Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 21 kwietnia 2024 01:30

Zamknięte od lat boiska na Żoliborzu wreszcie zostaną wyremontowane

Boiska przy Zespole Szkół nr 31 na Żoliborzu od 2013 roku są wyłączone z użytkowania i przez lata niszczały jeszcze bardziej. Asfaltowa nawierzchnia jest popękana i porośnięta chwastami.

Dlatego uczniowie podczas lekcji wf-u musieli się zadowolić jedną pełnowymiarową salą gimnastyczną. W międzyczasie I LO dzieliło się z placówką z Felińskiego infrastrukturą sportową, jednak w obu szkołach zaczęło być ciasno. Uczniowie ćwiczyli, gdzie tylko było miejsce: na korytarzach szkolnych, gdy pogoda dopisała to na dworze, czy też starano się dostosowywać niewykorzystane pomieszczenia w budynku szkoły, który w latach 2015-2017 przeszedł termomodernizację i został dostosowany do wymogów przeciwpożarowych. Całość prac kosztowała 3,3 mln zł. Wymieniono wówczas okna, instalacje sanitarne, ocieplono budynek i dostosowano wnętrze szkoły do potrzeb uczniów.

Przeczytaj również: Dzielnica powołuje przedszkole i szkołę podstawową przy ul. Anny German

Jeśli prace będą przebiegać według harmonogramu uczniowie skorzystają z boiska we wrześniu 2022 roku

Ponad 10 lat temu przygotowano również dokumentację projektową boisk, jednak ze względu na brak pieniędzy, remont odkładano, aż do tego roku. W marcu stołeczni radni zdecydowali o przyznaniu dzielnicy pieniędzy na remont boisk, które dziś są w opłakanym stanie. Na inwestycję dzielnica otrzymała 2 mln 667 tys. 317 zł.

Kompleksowy remont szkolnej infrastruktury sportowej jest już na horyzoncie, ponieważ na początku lipca zarząd podpisał umowę z wykonawcą przebudowy. Inwestycja będzie realizowana w formule „zaprojektuj i wybuduj”, a termin jej ukończenia przewidziany jest w ciągu 10 miesięcy od dnia podpisania umowy. - Mam nadzieję, że prace pójdą zgodnie z planem i wraz z rozpoczęciem roku szkolnego 2022/23 uczniowie będą korzystać ze zmodernizowanej i nowoczesnej infrastruktury sportowej – mówi cytowany w komunikacie Paweł Michalec, burmistrz Żoliborza.

Prace będą obejmować opracowanie dokumentacji projektowej, prace rozbiórkowe, a następnie pełną modernizację dwóch boisk wielofunkcyjnych, montaż wyposażenia boisk oraz zagospodarowanie terenów zielonych.

Przeczytaj również: Niezwykłe mozaiki i malowidła naścienne ilustrujące polską plastykę z lat 60-tych. To jedno z niezwykłych dzieł na Żoliborzu

Nowa zieleń, ławki, miejsce do tenisa stołowego i monitoring

Na opracowanie dokumentacji projektowej i uzyskanie wymaganych pozwoleń wykonawca ma dwa miesiące. Następnie ma przystąpić do prac w terenie. W efekcie na obecnie zaniedbanym terenie mają powstać dwa boiska: jedno do piłki nożnej i ręcznej z trawy syntetycznej oraz wielofunkcyjne do koszykówki i siatkówki z nawierzchni poliuteranowej. Dodatkowo powstanie pole do tenisa stołowego z nawierzchnią z kostki betonowej, rzutnia do pchnięcia kulą oraz bieżnia z zeskokiem do skoku w dal.

Zakupiony zostanie również niezbędny sprzęt, piłkochwyty, bramki z siatką, chorągiewki, tablice systemowe, pokrywy na piaskownicę i krzesełka terenowe. Przewidziano również budowę miejsca do pchnięcia kulą, bieżnię ze skocznią w dal i plac do tenisa stołowego. Nie zabraknie również koszy na śmieci i elementów małej architektury.

Zagospodarowane zostaną również tereny zielone. Według projektu z 2010 roku boiska odseparowane są szpalerem krzewów, które miałyby izolować przestrzeń boiska od ulic. W centralnej części terenu zaprojektowano Patio zaś plac wejściowy wzbogacono o roślinność okrywową.

Ponad to, w zakresie prac zaplanowano wymianę nawierzchni asfaltowej wraz z podbudową na nawierzchnię sztuczną, kompleksowe odwodnienie i oświetlenie boisk wraz z monitoringiem, doprowadzenie instalacji wodno-kanalizacyjnych oraz elektrycznych.

Wykonawca zobowiązał się do zrealizowania prac związanych z przebudową boiska szkolnego wraz z jego wyposażeniem w ciągu 10 miesięcy od dnia podpisania umowy. W następnej kolejności Urząd Dzielnicy Żoliborz wraz z właściwymi służbami przystąpi do procedury odbioru inwestycji. Z nowych boisk szkolnych uczniowie będą mogli korzystać od września 2022 roku.

Przeczytaj również: 18 milionów dla Bielan. Największa część kwoty trafi na remonty szkół


5

5

4

4

2

2


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 4°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1014 hPa
Wiatr: 17 km/h