzekomo potrzebnego do otrzymania 14-tej emerytury. ZUS przestrzega przed oszustami próbującymi wyłudzić dane osobowe.

Informację o nowej metodzie wyłudzania danych osobowych ZUS otrzymał od jednej z emerytek. Z kobietą telefonicznie skontaktowały się osoby podszywające się pod pracowników ZUS-u oferując pomoc przy wypełnieniu wniosku o 14-stą emeryturę.

Przeczytaj również: Uwaga na oszustów podszywających się pod pracowników PGE. Namawiają na zmianę umowy

„Emerytka odmówiła, tłumacząc, że sprawami urzędowymi zajmuje się córka, która teraz jest w pracy. Uniknęła w ten sposób wyłudzenia danych” – informuje Małgorzata Korba z biura prasowego i przypomina, że pracownicy ZUS-u nie proponują pomocy przy wypełnianiu wniosku, ponieważ dodatkowe świadczenie roczne wypłacone zostanie z urzędu wraz z listopadową emeryturą.

Czternastka przysługuje osobom, które na dzień 31 października 2021 r. będą miały prawo do jednego ze świadczeń długoterminowych wymienionych w ustawie, m.in. emerytury, renty, renty socjalnej, świadczenia przedemerytalnego.

Przeczytaj również: Funkcjonariusze odzyskali 50 tys. zł

Jak informuje Małgorzata Korba, jeżeli ktokolwiek ma wątpliwości co do tożsamości osoby podającej się za pracownika ZUS, powinien skontaktować się z najbliższą placówką Zakładu lub z Centrum Obsługi Telefonicznej ZUS pod nr tel. 22 560 16 00.

- O każdej próbie oszustwa należy również powiadomić policję – podkreśla przedstawicielka ZUS-u.

Przeczytaj również: Podał się za policjanta. Mieszkanka Żoliborza wypłaciła dla niego 20 tysięcy


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zachmurzenie małe

Temperatura: 7°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1012 hPa
Wiatr: 19 km/h