Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 15 kwietnia 2024 02:27

Wiceburmistrz Bielan ustępuje ze stanowiska. Zastępuje go Sylwia Lacek

Zmiany w zarządzie dzielnicy Bielany nastąpiły po tym, jak Marek Sitarski zrezygnował z piastowania funkcji zastępcy burmistrza. Zastąpi go Sylwia Lacek, znana do tej pory mieszkańcom Bielan jako dzielnicowa radna z ramienia Koalicji Obywatelskiej.

„Z dniem 21 września Pan Marek Sitarski zrezygnował z funkcji zastępcy burmistrza dzielnicy Bielany m.st. Warszawy, którą pełnił od początku obecnej kadencji samorządu i nadzorował m.in. wydziały infrastruktury oraz oświaty i wychowania” – czytamy na facebookowej stronie Urzędu Dzielnicy Bielany. Marek Sitarski jest absolwentem budownictwa lądowego na Politechnice Świętokrzyskiej w Kielcach oraz Szkoły Głównej Planowania i Statystyki w Warszawie.

Przeczytaj również: [Wideo] Rozmowa z Ewą Turek, radną Bielan, o kulturze w dzielnicy i osiedlu Ruda

Ustępującego wiceburmistrza zastąpi Sylwia Lacek. Dotychczas była radną dzielnicy. Jak informuje portal Bielany.info została wybrana z okręgu nr 4 (z tego samego co wiceburmistrz Włodzimierz Piątkowski) z wynikiem 937 głosów – to drugi wynik na liście, lepszy był tylko radny Piotr Ślaski. Zanim została dzielnicową radną, była asystentką senator Barbary Borys-Damięckiej i pracowniczką Urzędu Dzielnicy Bielany, gdzie odpowiadała za sprawy budżetu obywatelskiego, inicjatyw lokalnych i konsultacji społecznych.

W radzie dzielnicy Sylwię Lacek zastąpi Aleksandra Szymańczyk.

Nowa wiceburmistrz studiowała politologię oraz bezpieczeństwo wewnętrzne na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Według ustaleń portalu Bielany.info pracę magisterską napisała pod kierunkiem prof. Sławomira Sowińskiego, a sam temat pracy dotyczył analizy w kontekście politycznym i społecznym języka białoruskiego, jako wyznacznika tożsamości tego narodu. Była również doktorantką nauk politycznych.

Przeczytaj również: Włodzimierz Piątkowski o pracy wiceburmistrza Bielan: “To chęć ulepszania rzeczywistości i rozwiązywania problemów”

„Dziękuję wszystkim mieszkańcom, z którymi miałam możliwość współpracować, zdobywając przy tym ogromne doświadczenie. Pracownikom urzędu na których wsparcie mogłam zawsze liczyć - wierzę, że w nowej roli ta współpraca będzie wyglądała jeszcze lepiej. Dziękuję radnym Klubu Koalicji Obywatelskiej za rekomendację oraz wszystkim radnym, którzy oddali głos za moją kandydaturą, obdarzając mnie zaufaniem. Przede mną nowe wyzwanie! Liczę na Wasze wsparcie" – napisała w mediach społecznościowych wiceburmistrz Bielan.

Przeczytaj również: Sport, oświata, kultura i seniorzy. Priorytety na 2021 ujawnia Grzegorz Pietruczuk

fot. Facebook/Urząd Dzielnicy Bielany


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 8°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1012 hPa
Wiatr: 7 km/h