Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 7 grudnia 2023 05:48

Jesteśmy z Wami już 6 lat. Dziękujemy!

Już od 6 lat mamy przyjemność informować o tym co dzieje się na Żoliborzu. Bez Was nasza praca nie miałaby sensu, dlatego chcemy Wam powiedzieć: dziękujemy.

We wrześniu 2015 roku ukazał się pierwszy numer miesięcznika Gazeta Nowego Żoliborza. Pomysłodawcą i założycielem tytułu jest Mateusz Durlik. Od tamtego czasu magazyn był wydawany przez 6 lat. W międzyczasie, a konkretnie w 2018 roku wydawnictwo przeszło rebranding i zmieniło nazwę pod jaką funkcjonuje do dziś, czyli jako Gazeta Żoliborza. Równolegle zmienił się również layout magazynu.

Każdy z wydawanych numerów miał swojego bohatera okładkowego, z którym przeprowadzany był wywiad. Na łamach Gazety Żoliborza opublikowaliśmy m.in. rozmowę z Rafałem Trzaskowskim, Grzegorzem Hlebowiczem, wówczas wiceburmistrzem z ramienia PiS, czy Piotrem Wertenstainem-Żuławskim przewodniczącym Rady Dzielnicy.

Poza życiem samorządowym bohaterami poszczególnych numerów były również osoby ze świata kultury takie jak: Maciej Sthur, Marek Dutkiewicz, Grzegorz Damięcki, Muniek Staszczyk i Robert Górski.

Oprócz wywiadów okładkowych, trzon każdego wydania stanowią rozmowy z lokalnymi przedsiębiorcami, aktywistami czy po prostu ciekawymi i wywierającymi wpływ na otoczenie ludźmi.

W 2020 roku stało się coś, co zmieniło świat, a także nas. Sytuacja pandemiczna wymusiła zawieszenie wydawania Gazety Żoliborza w formie papierowej. Dla nas był to nowy początek, ponieważ w pełni skupiliśmy się na działalności online. Portal gazetazoliborza.pl został założony w 2016 roku. Od 2018 roku online-owa odsłona Gazety Żoliborza przestała być substytutem fizycznego wydania, a stała się medium o profilu newsowym.

Dziś, głównie dzięki Wam jest to najchętniej czytane lokalne medium na Żoliborzu, które w trakcie ostatniego roku generowało ponad 35 tys. odsłon miesięcznie. Od 2018 roku portal stał się medium o profilu newsowym. Treści przenoszone z wydania papierowego Gazety Żoliborza stały się jedynie częścią publikowanych artykułów na portalu.

Nasze sukcesy zawdzięczmy przede wszystkim Wam Drodzy Czytelnicy, bo bez Was nie byłoby nas, dlatego staramy się jak najlepiej wykonywać swoją misję jaką jest informowanie o najważniejszych wydarzeniach.

Gazeta Żoliborza to również szereg ludzi, którzy codziennie pracują nad dostarczaniem Wam treści. Z tego miejsca należy im się podziękowanie. Nie zapominamy również o autorach, grafikach i korektorkach i wszystkich osobach, które przez te 6 lat współpracowały z Gazetą Żoliborza – Wam również chcemy przekazać ogromną wdzięczność i podziękować za Wasz wysiłek.


okladka-pierwszego-numeru-magazynu
okladka-pierwszego-numeru-magazynu

pierwszy-z-nowa-nazwa-i-layoutem
pierwszy-z-nowa-nazwa-i-layoutem


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
słabe opady śniegu

Temperatura: -1°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1019 hPa
Wiatr: 11 km/h