Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 28 lutego 2024 23:56
Reklama

[Wideo] Z jakimi problemami mierzą się Młociny i jaki jest sposób na ich rozwiązanie?

Rozmowa z Agnieszką Golą radną Bielan ze stowarzyszenia Razem dla Bielan.

Agnieszka Gola mieszka na Młocinach, gdzie udziela się w tamtejszym samorządzie, czyli tzw. radzie osiedla. Jaką funkcję pełnią rady osiedla nazywane na Bielanach samorządami? – To oddolna reprezentacja mieszkańców danego obszaru dzielnicy – wyjaśnia radna Bielan i dodaje, że jej celem jest m.in. pobudzanie do działania lokalnej społeczności.

Samorząd Młocin tworzy 15 osób, wybieranych przez mieszkańców tej części dzielnicy. – Mieszkańcy dość licznie zgromadzili się wybierając obecnie funkcjonujący samorząd. Mamy dość silny mandat, a samorząd tworzą osoby z różnych części Młocin – podkreśla Agnieszka Gola. Samorząd Młocin skupia się na jednym poszczególnym obszarze geograficznym i działa w skali mikro wsłuchując się w nawet najmniejsze potrzeby mieszkańców. Jakimi sukcesami może pochwalić się reprezentująca Samorząd Młocin Agnieszka Gola? Więcej na ten temat w rozmowie wideo z radną Bielan, która znajduje się na końcu tekstu.

Zobacz też: Sport, oświata, kultura i seniorzy. Priorytety na 2021 ujawnia Grzegorz Pietruczuk

Młociny są obszarem dość rozległym i wykluczonym komunikacyjnie. Korzystanie z komunikacji miejskiej w tym rejonie jest utrudnione. Oznacza to konieczność korzystania z transportu indywidualnego. Co zrobić, żeby wpisać Młociny w ogólnomiejski trend i usprawnić komunikację miejską w tej części dzielnicy? Jak podkreśla radna Bielan problem jest dużo bardziej złożony niż mogłoby się wydawać choćby dlatego, że choćby sama stacja metra Młociny nie znajduje się na Młocinach. Do stacji metra z samych Młocin mieszkańcy pieszo muszą pokonać około dwa lub trzy kilometry. Dlatego sami mieszkańcy skazani są na poruszanie się samochodem przynajmniej do stacji metra.

Pomocna okazała się sama Galeria Młociny, która znajduje się w sąsiedztwie stacji metra. Mieszkańcy dojeżdżający z Młocin mogą korzystać z parkingu w galerii. Więcej o problemie związanym z komunikacją miejską i nie tylko znajdziecie w wideo poniżej.

Zobacz też: Zupełnie nowy układ pieszo-rowerowy przy Galerii Młociny

https://www.youtube.com/watch?v=lxzPk4X-0k8

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 7°CMiasto: Warszawa

Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 15 km/h