Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 2 grudnia 2023 09:27

Policjanci z Żoliborza postawili zarzuty matce, której dziecko wypadło z okna

W niedzielę wieczorem z jednego z mieszkań na Żoliborzu wypadło dziecko. Policja zatrzymała jego matkę i dziś poinformowała o postawieniu zarzutów.

Do tragicznego zdarzenia doszło w niedzielę wieczorem. Z okna mieszkania zlokalizowanego na drugim piętrze budynku przy ulicy Szajnochy wypadło dziecko. Wówczas policjanci z Żoliborza zostali powiadomieni przez świadków, że przed blokiem, na chodniku leży małe dziecko.

Zobacz też: Handlowe zagłębie Żoliborza. Jak się zmieniała Hala Marymoncka?

Na miejsce wezwano pogotowie, które przetransportowało dwulatka w stanie ciężkim do szpitala. Matkę dziecka z kolei zatrzymano do chwili wyjaśnienia. Jak się okazało w chwili, gdy dziecko wypadło, 44-latka miała promil alkoholu w organizmie.

„Zebrane przez funkcjonariuszy materiały dowodowe pozwoliły na postawienie kobiecie zarzutu niewłaściwego nadzoru nad synem, czego skutkiem był upadek z wysokości. 44-latka naraziła 2-letniego synka na bezpośrednie niebezpieczeństwo spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu lub utraty życia” – informuje w oficjalnym komunikacie oficer prasowa Elwira Kozłowska. Wobec kobiety zastosowano policyjny dozór.

Kobiecie grozi teraz 5 lat więzienia.

Zobacz też: Dzielnica zapowiada przebudowę jednej z ulic na Żoliborzu Południowym


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ