Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 22 maja 2024 01:10

Weekend na Żoliborzu i Bielanach: Kino Plenerowe i koncert zespołu Hańba!

Jakie wydarzenia szykują się na weekend? Fanów muzyki z pewnością ucieszy koncert zespołu Hańba! czy premiera książki Skiby i spektaklu komediowego "Polska bez gaci. Miłośnicy filmów mogą z kolei szykować się na kino plenerowe, a dla aktywnych w Prochowni przygotowano zajęcia, w czasie których uczestnicy będą „wydłużać oraz wysmuklać ciało z gracją baletnicy.”

Grające Podwórka. Hańba! - Zbuntowana Orkiestra Podwórkowa

Tegoroczny cykl „Grających Podwórek” otwiera Zbuntowana Orkiestra Podwórkowa Hańba! Hańba! jest udanym muzycznym eksperymentem, który obrazuje co by się stało, gdyby punk rock wynaleźli nie Anglicy w latach 70., ale obywatele II Rzeczpospolitej. – Hańba to fikcyjna muzyczna opowieść, której bohaterowie piętnują zło otaczającego ich świata końca lat 30. Wspierają ich w tym poeci – Tuwim, Broniewski, Szenwald, Szlengel, oraz podwórkowe instrumentarium takie jak bandżo, bęben, akordeon, tuba i klarnet – informują organizatorzy.

Koncert odbędzie się w piątek 25 czerwca o godzinie 19 na skwerze między blokami na ulicy Przy Agorze 8 i 10 na Bielanach.

<iframe width="780" height="440" src="https://www.youtube.com/embed/owofrIxkfJc" title="YouTube video player" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Kino Plenerowe na Placu Grunwaldzkim

W sobotę, 26 czerwca w kinie plenerowym na placu Grunwaldzkim wyświetlony zostanie jeden z ważniejszych filmów polskich reżyserów. Seans obędzie się o godzi 21. Na wielkim ekranie będzie można zobaczyć film „Pianista”.

Podczas kolejnych seansów zaplanowanych na 10 i 24 lipca zaplanowano projekcję takich filmów jak:„Sekretny świat kotów”, „John Wick 3”. Kino plenerowe jest inicjatywą zgłoszoną przez stowarzyszenie Żoliborz Przyszłości.

Flow Balet x Prochownia Żoliborz

Niedzielny poranek to okazja by w parku Żeromskiego nieco wzmocnić, wydłużyć w wysmuklić swoje ciało, a wszystko to jak zapowiadają organizatorzy z gracją baletnicy.

„Zajęcia składają się z serii ćwiczeń na macie oraz na stojąco. Nie zabraknie kombinacji ruchowych w rytm muzyki. Trening ma na celu poprawienie sylwetki, wydłużenie i rozciągnięcie ciała, a ponad to poprawę koncentracji i koordynacji. Flow Balet jest dedykowany wszystkim grupom wiekowym. Mamy nadzieję, że nie zabraknie Ciebie!”- czytamy w opisie wydarzenia organizowanego przez Prochownię Żoliborz.

Według zapowiedzi, zajęcia będą prowadzone na trawie w każdą niedzielę do końca sierpnia o godzinie 9 rano. Zajęcia poprowadzi Maria Szymańska znana na Instagramie jako Mama Baletbica. Jest certyfikowanym nauczycielem, choreografem, twórcą i tancerką. „Pamiętajcie o zabraniu własnych mat!” – przypominają organizatorzy.

Facebook/Prochownia Żoliborz

Premiera książki Skiby i spektaklu komediowego "Polska bez gaci."

W niedzielę w klubie Potok obędzie się premiera nowego zbioru felietonów Krzyśka SKIBY, połączona z jego nowym programem w stylu stand-up comedy pt. "Polska beż gaci."

Książka zawiera najlepsze felietony Skiby, które były hitami w internecie, niektóre z nich miały miliony odsłon! Całość uzupełniają rysunki Marka Skwarskiego. Udział w wydarzeniu tylko dla dorosłych i wstęp wolny. Trzeba zarezerwować miejsca na stand-up mailowo pisząc na adres: [email protected]

Klub otwarty od 18, start o 19.

Facebook/Klub Potok

Witaj na Kępie Potockiej!

Tym razem w sobotę piknik odbędzie się po bielańskiej stronie Kępy Potockiej. Impreza odbędzie się tuż obok Bielańskiego Słonia z Kępy Potockiej.

Wydarzenie rozpocznie się o 14:00 animacjami dla dzieci "Dzika Historia". Tego dnia dzieci będą mogły skorzystać z toru samochodów elektrycznych. Na scenie wystąpią bielańscy artyści. Nie zabraknie nauki tkania dla dużych i małych, a także możliwości udziału w plenerze malarskim z prostą metodą na radosne czarowanie barw.

W programie przewidziano równie spektakl teatru lalek. Jak zapowiadają organizatorzy będzie również składanie samolotów i motanie lalek.


slow-balet

slow-balet

skiba

skiba


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
bezchmurnie

Temperatura: 20°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1010 hPa
Wiatr: 19 km/h