Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 21 lipca 2024 11:41
Reklama

Co z rondem u zbiegu ulicy Rydygiera i Przasnyskiej na Żoliborzu?

Od kilku miesięcy przebudowany odcinek ulicy Rydygiera jest w pełni przejezdny dla kierowców jak i autobusów miejskich. Brakuje tylko zapowiadanego ronda u zbiegu ulicy Rydygiera i Przasnyskiej.

Otoczona nową zabudową droga stała się główną arterią Żoliborza Południowego, a dla kierowców przeprawą do ulicy Powązkowskiej. By do niej dojechać kierowcy muszą pokonać skrzyżowanie z ulicą Przasnyską, co niekiedy kończy się kolizjami.

Zdarza się, że kierowcy jadący ulicą Rydygiera przecinając ulicę Przasnyską ignorują znak, mówiący o tym, by ustąpić pierwszeństwa poruszającym się ulicą Przasnyską.

Przeczytaj również :Dzielnica zapowiada przebudowę jednej z ulic na Żoliborzu Południowym

Zmiany na skrzyżowaniu ulicy Rydygiera z Przasnyską były zapowiadane już w 2019 roku. Od tej pory minęły trzy lata, do użytku oddane zostało przedłużenie ulicy Rydygiera do Powązkowskiej i zakończyła się realizowana przez dzielnicę przebudowa fragmentu od ulicy Matysiakówny do ulicy Przasnyskiej.

Negocjacje dzielnicy z inwestorem zabudowy mieszkaniowej

Budowa ronda planowana jest na przyszły rok. Dzielnica na ten cel ma zarezerwowane ponad 2 mln złotych. W tym roku zaś miały ruszyć przygotowania do inwestycji. Środki na ten cel podczas ostatniej sesji rady dzielnicy przesunięto jednak na przyszły rok.

Jak się okazuje jest to skutek rozmów dzielnicy prowadzonych z Compensą, której budynek znajduje się na rogu ulicy Rydygiera z Przasnyską. W miejscu biurowca planowana jest inwestycja mieszkaniowa. To oznacza, że konieczne jest przeprojektowanie ronda.

Podczas swojego wystąpienia w czasie ostatniej sesji rady dzielnicy Paweł Michalec, burmistrz Żoliborza zdradził, że dzielnica prowadzi rozmowy z inwestorem w celu uzgodnienia procesu projektowego i partycypacji w kosztach.

Poszerzono również zakres inwestycji. To oznacza, że wraz z budową ronda planowana jest również przebudowa fragmentu ulicy Przasnyskiej, co wymaga nowych uzgodnień z poszczególnymi wydziałami. Stąd też mogą się pojawić opóźnienia w inwestycji. Obecnie w sprawie ewentualnych prac na fragmencie Przasnyskiej trwają uzgodnienia m.in. z wydziałem ochrony środowiska, ponieważ, jak podkreślił burmistrz, zarządowi zależy, by ten obszar Żoliborza był odpowiednio zazieleniony. – W związku z tym Compensa musi sprostać wymaganiom, które postawiliśmy – mówił podczas sesji rady dzielnicy burmistrz.

Przeczytaj również: Rondo zamiast skrzyżowania u zbiegu ulic Krasińskiego z Przasnyską

 


przasnyska-comensa

przasnyska-comensa

przasnyska-rydygiera

przasnyska-rydygiera

przasnyska-comensa-1

przasnyska-comensa-1


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 28°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1010 hPa
Wiatr: 11 km/h