Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 23 czerwca 2024 23:41

Przyłapani na gorącym uczynku. Policja udaremniła próbę kradzieży samochodu na Żoliborzu

Do pościgu doszło wczoraj około godziny 20 na ulicy Rydygiera. Policjanci z grupy Orzeł zwalczającej przestępczość samochodową zatrzymali sprawców próby kradzieży zaparkowanego na Żoliborzu samochodu.

Około godziny 20 w środę, 15 września na Żoliborzu doszło do próby kradzieży samochodu marki KIA. Jak poinformowała Komenda Stołeczna Policji na gorącym uczynku zatrzymano trzech mężczyzn. W momencie, w którym udało im się uruchomić zaparkowany samochód policjanci rozpoczęli za nimi pościg.

Przeczytaj również: Sumliński w towarzystwie Straży Narodowej przemawia na placu Wilsona

- W chwili, gdy to się wydarzyło robiłam zakupy w jednym ze sklepów znajdującym się przy ulicy Rydygiera na odcinku od ulicy Przasnyskiej do Powązkowskiej. Słyszałam krzyki mężczyzn. Myślałam, że to jakaś bójka. Po chwili zobaczyłam jednego mężczyznę, który uciekał w kierunku ulicy Duchnickiej – opowiada świadek całego zdarzenia.

I dodaje: - Po chwili na chodnik ulicy Rydygiera wjechały dwa cywilne samochody. Z każdego pojazdu wysiadło kilku mężczyzn. Widać było, że rozglądali się za uciekinierem. Po chwili wszyscy z piskiem opon odjechali w kierunku, w którym uciekał, jak się później okazało poszukiwany mężczyzna. W tej samej chwili zorientowałam się, że jest to policja, bo włączyli sygnały świetlne. Rozmiar tej akcji był ogromny.

Przeczytaj również: Przyłapani na gorącym uczynku. Jeden z nich może mieć związek z serią kradzieży kół

O swoim sukcesie Komenda Stołeczna Policji poinformowała na Twitterze: „Pracowita noc policjantów z grupy Orzeł zwalczającej przestępczość samochodową. W nocy operacyjni ze stołecznej samochodówki zatrzymali na gorącym uczynku trzech mężczyzn, których łupem padła kia. Gdy sprawcom udało się uruchomić auto, policjanci przystąpili do zatrzymań.”

Jak się później okazało dwóch mężczyzn postanowiło uciekać o własnych siłach ulicami Żoliborza Południowego. „Pierwszego z nich wyciągnięto z pojazdu. Dwóch kolejnych próbowało jeszcze ucieczki. Ta jednak była krótka. Ostatecznie wszyscy zostali obezwładnieni. Policjanci zabezpieczyli m.in. urządzenie, które wykorzystano do kradzieży” – poinformowała KSP.

Przeczytaj również: Kradzieże samochodów na Żoliborzu. Łupem złodziei najczęściej auta japońskich marek


poscig1

poscig1


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 18°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1012 hPa
Wiatr: 26 km/h