Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 14 czerwca 2024 14:52

Bielany tworzą Centrum Wsparcia Seniora

Placówka powstanie na osiedlu Piaski. Znajdzie się tam sala do rehabilitacji, miejsce dziennego pobytu, będą organizowane różnego rodzaju zajęcia dla seniorów. 

Sport, oświata, kultura i seniorzy – tak priorytety Zarządu Dzielnicy na 2021 rok określał w lutym burmistrz Bielan Grzegorz Pietruczuk. Prace związane z realizacją tego ostatniego punktu właśnie wystartowały. Wykonawca na realizację inwestycji ma rok.

– Na Osiedlu Piaski chcemy stworzyć Bielańskie Centrum Wsparcia Seniora. Przy Broniewskiego 56 jest bardzo zniszczony budynek, którego osiemset metrów powierzchni chcemy zmodernizować i przerobić na miejsce spotkań i aktywności dla seniorów. Projekt jest już gotowy i za chwilę będziemy rozpisywać przetarg na wybór wykonawcy. Znajdzie się tam sala do rehabilitacji, miejsce dziennego pobytu, będą organizowane różnego rodzaju zajęcia dla seniorów. Na Bielanach mieszka 44 tysiące seniorów i takie centrum jest bardzo potrzebne – zapowiadał w lutowym wywiadzie z „Gazetą Żoliborza” burmistrz Bielan Grzegorz Pietruczuk.

Przeczytaj również: Doszło tam do tragicznego wypadku. Teraz rusza przebudowa Sokratesa na Bielanach

Remont właśnie wystartował

Prace właśnie ruszyły. – W budynku przy ul. Broniewskiego 56 we wtorek pojawiła się ekipa budowlana, która zaczęła organizować teren budowy. Prace przy gruntownej przebudowie dawnego pawilonu handlowo-usługowego potrwają do połowy przyszłego roku – informuje na Facebooku burmistrz i dodaje: – Na parterze zaplanowano jadalnię wraz z zapleczem kuchennym, portiernię, salę do zajęć, szatnię oraz toalety. Na piętrze seniorzy skorzystają z dwóch sal do zajęć, pomieszczenia do wypoczynku, sali do rehabilitacji ruchowej oraz toalet. Poruszanie po budynku ułatwi winda.

Będą udogodnienia dla niepełnosprawnych

Projekt przebudowy zakłada dostosowanie budynku do potrzeb osób niepełnosprawnych, budowę nowych schodów wraz z rampą dla wózków, wybudowanie miejsc postojowych dla samochodów i rowerów. Pawilon zostanie także wzbogacony o windę dla ośmiu osób.

Przeczytaj również: Igrzyska w Tokio. O medale powalczy pokaźna reprezentacja z Bielan i Żoliborza

Taras z pergolą, sale do zajęć i szatnia dla stu osób

Centrum Wsparcia Seniora zostanie wyposażone w taras z pergolą, szatnię dla stu osób, jadalnię z zapleczem gastronomicznym dla dostaw cateringowych i dwóch sal klubowych z możliwością rozdzielenia każdej z nich na dwie mniejsze. W nowym centrum powstanie również specjalne pomieszczenie do prowadzenia zajęć komputerowych i nauczania języków obcych, sala do rehabilitacji ruchowej z oddzielnymi szatniami, a także portiernia i niezbędne pomieszczenia techniczne.

Po remoncie budynek będzie nadal szary

Projekt przebudowy budynku zakłada, że powinno zmieścić się w nim stu seniorów i piętnastu członków personelu.

Budynek przy ul. Broniewskiego 56 zmieni się również z zewnątrz – planowana jest termomodernizacja pawilonu, podczas której zastosowane zostaną materiały i kolorystyka nawiązujące do oryginalnej, czyli utrzymanej w odcieniach szarości: – tynk w odcieniach szarości, okładzina z płytek klinkierowych w kolorze jasnoszarym, okna z ramiakami w kolorze białym – czytamy w opisie architektoniczno-budowlanym.

Przeczytaj również: [Wideo] Rozmowa z Ewą Turek, radną Bielan, o kulturze w dzielnicy i osiedlu Ruda


DSC_0596

DSC_0596

DSC_0586

DSC_0586


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ