Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 7 grudnia 2023 04:36

[Wideo] Rozmowa z Ewą Turek, radną Bielan, o kulturze w dzielnicy i osiedlu Ruda

Ewa Turek jest radną z ramienia Stowarzyszenia Razem dla Bielan oraz przewodniczącą dzielnicowej komisji Kultury i Promocji. W rozmowie opowiada o pracy radnej, a także kształtowaniu kultury w dzielnicy. Radna Bielan jest również zaangażowana w sprawy Osiedla Ruda, gdzie działa w lokalnym stowarzyszeniu, a także w samorządzie.

Kultura i sztuka są niezwykle ważne w życiu człowieka. Uwrażliwiają na piękno i pomagają nam odkrywać naszą tożsamość. Na Bielanach dość prężnie działa Bielański Ośrodek Kultury, o czym niejednokrotnie można przeczytać na łamach portalu "Gazety Żoliborza" i Bielany.info.

Przeczytaj również: [Wideo]Życie bez śmieci. Mieszkanki Bielan podpowiadają jak to zrobić

Wpływ na kształtowanie życia kulturalnego mają również sami radni dzielnicy, o czym mówi radna Ewa Turek. – Lato stwarza doskonałą okazję do organizowania wydarzeń kulturalnych. Mimo trwającej pandemii one wciąż odbywają się z zachowaniem określonych obostrzeń – mówi szefowa dzielnicowej komisji kultury i promocji. Więcej o samych wydarzeniach kulisach ich organizacji radna Turek opowiada w wywiadzie wideo, który znajduje się na końcu tekstu.

Zaangażowana w życie osiedla Bielan jakim jest Ruda

Radna jest również wiceprezesem Stowarzyszenia Przyjazna Ruda, która działa na rzecz mieszkańców bielańskiego osiedla, a także przewodniczącą Zarządu Samorządu Mieszkańców Osiedla Ruda. – Do obu tych jednostek zgłaszają się mieszkańcy z wieloma problemami, nawet prywatnymi, gdzie trzeba pomóc w dostępie do prawnika czy Ośrodka Pomocy Społecznej – opowiada rozmówczyni o swojej działalności na rzecz osiedla Ruda. Ewa Turek działa także na rzecz warszawskiej przyrody, chcąc utworzyć Zespół Krajobrazowo-Przyrodniczy na terenie Stawów Kellera, Kaskady i terenów zielonych przy ulicy Rudzkiej. Więcej o samej inicjatywie bielańska radna opowiada w wideo rozmowie udostępnionej poniżej.

Przeczytaj również: [Wideo] Z jakimi problemami mierzą się Młociny i jaki jest sposób na ich rozwiązanie?

Ewa Turek jest radną pierwszej kadencji. – Nie spodziewałam się, że jest to tak wielkie wyzwanie – mówi bielańska radna. Jak odnajduje się w roli radnej i jak ocenia współpracę z Zarządem Dzielnicy Bielany, a także czego brakuje w tej relacji? Ne te i szereg innych pytań Ewa Turek odpowiada w wideorozmowie zamieszczonej poniżej.

Przeczytaj również: Weekend na Żoliborzu i Bielanach: Polskie klasyki w wykonaniu Kuby Jurzyka, Flow Balet w Prochowni i wędrówka po Kampinosie


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zachmurzenie duże

Temperatura: -1°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 13 km/h