Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 1 marca 2024 21:18
Reklama

Bielany z nową przestrzenią do integracji. Powstał ogród społecznościowy

Ogród ma być miejscem warsztatów i zajęć edukacyjnych dla podopiecznych działającej na Bielanach fundacji Malwa i całej lokalnej społeczności.

Na terenie ośrodka Fundacji Malwa otwarto ogród społecznościowy. Podopieczni fundacji zyskali nową przestrzeń do integracji, a także różnego rodzaju działań promujących i kształtujących wrażliwość na naturę. W ogrodzie zasadzono platany i klony, hortensje, miskanty chińskie, derenie białe i trawy rabatowe oraz kilka gatunków kwitnących liliowców.

Przeczytaj również: Szymon Majewski wierszem apeluje do burmistrza Bielan o ratunek topoli

Bielany mogą cieszyć się nowym miejscem dzięki wsparciu Galerii Młociny.  – Społeczność to ludzie, otoczenie naszego centrum handlowego. Nie przechodzimy obojętnie wobec potrzeb sąsiadów i z ogromną radością wspieramy ich na tyle, ile możemy. Bardzo się cieszę, że mogliśmy dołożyć swoją cegiełkę i wspólnymi siłami stworzyć przestrzeń, w której podopieczni fundacji będą wypoczywać i miło spędzać czas. Mam nadzieję, że to nie koniec naszej wspólnej przygody i że Fundacja Malwa będzie się nieustannie rozwijać. To miejsce niewątpliwie tworzą wspaniali ludzie, z sercem na dłoni – mówi Kamila Kiersikowska, dyrektor Galerii Młociny. Ponadto Galeria Młociny przekazała 10 tysięcy złotych na zakup roślin i sadzonek dla Szkoły Podstawowej nr 369 znajdującej się przy ulicy Stanisława Przybyszewskiego. O nową, zazielenioną przestrzeń wokół swojego miejsca edukacji będą dbać uczniowie pod czujnym okiem nauczycieli.

– Bardzo się cieszę, że wspólnymi siłami, przy dużym wsparciu ze strony Galerii Młociny, stworzyliśmy przyjazną przestrzeń dla podopiecznych Fundacji Malwa. Dla nich ten ogród jest dopiero zalążkiem kolejnych projektów społecznych. W ogrodzie społecznościowym planujemy jako urząd dzielnicy zorganizować warsztaty i zajęcia edukacyjne skierowane nie tylko do podopiecznych fundacji, ale również do całej lokalnej społeczności. Mam nadzieję, że ogród stanie się przestrzenią do spotkań, współpracy i wymiany doświadczeń między wszystkimi mieszkańcami naszej dzielnicy – mówi Grzegorz Pietruczuk, burmistrz Bielan.

Przeczytaj również: Uczniowie z Żoliborza stworzyli ogród społeczny

Fundację Malwa tworzą ludzie, którzy zapragnęli, by osoby niepełnosprawne intelektualnie znalazły na Bielanach przyjazny dom i opiekę po śmierci rodziców, a także miały możliwość rehabilitacji i pozostawały pod czujnym okiem specjalistów Przeprowadzka z domu rodzinnego jest trudnym przeżyciem, szczególnie że może nastąpić po odejściu rodziców. Dlatego tak ważne jest, aby przy ul. Balcerzaka stworzyć miejsce, które dla podopiecznych Fundacji będzie nowym domem.

 Założyciele fundacji dzięki swoim staraniom otrzymali od samorządu Bielan działkę, która okazała się niezbędna do wybudowania ośrodka. Głównym celem fundacji jest otworzenie całodobowego domu dla 12, a przyszłości nawet dla 24 osób. Ponadto założyciele fundacji chcieliby również prowadzić działania na rzecz lokalnej społeczności, jej aktywizacji, uwrażliwienia oraz rozwoju.

Wciąż jednak pojawiają się kolejne wydatki związane z utrzymaniem budynku i działalności, dlatego też przedstawiciele i podopieczni zachęcają do wsparcia inicjatywy poprzez wpłaty na konto. Poniżej znajduje się link do zbiórki pieniędzy:

https://zrzutka.pl/t6rpz2

Przeczytaj również: Park Herberta. Skatepark, różany ogród dla seniorów i plac zabaw – nowe oblicze parku ma łączyć pokolenia


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 8°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1013 hPa
Wiatr: 26 km/h